نمناک اخبارگوناگون تجاوز به زنان و سقط جنین به بهانه کمک به قحطی زدگان
تجاوز و سقط جنین ، تجاوز و سقط جنین
قربانیانی ضعیف که تجاوز به بهانه خشک سالی و سقط جنین های مکرر را متحمل می شوند.
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395

تجاوز و سقط جنین دردناک در منطقه دچار خشک سالی

در جمهوری سومالی لند به زنان در نتیجه خشکسالی شدید تجاوز می شود و سقط جنین های بسیاری روی می دهد. ده ها هزار نفر از مردم در نتیجه مستقیم وقوع خشکسالی در شاخ افریقا آواره شده اند. این خشکسالی در سال جاری بی سابقه بوده است. زنان و مادران جوان نیز در حال تحمل فشار شدید ناشی از آن و پیامدهای منفی این موضوع هستند.

روزنامه بریتانیایی «ایندپندنت» با انتشار گزارشی در این باره می نویسد:«هدان احمدان» دو روز پیش از ان که خبرنگار ما از او عکس بگیرد مورد آزار جنسی قرار گرفته بود بسیاری از زنان مورد خشونت جنسی قرار گرفته اند. آنان مقصر اصلی را دسته های تبهکار متشکل از مردان جوان می دانند. هدان می گوید:«دو روز پیش چهار مرد آمدند من را ربودند و به من تجاوز کردند. بسیاری از زنان و دختران که در اردوگاه هستند مورد تجاوز توسط گروه های تبهکار قرار گرفته اند. او اکنون در پناهگاهی موقتی زندگی می کند. او بدلیل خشکسالی در شرق سومالی به اردوگاه آوارگان رفته است. فقدان حضور پلیس، نبود نور کافی در شب، فقدان امکانات بهداشتی و افزایش تعداد زنان خانوار سبب شده تا آن اردوگاه محیطی ایده آل برای متجاوزان باشد.

تجاوز خشک سالی

هدان می گوید که هیچ حریم خصوصی ای در آنجا وجود ندارد و فضا بیش از اندازه باز است. او می گوید به دلیل تاریکی بسیاری از زنان و دختران به راحتی ربوده شده و مورد تجاوز قرار می گیرند. صحرا حسین یکی از قدیمی ترین ساکنان آن اردوگاه می گوید که این موارد به راحتی اتفاق می افتند.

ایندیپندنت اشاره می کند که سومالی لند نقطه ای خشک و در شاخ آفریقا واقع شده و از نظر بین المللی برسمیت شناخته نشده است و امسال به دلیل پدیده ال نینو یکی از بدترین خشکسالی ها را تجربه کرد و منجر به آواره شدن ده ها هزار نفر از ساکنان آن منطقه شد که اکثرا زندگی شان چوپانی است. جمهوری سومالی لند نامی است که قبایل پنج استان شمالی سومالی از 1991 به خود دادند و از کشور سومالی جدا شده اند.

تجاوز خشک سالی

این روزنامه بریتاینایی اشاره می کند که بادهای ناشی از آب گرم در اقیانوس آرام باعث ایجاد تغییر در چرخه آب و هوایی و ایجاد پدیده ال نینو شده است. این نتیجه بررسی جدید منتشر شده توسط انجمن هواشناسی امریکا است که نشان می دهد تغییرات آب و هوایی بدتر شده است. در این مطالعه آمده است که در نتیجه خشکسالی دوره ای در سومالی لند پدیده ال نینو خود را با شدت بیشتری نشان داده است.

هارگیسا پایتخت آن منطقه مقصد اصلی برای بسیاری پناهجویانی است که از بخاطر بدی آب و هوا گریخته اند. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می گوید که در آن منطقه بیش از 85 هزار نفر آواره و بی خانمان زندگی می کند. در این گزارش آمده است وضعیت برای زنان پناهجو بدتر شده است. هنگامی که زنان به پایتخت می رسند به حاشیه رانده می شوند؛ در محیط های خصمانه قرار می گیرند و فرصت های شعلی کمی دارند. از تجاوز جنسی، مصاره غیرقانونی زمین تا عدم امکانات بهداشتی همگی معضلات و آسیب هایی هستند که آن ها با آن مواجه اند. این در حالیست که مردان راحت تر شغل پیدا می کنند. در نتیجه پیامدهای خشکسالی برای زنان بدتر بوده است.

«امینه عبدالحسین» یک مادر آواره با سه فرزند در داخل پناهگاه موقت به تابش نور خورشید نگاه می کند و می گوید که دو ماه پیش وارد آنجا شده است. او می گوید خشکسالی باعث شد حیواناتش کشته شوند و کمبود آب او و فرزندانش را مجبور به مهاجرت کرد. او می گوید ضعیف شده و خونریزی اش متوقف نمی شود.

تجاوز خشک سالی

بسیاری از زنان در گزارش سازمان ملل متحد به دلیل خشکسالی محبور به سقط جنین شده اند. «کاترین گریس» استاد جغرافیا در دانشگاه یوتا می گوید که در مراحل نخست توسعه و تکامل جنین در داخل رحم مادر تغییرات آب و هوایی می تواند بر جنین تاثیر منفی بگذارند. امینه می گوید به محض آن که شوهرم من را در این حالت دید من را ترک کرد. او می گوید مانند بسیاری دیگر از زنان در آن اردوگاه برای زنده ماندن سنگ بر می دارد و آن را در بازار می فروشد. او می گوید که کار بسیار دشواری است و حمل بارهای سنگین باعث شده او از درد رنج ببرد.

او پولی که در می آورد را خرج پرداخت اجاره بها و خرید مواد غذایی می کند. با این حال، می گوید که اگر پول را به موقع پرداخت نکند پناهگاه را به آتش می کشند. او می گوید هیچ حمایت انسان دوستانه ای از سوی جامعه بین المللی به آنان نشده است و تنها سازمان های مختلف افرادشان را برای پرسش و ارزیابی وضعیت فرستاده اند اما دیگر بازنگشته اند.

ایندیپندنت اشاره می کند که این تنها زنان نیستند که متحمل پیامدهای منفی ناشی از خشکسالی می شوند، افراد مسن و نوه های آنان نیز ضعیف شده اند. حیوانات ساکنان آن منطقه نیز به دلیل گرسنگی و شدت گرمای زیاد تلف شده اند. اهالی محل می گویند که پیشتر نیز با خشکسالی مواجه بوده اند اما میزان گرمایش امسال بی سابقه بوده است.
 
تجاوز خشک سالی

تجاوز به زنان و سقط جنین به بهانه کمک به قحطی زدگان

تجاوز به زنان و سقط جنین به بهانه کمک به قحطی زدگان
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از ساعت 24 /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف