تبریک عید

عید امسال رو چطور به دیگران تبریک بگم ؟

کد مطلب : 46039تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
تبریک عید نوروز از کار های اولیه بسیاری افراد در ساعات اولیه عید نوروز است با چند ترفند کوتاه این تبریک را متفاوت تر از هر سالی انجام بدهید.

نحوه تبریک عید سال نو به دوستان و خانواده 

فرصت مناسبی که آغاز سال نو و عید نوروز برای یاد کردن دوستان و آشنایانمان فراهم می کند بهانه ای است تا دیداری تازه کرده و به دیدن کسانی که دوستشان داریم برویم. اما در این میان کسانی هستند که بنا به دلایل و شرایط خاصی همچون عدم امکان ملاقات حضوری و یا دوری مسافت این فرصت برایشان مقدور نیست بنابراین خبر گرفتن از آنها و یاد کردنشان فقط با کارت پستال ها و پیام های تبریک میسر می شود. ارسال پیام تبریک عید نوروز بستگی به نسبت ما با شخصی دارد که قرار است به او پیام بدهیم و برای هر فرد متفاوت است سایت نمناک در ادامه این مطلب کاربردی قصد دارد شما کاربران عزیز را با چند نمونه راهکار برای ارسال پیام های تبریک سال نو آشنا کرده تا با آگاهی کامل مناسب ترین گزینه را برای تبریک عید نوروز طبق سلیقه فرد گیرنده انتخاب کنید. 

بهتر است در نوشتن پیام های تبریک مقداری حوصله به خرج بدهید چراکه به قول معروف هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. بنابراین از ارسال پیامک های فله ای پرهیز کنید و هر پیامی را که برای هر کسی می فرستید برحسب شخصیتی که از او میشناسید انتخاب کنید. یادتان باشد در فرستادن پیام تبریک عید نکاتی را که در این بخش از نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد رعایت کنید.

نحوه تبریک سال نو در سال 99 

بجای دیدار پیام تبریک نفرستید 
چنانچه قصدتان از ارسال پیامک این است که از دیدار حضوری شانه خالی کنید پیشنهاد می کنیم از این کار صرف نظر کنید چراکه بهترین پیامک های کتبی به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین یک احوال پرسی یا مکالمه کوتاه تلفنی یا حضوری باشد. برای عزیزانتان که یک جور خاص دوستشان دارید بیشتر بگذارید و این اطمینان را داشته باشید که شنیدن صدای آنها در روز عید بسیار لذت بخش خواهد بود.
تبریک سال نو

حد و حدود خود را حفظ کنید  

زمانی که اقدام به ارسال پیامک می کنید حتما توجه داشته باشید که اگر محتویات پیام شما سرشار از صمیمیت ، بامزگی و یا عشق است سعی کنید به هنگام انتخاب مخاطبین محتاطانه عمل کنید و به بزرگترهای فامیل و یا دوستان و آشنایانی که روابط تعریف شده ای با آن ها دارید ارسال نکنید. پیشنهاد می کنیم قید این پیام را که با «چند سال و چند عید باید از عمر تو بگذره تا آدم بشی؟» آغاز میشود را بزنید حتی اگر به این جمله «یک سال از عمرت گذشت، ولی باز تو همونی که بودی فرشته دوست داشتنی» ختم شود.
خلاقیت به خرج دهید 
تا جایی که امکان دارد سعی کنید از فوروارد کردن پیام ها بپرهیزید چراکه مشاهده کردن پیام هایی که تکراری هستند بالاخص همانهایی که مربوط به سال های قبل است و به قدر کافی تاریخ گذشته شده اند بسیار خسته کننده و کسالت آور به نظر می رسند. سال جدید را با روحیه و پیامک های نو آغاز کنید و از این تکرار طوطی وار رها شوید. 

از پیام صوتی استفاده کنید 

یکی از امکانات جدیدی که برنامه های پیام رسان از آن برخوردارند این قابلیت بسیار کم هزینه تر و راحت تر است تماس صوتی می باشد و همچنین انرژی بخش تر و صمیمی تر از پیام کتبی است. حتی می توانید به جای پیام صوتی از پیام ویدیویی استفاده کنید مخصوصاً اگر مسافرت تشریف برده اید و در یک مکان هیجان انگیز حضور دارید.

متن تبریک سال نو 99

پیامک ها را سر وقت بفرستید  

بعضی از افراد خیلی عجولند و از شب یلدا شروع به فرستادن پیامک هایی همچون «یادت باشد نفر اولی که سال نو رو تبریک گفت من بودم» می کنند. و بعضی دیگر چنان از قافله عقب می ماند که روز سیزده بدر تازه یادشان می افتد که باید پیامک تبریک عید به دوستانشان بفرستند. بعضی از افراد نیز وجود دارند که احساس می کنند همه مانند خودشان سحرخیز و شب زنده دار هستند و اقدام به ارسال پیامک هایی در ساعات شبانه مثلاً دو نصف شب یا 5 صبح می کنند غافل از اینکه ممکن است فرد گیرنده خواب باشد پس شما مثل این افراد نباشید و اصول اخلاقی را رعایت کنید. 

سعی کنید خود واقعی تان باشید  

چنانچه در طول سال با همکار خود بسیار خشک و جدی برخورد کردید تبریک سال نو را با یک پیام سرکاری به او نفرستید و همچنین چنانچه با قلمبه سلمبه حرف زدن دچار توپوق زدن می شوید سعی کنید از این نوع حرف زدن بپرهیزید و بگذارید مخاطب به واقعی بودن کلمات از طرف شما مطمئن شود. از به کار بردن عبارت های در هم و بر هم همچون «باز نسیم گوارای گیسوان مشک بوی بته های گلاب را با آهنگ موزون تکان می دهد» خودداری کنید و عبارت ها و کلمات ساده تر در صحبت ها و پیام هایتان به کار ببرید.
پیامک تبریک عید 
از ارسال پیام های فله ای بپرهیزید
 
هیچ نیازی به متفاوت بودن پیام های تبریک نیست اما چنانچه ابتدای پیام هر دریافت کننده جداگانه اسم او را مثل (پریسا جان یا علی جان) بنویسید طرف مقابلتان برای چند لحظه وقتی که برایش گذاشته اید خرسند می شود و باور می کند که شما در آن لحظه به فکر او بوده اید. اگر حوصله و وقتتان اجازه می دهد می توانید یک آرزوی خوب در کنار خانواده اش و آرزوی موفقیت برای فرد گیرنده در انتهای پیام بنویسید.

امسال چگونه به دوستانم عید را تبریک بگویم؟

3.530
این مطلب مفید بود ؟219
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
1 نظر به ثبت رسیده است
محمد1395-12-29
سلام... ممنون خیلی مفید و واقع بینانه بود .
50
وبگردی