نمناک سرگرمیاتومبیل تفاوت تایرهای زمستانی با لاستیک سایر فصل ها
تایرهای زمستانی ، تایرهای چهار فصل
تایرهای زمستانی با تایرهای چهار فصل متفاوت هستند و اولین تفاوت در آج های این دو تایر وجود دارد.
بازدید : 1,824 نفر

تفاوت تایرهای زمستانی با سایر تایرها

رانندگی در زمستان با رانندگی در فصل های دیگر بسیار متفاومت است. به این ترتیب تایرهایی که برای رانندگی در زمستان استفاده می شوند با تایرهایی که در بقیه فوصول استفاده می شوند متفاوت هستند. طراحی تایرهای چهار فصل و تایرهای زمستانی کاملاً متفاوت هستند. برخلاف تایرهای چهار فصل، تایرهای زمستان، در برف و یخ باعث کنترل راحت تر خودرو و رانندگی امن تری می شوند. بعضی افراد فکر می کنند که تایرهای چهار فصل برای زمستان مناسب هستند و در شرایط برف و سرما مانند تایرهای زمستانی عمل می کنند. اما این تصور درست نیست.

اول از همه، این تفاوت در بین آج های این دو تایر وجود دارد. در تایرهای زمستانی فاصله ی بین آج ها زیاد است، که کمک می کند تایرها راحت تر از میان برف ها عبور کنند. همچنین در زمان برف و یخبندان چسبندگی بیشتری دارند. از سوی دیگر، در تایرهای چهار فصل فاصله ی بین آج ها زیاد نمی باشد. همچنین تایرهای زمستانی دارای میخ هایی هستند که اصطکاک را افزایش دهند.

 

 تایرهای زمستانی

تفاوت تایرهای زمستانی با چهار فصل

 تفاوت دیگری که میان این دو تایر می توان بیان کرد، جنس رویه تایرهای زمستانی است که باعث افزایش چسبندگی به سطح جاده می شود در حالی که تایرهای چهار فصل این ویژگی را ندارند. بیشتر تایرهای زمستانی از موادی بر پایه سیلیکا ساخته شده اند که باعث می شود تایرها بهتر در بین برف و یخ حرکت کنند. این مواد در تایرهای چهار فصل به کار نمی روند.

تفاوت تایرهای زمستانی با لاستیک سایر فصل ها

تفاوت تایرهای زمستانی با لاستیک سایر فصل ها
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از دنده/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف