نمناک اخبارحوادث مرگ زن 75 ساله به دلیل تب کریمه کنگو در تهران؟!
تب کنگو ، ‌تب کنگو در تهران
یک زن 75 ساله دیروز به دلیل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در یکی از بیمارستان های تهران فوت کرد. رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت این خبر را تکذیب کرد.
تاریخ انتشار : 18 تیر 1396

 گزارش نخستین فوتی در تهران به دلیل تب کریمه کنگو

یک خانم 75 ساله روز گذشته مشکوک به داشتن تب کریمه کنگو در تهران فوت کرد.

بر اساس این گزارش یکی از اقوام این فرد با بیان اینکه مسئولان بیمارستان، علت احتمالی فوت این خانم 75 ساله را ابتلای وی به تب کریمه کنگو اعلام کرده اند در تشریح جزئیاتی از این اتفاق گفت:صبح روز چهارشنبه گذشته خانواده خانم «فاطمه م» به دلیل اختلال تنفسی وی را به بیمارستان «ش» منتقل کردند و مسئولان درمان این بیمارستان نیز با توجه به سطح هوشیاری پایین بیمار، بلافاصله اقدام به بستری کردن وی در بخش ICU کرده و روند درمان بیمار را آغاز کردند.

وی ادامه داد:پس از گذشت حدود 4 ساعت از شروع روند درمانی این بیمار، پزشکان بیمارستان وی را به اتاق ایزوله منتقل کرده و این بیمار را ممنوع الملاقات اعلام می کنند.

این فرد با بیان اینکه کبودی دست و پا و زخم در پشت بدن، جزو علائم بیماری وی بوده است، گفت:این علائم بالینی پزشکان را نسبت به ابتلا بیمار به تب کریمه کنگو مشکوک کرده بود و پزشک با توجه به این علائم، ابتلا این خانم به تب کریمه کنگو را به خانواده وی اعلام می کنند.

وی اضافه کرد:علی رغم ادامه داشته روند معالجات بیمار، این خانم 75 ساله روز گذشته در بیمارستان فوت کرد و امروز (یکشنبه) نیز جسد وی برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

به گزارش تسنیم، فوت این خانم 75 ساله نخستین گزارش فوت مشکوک به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو در شهر تهران است و لازم است و در صورت مسجل بودن ابتلا وی به این بیماری، مسئولان وزارت بهداشت در این خصوص پاسخگو باشند.

این در حالی است که چندی پیش نیز فیلمی از دفن یک متوفی مبتلا به تب کریمه کنگو در شبکه های اجتماعی منتشر شد که افرادی با لباس های مخصوص در حال دفن یک جسد با شرایط ویژه و به دور از حضور بازماندگان وی دیده می شدند.

همچنین تصاویری از یک بیمار مبتلا به این بیماری که منتسب به شهر ساری بود نیز در شبکه های اجتماعی موجی از نگرانی ها را در میان مردم به وجود آورد که با توجه به اهمیت موضوع ابتلا به این بیماری و نگرانی از همه گیر شدن آن لازم است وزارت بهداشت و مسئولان ذی ربط فارغ از تکاپو برای تکذیب این اخبار، اقدامات لازم برای پیشگیری و هشدارهای پیشگیرانه برای کنترل و دفع این بیماری را انجام دهند.


تکذیب فوت زن 75 ساله به دلیل «تب کریمه کنگو » در تهران

محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت با اشاره به انتشار خبری مبنی بر فوت یک زن 75 ساله به دلیل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در یکی از بیمارستان های تهران اظهار کرد:انتشار این خبر به دلیل بیماری تب کریمه کنگو صحت ندارد.

وی از رسانه ها خواست، از انتشار اخبار غیر موثق در مورد این بیماری خودداری کنند.

گفتنی است؛ یکی از اقوام این فرد با بیان اینکه مسئولان بیمارستان، علت احتمالی فوت این خانم 75 ساله را ابتلای وی به تب کریمه کنگو اعلام کرده اند علی رغم ادامه روند معالجات بیمار، این خانم 75 ساله روز گذشته در بیمارستان فوت کرد و امروز (یکشنبه) نیز جسد وی برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

همچنین تصاویری از یک بیمار مبتلا به این بیماری که منتسب به شهر ساری بود نیز در شبکه های اجتماعی موجی از نگرانی ها را در میان مردم به وجود آورد که با توجه به اهمیت موضوع ابتلا به این بیماری و نگرانی از همه گیر شدن آن لازم است وزارت بهداشت و مسئولان ذی ربط فارغ از تکاپو برای تکذیب این اخبار، اقدامات لازم برای پیشگیری و هشدارهای پیشگیرانه برای کنترل و دفع این بیماری را انجام دهند.

تب کریمه کنگو به تهران رسید؟

مرگ زن 75 ساله به دلیل تب کریمه کنگو در تهران؟!
:
امتیاز : 2 تعداد رای : 5
برگرفته از تسنیم، باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف