نمناک دنیای مدگوناگون ماجرای جالب کراوات شهاب و لباس های ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی ، شهاب حسینی
درمیان صحبت های عوامل فیلم فروشنده، نظر ترانه علیدوستی در مورد لباس هایش و ماجرای بستن گره کراوات شهاب حسینی شنیدنی بود.

صحبت های جالب ترانه علیدوستی و شهاب حسینی پس از بازگشت از جشنواره کن

هنوز ماجرای حضور و برنده شدن عوامل فیلم فروشنده اصغر فرهادی تازگی دارد و دیدن تصاویر ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در جشنواره کن و بعد از بازگشتشان به ایران جذابیت خود را حفظ کرده است . خبرنگاران و عکاسان هم از این نکته استفاده کرده و ترتیب برگزاری نشستی با این هنرمندان را دادند تا بیشتر از جزئیات سفر و حضورشان بدانند.

از کراوات شهاب حسینی تا نظر ترانه علیدوستی در مورد لباس هایش

نشست پرسش و پاسخ اهالی رسانه با اصغر فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علی‏دوستی، کارگردان و بازیگران فیلم «فروشنده» که در جشنواره فیلم کن اخیر، دو جایزه مهم نخل طلای بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه را برای این گروه به همراه داشت، شب گذشته برگزار شد.

در این نشست که در فضایی صمیمانه برگزار شد، خبرنگاران درباره مسائل مختلفی چون تهیه‏ کننده خارج فیلم، روند رساندن به فیلم به جشنواره و ... پرسش‏ هایی را مطرح کردند، اما همان‏طور که می شد حدس زد، بخشی از صحبت‏ ها هم مربوط به پوشش عوامل فیلم در روزهای برگزاری این فستیوال بود. خبرنگاری از ترانه علی‏دوستی درباره معذوریت‏ ها و مناسباتی که باید به عنوان یک بازیگر زن ایرانی رعایت می‏ کرد پرسید. او از علی‏دوستی پرسید چقدر پیش از شروع فستیوال به نوع پوشش‏ اش، به رفتار و واکنش‏ هایش به عنوان زنی ایرانی فکر کرده بود و از چه نکاتی در این باره دل‏ نگرانی داشت و آیا با توجه به حساسیت‏ های قابل پیش‏ بینی، استرسی به خود راه داده بود یا نه؟ که علی‏دوستی پاسخ داد:«چندان نگرانی نداشتم چون تجارب نسبی با جشنواره‏ های بین‏ المللی داشته‏ ام. معمولا مشکلی ایجاد نمی‏ شود چون آن‏ها هم پوشش ما را پذیرفته‏ اند و برای آن احترام قائلند. همان‏طور که ما به فرهنگ‏ های دیگران احترام می‏ گذاریم».

شهاب حسینی هم در این برنامه گفت:« پنج بعدازظهر بود که فرهادی با اتاق من در هتل تماس گرفت و نوعی بازی را با من شروع کرد! او پرسید تو بلدی گره کروات ببندی؟ این در حالی بود که من می‏ دانستم او می‏ خواهد بیاید و ببیند من خواب نمانده باشم و آماده باشم. بنده خدا تا من بروم بالا برای گفتن جایزه استرس داشت». پس از این، فرهادی به انتخاب تصنیف شجریان و حسین علی‏زاده از سوی خودش اشاره کرد و به روایت حسینی از تماسی که گفته بود پرداخت که شهاب حسینی دوباره گفت:«تماس گرفتی که خواب نمانده باشم!» اما فرهادی ادامه داد که «نگران این بودم که آماده نباشد اما رفتم و دیدم که مرتب و آماده است».

مدتی است که مسأله پوشش و موازین مختلف حضور در جشنواره‏ های رسمی بین‏ المللی و از جمله رعایت مقررات این جشنواره‏ ها از یک‏سو و درنظرگرفتن حساسیت‏ های داخلی از سوی دیگر، برای رسانه‏ ها و مردم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نشان به آن نشان که در جلسه‏ ای که قرار است به فیلم «فروشنده» و موفقیت‏ اش در «کن» پرداخته شود، بحث پوشش‏ ها و همین موازین پیش می ‏آید و بر خلاف گذشته‏ ها که سینماگران سعی می‏ کردند از واردشدن به این مسائل خودداری کنند، حالا خویشتن دارانه پاسخ می‏ دهند و چه بسا از جانب خودشان هم مسأله، مسأله پراهمیتی است و دوست دارند که به آن پرداخته شود.

تصاویر اصغر فرهادی ، ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در نشست عوامل فیلم فروشنده

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

شهاب حسینی

اصغر فرهادی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی ، ناگفته های جشنواره کن از زبان ترانه علیدوستی

ماجرای جالب کراوات شهاب و لباس های ترانه علیدوستی
: امتیاز : 3.9 تعداد رای : 137
برگرفته از مد آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟
106 31
نظر کاربران
سیدعلی

سیدعلی

سلام خدا رحم کنه که اینا با تیپشون نماینده جمهوری اسلامی اند، واقعا حضرت زهرا این رو میخوان ازمون؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 10 21
شیطون

شیطون

باباچکارشون داری//؟؟؟؟؟؟؟؟؟بزارخوش باشن

پاسخ دادن 11 5
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف