نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو کاربردهای تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو
تخم مرغ ، زیبایی پوست و مو
پروتئین موجود در تخم مرغ، سبب ترمیم بافت پوست و محکم کردن آن می شود همچنین این پروتئین موجب استحکام و درخشندگی مو نیز می گردد.

تخم مرغ چه فوایدی برای زیبایی پوست و مو دارد

یکی از مواد طبیعی بسیار موثر در حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو تخم مرغ است که بسیاری از افراد ،آن را بر مواد شیمیایی و غیر طبیعی موجود ترجیح می دهند و دوست دارند از این ماده طبیعی بیشترین استفاده را ببرند.در این مطلب شما را با کاربردهای شگفت انگیز تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو آشنا می کنیم.

چند کاربردشگفت انگیز تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو

چه تخم مرغ را دوست داشته باشید و چه از آن متنفر باشید، بهتر است آن را استفاده کنید. چرا که این ماده جادویی اکسیر زیبایی است .
تخم مرغ غذایی سرشار از مواد مغذی است که حاوی 13 ویتامین و ماده معدنی ضروری است و با همه این ها تنها 70 کالری دارد. این ماده غذایی همچنین حاوی مواد مغذی مانند ویتامین D ، فسفر، ریبوفلاوین و سلنیم است و به علاوه 9 آمینواسید ضروی را هم در خود جای داده و منبعی در دسترس از پروتئین با کیفیت بالا است .
به غیر از میز صبحانه، تخم مرغ می تواند زیبایی شما را هم تکمیل کند. زمانی که صحبت از زیبایی می شود هم زرده و هم سفیده تخم مرغ می توانند برای داشتن پوستی تمیز و براق و مویی سالم استفاده شوند .

تخم مرغ

فواید تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو

1 - تقویت رشد مو
فرقی ندارد از ریزش مو شکایت دارید و یا از نازک بودن تار موهاتان، تخم مرغ به کمک تان می آید. مو ها برای رشد و سالم ماندن به پروتئین نیاز دارند و تخم مرغ هم سرشار از پروتئین است و به داشتن مو هایی سالم و قوی کمک می کند .
همچنین تخم مغر حاوی روی، آهن، سولفور، فسفر و سلنیم است که تمامی آن ها موادی ضروری برای حفظ سلامت و زیبایی مو هستند .
2 عد زرده تخم مرغ را هم بزنید. 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به آن اضافه کنید و دوباره هم بزنید. این ترکیب را روی تمام کف سرتان بمالید. اجازه دهید 20 دقیقه روی موهاتان بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید و موهاتان را شامپو بزنید. از این ماسک مو 2 یا 3 بار در ماه استفاده کنید .

2 - احیای مو های آسیب دیده
تماس هر روزه مو ها با اشعه های خورشید و آلودگی ها، رژیم غذایی نادرست، شنا کردن در آب کلر دار، آراستن بیش از حد مو ها و استفاده از وسایل خشک کننده و حالت دهنده موی داغ می توانند مو ها را خشک کنند و به آن ها آسیب بزنند . برای بر طرف کردن خسارات وارده به مو ها و احیای آن ها از تخم مرغ استفاده کنید .
یک موز رسیده را پوست بکنید و له کنید. 1 تخم مرغ و 2 قاشق غذاخوری شیر به آن اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی و یک و نیم قاشق غذاخوری روغن زیتون به مخلوط اضافه کنیدو دوباره هم بزنید .
این ماسک مو را به خوبی روی تمام کف سر و مو ها بزنید. یک کلاه پلاستیکی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید ماسک برای 1 ساعت بماند .
بعد از این زمان ماسک را به وسیله آب از روی سرتان بشویید و سپس موهاتان را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید .
از این ماسک مو یک بار در هفته استفاده کنید .


تخم مرغ

آشنایی با فواید تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو

3 - از تخم مرغ به عنوان ماسک پیل آف استفاده کنید
می توانید از سفیده تخم مرغ به عنوان ماسک پیل آف برای زیبایی و سلامت پوست تان استفاده کنید. این ماسک سلول های مرده پوست تان را جدا می کند و چربی های اضافه را هم می زداید. سفیده تخم مرغ منافذ باز صورت را منقبض می کند .
سفیده یک تخم مرغ را تا جایی هم بزنید که به صورت ترکیبی فومی و سفید رنگ درآید .
سپس مقداری عسل و روغن زیتون به آن اضافه کنید (این مرحله دلخواه است) .
1 یا 2 لایه از این ماسک را روی صورت تان بمالید. سپس روی ماسک را با قطعات کوچک دستمال کاغذی بپوشانید. 1 یا 2 لایه دیگر از ماسک و دستمال کاغذی را روی صورت تان بگذارید و روی آن دوباره لایه ای از ماسک بمالید .
اجازه دهید ماسک به طور کامل خشک شود. سپس به آرامی آن را از روی صورت بکشید . صورت تان را با آب ولرم بشویید. سپس صورت به آرامی خشک کنید و از یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید .
از این ماسک یک بار در هفته استفاده کنید .

4 - نواحی شل شده پوست را سفت کنید
پوستی شل و وارفته می تواند شما را پیر نشان دهد. با استفاده از تخم مرغ این مشکل تان را هم حل کنید .
سفیده 1 یا 2 تخم مرغ را تا جایی هم بزنید که به ترکیبی سفید و فومی برسید. سپس آن را بر روی صورت، گردن یا نواحی دیگری از پوست که به نظرتان شل شده است، بمالید .
اجازه دهید 20 دقیقه روی محل ماند، سپس آن را با آب سرد بشویید. از این درمان 1 بار در هفته استفاده کنید .

تخم مرغ

با فواید تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو آشنا شوید

5 - برای از بین بردن جوش ها
آکنه یکی از مشکلات پوستی رایجی است که معمولا نوجوانان و جوانان بیشتر با آن درگیر هستند. این حالت زمانی اتفاق می افتد که غدد ترشح چربی پوست، چربی بیش از اندازه تولید کنند و باکتری ها و آلودگی ها هم در درون این منافذ پوست به دام افتند. برای از بین بردن جوش ها از درمان زیر استفاده کنید :
سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید و آن را بر روی صورت تان بمالید. روی ماسک تخم مرغ را با دستمال کاغذی بپوشانید .
اجازه دهید ماسک برای 20 دقیقه بر روی صورت تان بماند. سپس به آرامی دستمال کاغذی ها را از روی صورت تان جدا کنید و صورت تان را با آب ولرم بشویید .
یک مرطوب کننده سبک به صورت تان بزنید. از این درمان 1 یا 2 بار در هفته استفاده کنید .

تخم مرغ می تواند پف زیر چشم را نیز کاهش دهد
به منظور درمان، با پوشش نازکی از سفیده تخم مرغ، زیر چشم خود را پوشش دهید و بگذارید 10 دقیقه به همان حالت بماند. سپس با آب سرد، پوست خود را بشویید. استفاده از سفیده ی تخم مرغ، یک روش درمانی ساده ی پف چشم محسوب می گردد. کسانی که پوست چرب دارند، سفیده یک تخم مرغ را خوب بهم بزنند و آن را با کمی آرد جوی دو سر مخلوط کنند. این ترکیب را بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهند.

به عنوان نرم کننده

در دستورالعمل پیشنهادی زیر،فقط به یک عدد آواکادو رسیده و یک عدد زرده تخم مرغ نیاز دارید.آواکادو رسیده را کاملا له کرده ، زرده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.با شامپو همیشگی و مناسب نوع موی خود، موها را شسته و بعد این خمیر آماده را به تمام موها برسانید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد موها را بشویید.این نرم کننده طبیعی برای انواع مو مناسب بوده و بهبود قابل توجهی را در وضعیت کلی موها ایجاد خواهد کرد .

تخم مرغ

درباره فواید تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو چه می دانید

کنترل ریزش مو

این روش پیشنهادی موثر ، موجب نرم کردن عمیق موها و توقف ریزش آنها می شود.دو عدد زرده تخم مرغ ، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک فنجان آب را در ظرفی با هم مخلوط کرده و پوست و موی سر را کاملا به آن آغشته سازید.سپس 5 دقیقه با نوک انگشتان، پوست سر را ماساژ دهید تا این مواد مغذی کاملا جذب ریشه موها شوند.بعد 15 دقیقه صبر کنید و پس از آن ، موها را با آب ولرم بشویید .

اگر آسیب موها بسیار شدید باشد، ممکن است در چند هفته اول، تغییر چشمگیری را مشاهده نکنید! صبور باشید و به کار خود ادامه دهید و قبل از اینکه شاهد تفاوت آشکاری در موهای خود باشید، حتما هفته ای یکبار این درمان را پیگیری نمایید و حتی پس از بهبود نرم شدن موها هم درمان با زرده تخم مرغ را به عنوان نرم کننده، متوقف نکنید،چرا که برای حفظ سلامت و جلوگیری از هرگونه آسیب به موها، هنوز به این درمان نیاز خواهید داشت .

کنترل ریزش مو و از بین بردن جوش ها با تخم مرغ

کاربردهای تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 20
برگرفته از دلگرم / فردا / ف
این مطلب مفید بود ؟ 18 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف