نمناک دنیای مدگوناگون ماجرای جالب کراوات شهاب و لباس های ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی ، شهاب حسینی
درمیان صحبت های عوامل فیلم فروشنده، نظر ترانه علیدوستی در مورد لباس هایش و ماجرای بستن گره کراوات شهاب حسینی شنیدنی بود.

صحبت های جالب ترانه علیدوستی و شهاب حسینی پس از بازگشت از جشنواره کن

هنوز ماجرای حضور و برنده شدن عوامل فیلم فروشنده اصغر فرهادی تازگی دارد و دیدن تصاویر ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در جشنواره کن و بعد از بازگشتشان به ایران جذابیت خود را حفظ کرده است . خبرنگاران و عکاسان هم از این نکته استفاده کرده و ترتیب برگزاری نشستی با این هنرمندان را دادند تا بیشتر از جزئیات سفر و حضورشان بدانند.

از کراوات شهاب حسینی تا نظر ترانه علیدوستی در مورد لباس هایش

نشست پرسش و پاسخ اهالی رسانه با اصغر فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علی‏دوستی، کارگردان و بازیگران فیلم «فروشنده» که در جشنواره فیلم کن اخیر، دو جایزه مهم نخل طلای بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه را برای این گروه به همراه داشت، شب گذشته برگزار شد.

در این نشست که در فضایی صمیمانه برگزار شد، خبرنگاران درباره مسائل مختلفی چون تهیه‏ کننده خارج فیلم، روند رساندن به فیلم به جشنواره و ... پرسش‏ هایی را مطرح کردند، اما همان‏طور که می شد حدس زد، بخشی از صحبت‏ ها هم مربوط به پوشش عوامل فیلم در روزهای برگزاری این فستیوال بود. خبرنگاری از ترانه علی‏دوستی درباره معذوریت‏ ها و مناسباتی که باید به عنوان یک بازیگر زن ایرانی رعایت می‏ کرد پرسید. او از علی‏دوستی پرسید چقدر پیش از شروع فستیوال به نوع پوشش‏ اش، به رفتار و واکنش‏ هایش به عنوان زنی ایرانی فکر کرده بود و از چه نکاتی در این باره دل‏ نگرانی داشت و آیا با توجه به حساسیت‏ های قابل پیش‏ بینی، استرسی به خود راه داده بود یا نه؟ که علی‏دوستی پاسخ داد:«چندان نگرانی نداشتم چون تجارب نسبی با جشنواره‏ های بین‏ المللی داشته‏ ام. معمولا مشکلی ایجاد نمی‏ شود چون آن‏ها هم پوشش ما را پذیرفته‏ اند و برای آن احترام قائلند. همان‏طور که ما به فرهنگ‏ های دیگران احترام می‏ گذاریم».

شهاب حسینی هم در این برنامه گفت:« پنج بعدازظهر بود که فرهادی با اتاق من در هتل تماس گرفت و نوعی بازی را با من شروع کرد! او پرسید تو بلدی گره کروات ببندی؟ این در حالی بود که من می‏ دانستم او می‏ خواهد بیاید و ببیند من خواب نمانده باشم و آماده باشم. بنده خدا تا من بروم بالا برای گفتن جایزه استرس داشت». پس از این، فرهادی به انتخاب تصنیف شجریان و حسین علی‏زاده از سوی خودش اشاره کرد و به روایت حسینی از تماسی که گفته بود پرداخت که شهاب حسینی دوباره گفت:«تماس گرفتی که خواب نمانده باشم!» اما فرهادی ادامه داد که «نگران این بودم که آماده نباشد اما رفتم و دیدم که مرتب و آماده است».

مدتی است که مسأله پوشش و موازین مختلف حضور در جشنواره‏ های رسمی بین‏ المللی و از جمله رعایت مقررات این جشنواره‏ ها از یک‏سو و درنظرگرفتن حساسیت‏ های داخلی از سوی دیگر، برای رسانه‏ ها و مردم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نشان به آن نشان که در جلسه‏ ای که قرار است به فیلم «فروشنده» و موفقیت‏ اش در «کن» پرداخته شود، بحث پوشش‏ ها و همین موازین پیش می ‏آید و بر خلاف گذشته‏ ها که سینماگران سعی می‏ کردند از واردشدن به این مسائل خودداری کنند، حالا خویشتن دارانه پاسخ می‏ دهند و چه بسا از جانب خودشان هم مسأله، مسأله پراهمیتی است و دوست دارند که به آن پرداخته شود.

تصاویر اصغر فرهادی ، ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در نشست عوامل فیلم فروشنده

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

شهاب حسینی

اصغر فرهادی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی ، ناگفته های جشنواره کن از زبان ترانه علیدوستی

ماجرای جالب کراوات شهاب و لباس های ترانه علیدوستی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 132
برگرفته از مد آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 101 31
نظر کاربران
سیدعلی

سیدعلی

سلام خدا رحم کنه که اینا با تیپشون نماینده جمهوری اسلامی اند، واقعا حضرت زهرا این رو میخوان ازمون؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 9 18
شیطون

شیطون

باباچکارشون داری//؟؟؟؟؟؟؟؟؟بزارخوش باشن

پاسخ دادن 11 5
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف