فواید ترامپولین
ترامپولین یک وسیله تمرینی برای ورزش رشته ژیمناستیک است و یکی از موثرترین راه ها برای ورزش کردن و لاغری می باشد که در هر سنی مفید است.

7 دلیل برای آنکه ترامپولین و ریباند انجام دهید

سال ها، تنها افرادی که به طور مرتب روی ترامپولین می پریدند ، کودکان، ورزش کاران زبده و فضانوردان ناسا بودند اما به تازگی،آگاهی در مورد فواید قابل توجه سلامت ترامپولین برای بزرگسالان نیز ثابت شده است و بزرگسالان هر روز بیشتر و بیشتر از آن استقبال می کنند.

ترامپولین یکی از وسایل تمرینی ورزش رشته ژیمناستیک است که شامل پارچه ضخیم و محکمی است که به وسیله تعدادی فنر از چهار طرف بر یک چهارچوب فلزی بسته شده است ، جالب است بدانید که مطالعات و بررسی ها نشان داده استفاده از ترامپولین در هر سنی مفید است.

کلید این ورزش، انتخاب سایز مناسب با شرایط زندگی و نیازهای شماست ، فواید ترامپولین را در ادامه این بخش از ورزش و سلامت در نمناک می خوانید.

ترامپولین

ترامپولین چیست و فواید ترامپولین برای سلامتی

هفت دلیل عالی برای انجام ورزش ترامپولین

1. ورزش به طور موثر 

ترامپولین یکی از موثرترین راه ها برای ورزش کردن است. این بخشی از رژیم آموزشی توصیه شده ناسا از دهه 1980 بوده است. مطالعات ناسا نشان می دهد که تنها 10 دقیقه ریباند ورزش بهتری نسبت به نیم ساعت دویدن کامل است. 

2. پاکسازی تمام بدن

سیستم لنفاوی -مسئول تخلیه سموم از بدن است - نیاز به حرکت برای هدایت از طریق یک سری از لوله های یک طرفه دارد. بدون حرکت، عملکرد لنف به خطرمی افتد و مولکول های زائد ،مواد شیمیایی سمی … و فلزات سنگین در بدن جمع می شوند. مطالعات نشان می دهند که ریباند چگونه این لوله ها را تحریک می کند و می تواند به طور قابل توجهی جریان مایع را افزایش دهد. 

ترامپولین خانگی

ورزش ترامپولین در هر سنی مفید است

3. بهبود بالانس

یک ارتباط قوی و پایدار به مرکز جاذبه به شما این امکان را می دهد به راحتی در طول زندگی حرکت کنید.ریباند به عصب بینایی و مجاری شنوایی گوش و ارتباط ذهن و بدن را تقویت می کند.

از آنجا که ذهن نمی تواند مسیر حرکت بدن را پیش بینی کند، به طور طبیعی وارد وضعیت یادگیری و واکنش می شود. بوکسورهای حرفه ای در حال استفاده از ریباند هستند تا ثبات خود را افزایش دهند.

4. تقویت استخوان ها و مفاصل

دلیل دیگر که ناسا آن را دوست دارد این است که ترامپولین به بازسازی استخوان ها کمک می کند. استخوان سازی و چگالی صحیح برای اجتناب از مشکلاتی مانند پوکی استخوان و دیگر شرایط هستند.

ترامپولین بر سلولها و ماهیچه در بدن تاثیر می گذارد و فشار برابر و مفیدی را روی استخوان های وارد می کند. 

تقویت استخوان ها با ورزش

ورزش ترامپولین از پوکی استخوان جلوگیری می کند

5. رسیدن به وزن سالم 

ثابت شده حرکت ثابت، آرام، بالا و پایین پریدن روی یک ترامپولین، برای آزاد کردن آنزیمی که باعث تبدیل محتویات سلول های چربی به انرژی می شود بدن را تحریک می کند.، ترامپولین هم چنین متابولیسم را حمایت و استرس را زیاد نمی کند و برای افرادی که دنبال که اشکال دیگری از ورزش هستند انتخاب خوبی است.

فواید ورزش ترامپولین

ترامپولین موثرترین ورزش برای کاهش وزن

6. اصلاح ژست و فیگور بدنی

بدون اینکه لازم باشد در مورد آن فکر کنید ، ریباند وضعیت بدنی شما را بهبود خواهد بخشید. در حالی که ترامپولین به طور خودکار هسته را درگیر می کند… سرتان را بالا نگه دارید … و شانه ها را راحت نگه دارید.

7. لبخند بیشتر

مهم نیست که چقدر مشغول هستید، متوجه خواهید شد که می خواهید زمان را به حالت اول بازگردانید. تنها 15 دقیقه در روز،تمرین کنید و از همه مهم تر، زمانی که این کار را انجام می دهید از خودتان لذت ببرید.

فواید ورزش های ترامپولین و ریباند برای سلامت بدن

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ ن/ ز.ت
وبگردی