نمناک سرگرمیآیا میدانید چگونگی به وجود آمدن تانک های جنگی
تانک های جنگی ، طراح تانک های جنگی
برخی از طراحی های تانک های جنگی به قدری زیبا و هنری بودند که امروزه به آنها به چشم یک اثر هنری شگفت آور نگاه می شود.

تانک های جنگی چگونه به وجود آمدند؟

بیشتر ماها می دانیم که طراح اصلی تانک لئوناردو داوینچی بوده است. این فرد خلاق در قرن پانزدهم میلادی شروع به کشیدن و ساختن اولین طرح از تانک های جنگی خود کرده است. اما تانک آن هم به شکل امروزی آن در قرن بیستم میلادی ساخته شد. در ابتدا از تانک برای انتقال نیرو و نفرات استفاده می شد. طی اصلاحاتی تانک ها به سلاح مجهز شدند و از آنها در مصارف نظامی نیز استفاده می شد.

در طول جنگ جهانی اول بود که متحدین شروع به طراحی تانک های نظامی کردند. برخی از طراحی ها به قدری زیبا و هنری بودند که امروزه به آنها به چشم یک اثر هنری شگفت آور نگاه می شود. کشورهای فرانسه و انگلیس پیشرو طراحی تانک های جنگی در طول نخستین جنگ جهانی بودند. فرانسه از تانک های جنگی برای پاکسازی مسیرهای نظامی استفاده می کرد. در ابتدا تانک ها بسیار آسیب پذیر بودند. در خلال جنگ های جهانی بسیار از تانک ها به راحتی و توسط نیروهای زمینی نابود می شد.

تانک های جنگی

تانک های نظامی چگونه به وجود آمدند؟

سپس دولت ایالات متحده دست به کار شد و با طراحی مجدد تانک آن را به عنوان برگ برنده ی خودش در جنگ به کار برد. اگر چه فرانسه نیز پیشرفتهایی در این صنعت داشت. اما در سال 1915 بود که فردی که بعدها نخست وزیر بریتانیا شد شروع به پیاده کردن ایده ای مرگ آور و دهشتناک کرد. این فرد کسی نبود جز وینستون چرچیل. او توپ های جنگی را بر روی تانک ها سوار کرد. چرچیل فردی بسیار خلاق و رویا پرداز بود. گفته می شود او حتی در فکر تانکهایی بود که بتوان از آن در آب دریا نیز استفاده کرد.

رقابت تسلیحاتی بین قدرت ها در حال افزایش بود. کشورها سعی در تولید تانک های بیشتر و قوی تر می کردند. کم کم نازی ها شروع به ساخت تانک هایی کردند که سرنوشت جنگ را عوض می کرد. آنها توپ هایی را ساختند که قادر بود زمین را تا دو متر سوراخ کند. انگلیس و آمریکا نتوانستند تا آن زمان به همچین فن آوری دست پیدا کنند. تانک ها همچنان در حال پیشرفت هستند. اما ریشه اصلی تانک های امروزی و طراحی آن به سالهای 1915 و 1916 بر می گردد.

چگونگی به وجود آمدن تانک های جنگی

چگونگی به وجود آمدن تانک های جنگی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از شگفتی های تاریخ/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف