هم اکنون کارشناسان سلامت تاکید دارند که بر اساس نتایج چندین مطالعه جدید یوگا می تواند در کاهش علائم افسردگی نقش داشته باشد.

تاثیر یوگا در بهبود علائم افسردگی

نتایج مطالعه ای که دستاوردهای به چاپ رسیده نشان می دهد که حضور حداقل دوبار در هفته در کلاس های یوگا و کلاس هایی که تمرکزشان روی تنفس است می تواند تاثیر به سزایی در کاهش علائم بیماران مبتلا به افسردگی داشته باشد .

اگر عادت به انجام تمرینات یوگا دارید احتمالا می دانید که این ورزش می تواند به آرام سازیِ جسم و ذهنِ شما کمک کند.

هم اکنون کارشناسان سلامت تاکید دارند که بر اساس نتایج چندین مطالعه جدید یوگا می تواند در کاهش علائم افسردگی نقش داشته باشد.

یوگا

نقش یوگا در کاهش علائم افسردگی

در حالی که چندین مطالعه نشان دهنده نقش یوگا در بهبود افسردگی است اما بنابر اظهارات کارشناسان در نشست سالانه انجمن روانشناسی آمریکا در واشنگتن دی سی تاکید شده که این مطالعه هنوز در مراحل ابتدایی است و انجام مطالعات بیشتر در این زمینه ضروری است.


"لیندزی هاپکینز"، متخصص روانشناسی در این باره می گوید:در حال حاضر می توانیم یوگا را تنها به عنوان یک تکنیک مکمل توصیه کنیم که احتمالا اگر در کنار تکنیک های استاندارد ارائه شده از سوی تراپیست های دارای مجوز به کار گرفته شود، بیشترین تاثیرگذاری را خواهد داشت.

وی افزود:بدیهی است که یوگا یک شیوه درمان نیست اما قطعا قابلیت های زیادی برای کمک به بهبود و تسکین علائم این اختلال روانی دارد.

به گزارش یونایتدپرس، مطالعاتی که در نشست های پزشکی ارائه می شوند باید به عنوان تحقیقات ابتدایی در نظر گرفته شوند مگر اینکه در مجله کارشناسی منتشر گردند.

آیا یوگا روی افسردگی تاثیر می گذارد؟

آیا یوگا روی افسردگی تاثیر می گذارد؟ : امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از تابناک -/ ر
برچسب :
نظرات
وبگردی