نمناک فرهنگ و هنرچهره ها تبریک عجیب “حامد بهداد” به مناسبت روز پزشک + عکس
حامد بهداد ، ابوعلی سینا
“حامد بهداد”، بازیگر سینما در صفحه شخصیش به حکیم بوعلی سینا در روز پزشک توهین کرد و بدین شکل، انتقاد خود را از پزشکان اعلام نمود.

جنجال حامد بهداد به بوعلی سینا در روز پزشک

بدون تردید، انتشار معکوس تصویر بوعلی سینا که نقشی در خطاهای پزشکی یا سوءرفتار گروهی از پزشکان امروزی ندارد، به جز توهین به تاریخ علم و فرهنگ در ایران معنای دیگری ندارد و اگر واقعاً این پست بهداد در شرایط غیرطبیعی منتشر شده، انتظار می رود، توهینی که به این چهره تاریخی ایران انجام داده را جبران کند.

حامد بهداد، بازیگر سینما در اقدامی عجیب به حکیم بوعلی سینا در روز پزشک توهین کرد و بدین شکل، انتقاد خود را از پزشکان اعلام نمود؛ رویکردی که با هیچ منطقی سازگار نیست و یکی از نشانه های افراط در نقد پزشکان است و نقدهای صحیح درباره چالش های مختلف در حوزه سلامت را نیز لوث می کند.

حامد بهداددر روز بزرگداشت حکیم بوعلی سینا طبیب معتبر ایرانی و روز پزشک ، پستی در صفحه شخصی اش در اینستاگرام منتشر کرده که حاوی تصویر معکوس بوعلی سیناست. این اقدام مشخصاً به معنای توهین به صاحب عکس است و بنابراین حامد بهداد، که بعید است بدون آگاهی این کار را کرده باشد، مشخصاً به بوعلی سینا توهین کرده است.

جنجال حامد بهداد در روز پزشک با انتشار یک عکسبهداد در ماه های اخیر، پست های متعددی در حساب کاربری اش در اینستاگرام در انتقاد از پزشکان و خطاهای پزشکی منتشر کرده و بعد از ماجرای فوت عباس کیارستمی و توهین یک پزشک به داریوش مهرجویی، با شدت عمل بیشتری در این زمینه اقدام کرده و بر استمرار در انتقاد از پزشکان اصرار دارد؛ اصراری که حالا رنگ لجبازی به خود گرفته است.

بدون تردید، نقد پزشکان متخلف و پیگیری حقوقی و رسانه ای خطاهای پزشکی در راستای افزایش حساسیت و کاهش این خطاها، کار مثبتی است و «تابناک» نیز مستمر به نقد در این چارچوب پرداخته اما اینکه کل جامعه پزشکی را هدف نقد قرار داد، حکم خروج از دایره انصاف را دارد و اینکه هر روز پزشکان را هدف گرفت، نیز نوعی بی انصافی است که در عمل به بی اعتمادی مطلق بیماران به پزشکان منجر می شود.

بنابراین، انصاف حکم می کند، اعتدال را در این زمینه مد نظر گرفت و با رفتار افراطی، به گونه ای عمل نکرد که اگر نقد صحیحی نسبت به شماری از خطاهای پزشکی نیز مطرح شد، شنیده نشود و نقدهای منصفانه نیز در سایه لوث شدن این اعتراضات عصبی و دور از منطق قرار گیرد.

بی گمان انتشار معکوس تصویر بوعلی سینا که نقشی در خطاهای پزشکی یا سوءرفتار گروهی از پزشکان امروزی ندارد، به جز توهین به تاریخ علم و فرهنگ در ایران معنای دیگری ندارد و اگر واقعاً این پست بهداد در شرایط غیرطبیعی منتشر شده، انتظار می رود، توهینی که به این چهره تاریخی ایران انجام داده را جبران کند.

نکته قابل تامل اینکه هرچند گروهی از کاربران در انتقاد از بهداد، انتشار معکوس تصویر بوعلی سینا را نهی کرده اند، این پست تاکنون بیش از هشت هزار لایک خورده و نشان می دهد بسیاری از طرفداران بهداد نیز متوجه ابعاد حرکت زشتِ رخ داده نشده اند و بدین شکل، یک بازیگر با تکیه بر شبکه های اجتماعی، می تواند یک جریان حتی علیه ابوعلی سینا راه بیندازد!

تبریک عجیب حامد بهداد به مناسبت روز پزشک + عکس

تبریک عجیب “حامد بهداد” به مناسبت روز پزشک + عکس
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 161
برگرفته از جام جم آنلاین-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 86 75
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف