تاکتیک شفر

تاکتیک استقلال وینفرد شفر چرا تغییر کرد؟

تاریخ انتشار : 7 آبان 1397کد مطلب : 23799زمان مطالعه : 2 دقیقه
وینفرد شفر در هفته های گذشته از سیستمی جدید و تاکتیکی متفاوت برای بازیها استفاده کرده است.

تاکتیک جدید و متفاوت شفر برای مسابقات

ورزش3:وینفرد شفر سرمربی آلمانی تیم استقلال تهران در هفته های اخیر در بسیاری از دقایق مسابقات از سیستمی جدید استفاده کرده است.

وینفرد شفر همچنین مانند بسیاری از مربیان با 4-2-3-1 کار خود را در فوتبال ایران آغاز کرد و البته در برخی روزهای فصل گذشته به سیستم های دیگر مانند سیستم های با سه مدافع رفت که البته این موضوع دائمی نبود. 

سرمربی آبی ها در هفته های اخیر اما سیستم جدیدی را آزمایش می کند. استقلال در دیدار با سپاهان بعد از مصدومیت کریمی تغییر تاکتیک داد و با سیستم 4-1-3-2 به میدان رفت. 

در این سیستم باقری تنها هافبک دفاعی استقلال جلوی دفاع آبی پوشان بود و نویمایر، همام و قائدی در نیمه اول و در ادامه اسماعیلی به عنوان جانشین قائدی جلوتر از این بازیکن در ترکیب حضور داشتند و استقلال از بازی با دو هافبک دفاعی دست کشید تا صیادمنش و تبریزی مهاجمان نوک این تیم باشد.

وینفرد شفر

وینفرد شفر سرمربی استقلال تهران 

سیستمی که البته در دیدار با سپاهان خیلی موفق نبود اما این احتمال وجود دارد با ادامه مصدومیت کریمی، دائمی و دنباله دار شود و استقلال برای استفاده از زوج چشمی و دانشگر در مرکز دفاع و با توجه به کمبود بازیکن و البته برای حل کردن مشکل گلزنی، به سراغ این سیستم برود. 

این سیستم البته با کاهش نفرات دفاعی، ریسک بالاتری دارد اما از سوی دیگر حضور یک مهاجم اضافه در خط حمله نه تنها در حملات به تیم شفر کمک می کند بلکه می تواند در پرس تیمی و باز پس گیری توپ، کمک حال استقلالی ها باشد و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که این تغییر سیستم برای آبی ها حداقل تا ادامه غیبت کریمی، دائمی شود.

انتهای پیام/م

تغییر تاکتیک استقلال شفر چه علتی داشت؟

3.315
این مطلب مفید بود ؟105
برچسب :
وبگردی