نمناک سرگرمیدیدنی ها درگذشت پدر تخم مرغ شانسی + عکس
تخم مرغ ، خردسال
پدر تخم مرغ شانسی در تاریخ پنجشنبه 29 دسامبر در سن 83 سالگی به کام مرگ فرو رفت،با درگذشت ویلیام سالیس ، تخم مرغ شانسی های کیندر یتیم شدند.

مبتکر تخم مرغ شانسی درگذشت

خرید تخم مرغ های شانسی یکی از جذاب ترین تفریحات بچه های خردسال است و تا زمانی که داخل آن را ندیده اند ذوق بسیار زیادی دارند تا بدانند چه چیزی درون تخم مرغ شانسی جای گرفته است،این تخم مرغ های شانسی را شخصی به نام ویلیام سالیس خلق کرده بود که متاسفانه در سن 83 سالگی به کام مرگ فرو رفت.

مبتکر تخم مرغ های مشهور کیندر پنجشنبه 29 دسامبر در سن 83 سالگی در بیمارستان شهر پاویا در شمال ایتالیا به دلیل سکته مغزی درگذشت.او مبتکر یکی از محبوب ترین شکلات ها برای کودکان بود.

مبتکر تخم مرغ شانسی

ویلیام سالیس در سال های دهه 1960 میلادی وارد شرکت صنایع غذایی فِرِرو شد و اندکی بعد به دست راست میکله فِرِرو مالک این شرکت که پدر کره شکلاتی « نوتلا» نام داشت، شد.

در سالهای دهه 1970 میلادی ، سالیس به فکر افتاد تا شیوه ای را علیه خصوصیت فصلی بودن شکلات های عید پاک پیدا کند زیرا با سپری شدن جشن های عید پاک قالب های تولید تخم مرغ شکلاتی های این جشن مذهبی برای بخش اعظم سال بی فایده شده و از آنها استفاده ای نمی شد.

تخم مرغ شانسی

وی به این فکر افتاد تا داخل این تخم مرغ ها یک سورپرایز بگذارد. به این ترتیب تخم مرغ کیندر سورپرایز متولد شد که در داخل پوسته شکلاتی آن کپسولی حاوی قطعات بسیار کوچک اسباب بازی که مونتاژ می شدند، گذاشته شد.

موفقیت این ابتکار فوری و پایدار بود. شرکت فِرِرو در مدت بیش 40 سال میلیاردها تخم مرغ شکلاتی کیندر را در سراسر جهان فروخت. این تخم مرغ شکلاتی به محبوب ترین شکلات کودکان تبدیل شد.

تخم مرغ شانسی

با این حال، موفقیت عظیم تخم مرغ های شکلاتی کیندر با وقوع چند حادثه غم انگیز تیره و تار شد از جمله در نیمه ژانویه سال 2016 یک دختربچه 3.5 ساله در شهر تولوز فرانسه با اسباب بازی کوچک داخل یکی از این شکلات ها خفه شد. در حال حاضر ، در ایالات متحده آمریکا براساس قانون ممنوعیت گذاشتن اشیا در داخل مواد غذایی فروش این تخم مرغ شکلاتی ممنوع است. در عین حال، از تابستان سال 2016 در کشور شیلی هم به دلیل تصویب یک قانون جدید برای مبارزه علیه چاقی و اضافه وزن ممنوع شد.

درگذشت پدر تخم مرغ شانسی + عکس

درگذشت پدر تخم مرغ شانسی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از جام جم آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف