نمناک سرگرمیآیا میدانید چرا مورچه ها هیچ وقت ترافیک ندارند؟
ترافیک مورچه ، ویژگی مورچه ها
تا به حال به این فکر کرده اید که چرا با وجود تعداد زیاد مورچه ها در یک فعالیت دسته جمعی اختلالی در جرکت آنها رخ نمی دهد یا بهتر است بگوییم ترافیک مورچه ها هرگز ایجاد نمی شود.

واقعیتی جالب در مورد ترافیک مورچه ها 

نبود ترافیک مورچه ها یکی از مسائلی است که برای کارشناسان سوالی مهم و عنوانی برای مطالعه شئ. تحقیقات انجام شده توسط محققین آلمانی و هندی نشان می دهد که مورچه هایی که در حال حرکت در طول یک مسیر ثابت هستند می توانند حتی در زمانی که تعدادشان زیاد می شود، سرعت ثابت خود را حفظ کنند و در ترافیک نمانند؛ مهارتی که ما انسان ها در آن بسیار ضعیفیم و یکی از اصلی ترین دلایل افزایش سرمایه گذاری برای ساخت و تولید ماشین های خودکار نیز هست.

ترافیک مورچه

ترافیک مورچه چرا رخ نمی دهد؟

این توانایی مورچه ها سه دلیل اصلی دارد:

دلیل اول این که مورچه ها غرور و در نتیجه تمایلی به نشان دادن توانایی و سرعتشان به بقیه ی مورچه ها ندارند و به همین دلیل تنها به راه رفتن ادامه می دهند؛ این در حالی است که غرور انسان ها باعث می شود رفتارهایی عجیب و عصبی از خود نشان دهند که غالباً از غرورشان ناشی می شود.
نکته ی دوم این است که مورچه ها در ترافیک به تصادفات و برخوردها اهمیت چندانی نمی دهند که برای ما انسان ها کار بسیار دشواری است چون ما واقعاً به کوچکترین تصادفات هم اهمیت می دهیم ولی قانون مورچه ای در این زمینه حکم می کند که مگر این که تصادف بزرگ و بسیار خطرناکی رخ داده باشد بهتر است بی توجه به راهمان ادامه دهیم، که در مورد انسان ها چندان عملی به نظر نمی رسد.
دلیل سوم ترافیک نداشتن مورچه های در حال حرکت کمی پیچیده است، وقتی مسیر رفت و آمد مورچه ها شلوغ می شود، مرتب تر می شوند. آن ها بدون هیچ حرکت ناگهانی یا پیش بینی نشده به راه خود ادامه می دهند و سعی می کنند تغییر چندانی در سرعتشان رخ ندهد. اما از طرفی هر چه مسیر شلوغ تر شود مورچه ها سرعت حرکتشان را بیشتر می کنند و همزمان با بیشتر شدن تعداد و شلوغ تر شدن مسیر تا 25 درصد به سرعتشان می افزایند.

چرا مورچه ها هیچ وقت ترافیک ندارند؟

چرا مورچه ها هیچ وقت ترافیک ندارند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف