نمناک اخبارسیاست اسامی تایید و رد صلاحیت شدگان مجلس خبرگان در تهران
تایید صلاحیت مجلس خبرگان ، رد صلاحیت مجلس خبرگان
صلاحیت سی و هفت نامزد مجلس خبرگان رهبری در تهران تایید شده است. سید حسن خمینی رد صلاحیت و هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی تایید صلاحیت شدند.
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394
بازدید : 22,108 نفر

تایید صلاحیت مجلس خبرگان رهبری

به گزارش فارس؛ نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری امروز از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام شد.

بر همین اساس تعداد 801 نفر در پنجمین دوره انتخابات خبرگان ثبت نام به عمل آورده بودند که البته پرونده و مدارک 7 نفر از این داوطلبان ناقص بود و ثبت نامشان در انتخابات خبرگان عملی نشد.

به گزارش فارس، تعداد 158 نفر از داوطلبان از رقابت در انتخابات خبرگان انصراف دادند، همچنین 111نفر از داوطلبان غیر مجاز شناخته شدند و 152 نفر نیز در آزمون کتبی شرکت نکردند که در مجموع تعداد انصرافی غیر مجازی و غائبان آزمون به 421 نفر رسید.

در ادامه بررسی صلاحیت داوطلبان نیز صلاحیت 373 نفر از سوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد صلاحیت 166 نفر تائید و صلاحیت 207 نفر از سوی این شورا رد شد.

به گزارش ایلنا؛ آخرین اخبار از بررسی صلاحیت ها به این شرح است که صلاحیت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسن روحانی رئیس جمهور ایران تایید شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات، صلاحیت حجت الاسلام سید حسن خمینی برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید نشده است.

اسامی نامزدهای مجلس خبرگان

جدول تایید و رد صلاحیت شدگان مجلس خبرگان در تهران

به گزارش ایسنا؛ سیامک ره پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت:برای کسانی که درباره صلاحیت خود شکایت دارند سه روز فرصت در نظر گرفته شده است تا به شورای نگهبان ارائه شکایت کنند تا دوباره صلاحیت آنان بررسی شود که ممکن است در بررسی ها تعداد تائید صلاحیت ها بیشتر شود.

هم چنینعلی اصغر ناصربخت معاون سیاسی فرماندار تهران به ایسنا گفت:در تهران 36 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید صلاحیت شده اند. 28 نفر هم اعلام انصراف داده و 105 نفر هم در تهران رد صلاحیت شده اند.

پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیدهای مجلس خبرگان از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور، اخبار متفاوتی بویژه در فضای مجازی در این زمینه منتشر شد که ایسنا در گفت وگو با برخی داوطلبین مجلس خبرگان صحت این اخبار را جویا شد.

* یک عضو دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت وگو با ایسنا از تایید صلاحیت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعلام آن پیش از ظهر امروز به وی خبر داد.

* در پی تماس خبرنگار ایسنا با حجت الاسلام علوی نماینده فعلی مجلس خبرگان و وزیر اطلاعات نیز خبر تایید صلاحیت وی تایید شد.

* همچنین سید احمد خمینی فرزند سید حسن خمینی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:دیشب دیگر قطعی شد که شورای نگهبان نتوانست صلاحیت علمی بابا را احراز کند.

وی درباره واکنش سید حسن خمینی به این خبر به نقل از وی یک بیت از حافظ نوشت:سر ارادت ما و آستان حضرت دوست/ که هر چه بر سر ما می رود ارادت اوست

* محسن غرویان که خبر رد صلاحیت او در سایت های خبری آمده به ایسنا گفت:از هیچ مرجعی به صورت رسمی و کتبی خبری مبنی بر تایید یا رد صلاحیتم دریافت نکردم. اگر فرصتی داشتم این خبر را از مراجع رسمی پیگیری می کنم.

* یکی از نزدیکان آیت الله قمی نیزدر پاسخ به این پرسش که آیا صلاحیت ایشان تایید شده است یا خیر با تاکید بر اینکه فعلا قصد پرداختن به این موضوع را نداریم اظهار کرد:وضعیت خوب است.

* همچنین مجید انصاری درباره اخبار منشر شده در باره بررسی صلاحیتش گفت:فعلا در موقعیت پاسخ گویی نیستم.

* سید محمد غرضی با ابراز بی اطلاعی از اخبار منتشر شده نسبت به رد صلاحیتش در انتخابات مجلس خبرگان، با بیان اینکه در این زمینه چیزی به من ابلاغ نشده است اظهار کرد:قصد دارم جهت حضور در آزمون دیگر با شورای نگهبان رایزنی کنم.

* باوجود اینکه اخباری از رد صلاحیت سیدرضا تقوی منتشر شده، اما وی پیش از اعلام رد صلاحیت ها از کاندیداتوری مجلس خبرگان انصراف داد.

* روز گذشته نیز رسول منتجب نیا از تایید صلاحیت خود در انتخابات مجلس خبرگان خبر داده بود و آیت الله حائری شیرازی در نامه ای انصراف خود را از کاندیداتوری مجلس خبرگان اعلام کرد .

* حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی کاندیدای پنجمن دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه لرستان نیز از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شد.

* هم چنین خبرنگار ایسنا در پیگیری هایش به اخبار تایید نشده ای از رد صلاحیت مصطفی پورمحمدی دست یافت.

 

اسامی تایید و رد صلاحیت شدگان مجلس خبرگان در تهران

اسامی تایید و رد صلاحیت شدگان مجلس خبرگان در تهران
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از فارس ، ایلنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف