ترخیص خودرو از گمرک

ترخیص 13 هزار خودروی دپو شده در گمرک

تاریخ انتشار : 12 دی 1397کد مطلب : 1031زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون گمرک ایران از ترخیص 13 هزار خودروی انبار شده در گمرک خبر داد.

ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک

ایسنا: مهرداد ارونقی با انتشار پیامی در صفحه اجتماعی خود اعلام کرد "با پیگیری های انجام شده در گمرک و وزارت صنعت و تصویب پیشنهاد جامع ارائه شده به شورای عالی هماهنگی سه قوه، فرایند ترخیص بیش از 13 هزار خودروی دپو شده در گمرکات از هفته آینده آغاز خواهد شد". 

همچنین گمرک نیز بر اساس گزارشی به نقل از یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعلام کرده که "قرار است خودروهایی که با ارز 4200 تومانی وارد شده اند تفاوت آن پرداخت و سپس ترخیص شوند. بر این اساس قرار است آن دسته از خودروهایی که برخی شرکت ها با ثبت سفارش غیرقانونی وارد کردند اما از مشتریان پیش ثبت نام کردند نیز از گمرک ترخیص و به مشتریان تحویل شود. اما واردکنندگانی که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند باید مراحل دادرسی را طی و مجازات قانونی را تحمل کنند". 

گمرک در گزارشی دیگری نیز از سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران نقل قول کرده و بر این اساس آورده است که "نتیجه جلسه سران سه قوا درباره ترخیص خودروهای مانده در گمرک به زودی اعلام می شود. در صورت موافقت سران قوا، شرایط خاصی از جمله پرداخت عوارض و حقوق گمرکی برای ترخیص این خودروها تعیین می شود". 

به نظر می رسد با ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، حالا شرکت های واردکننده خودرو احتمالا می توانند به بیشتر تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کنند و دوره انتظار مشتریان برای دریافت خودرو هم کوتاه شود.

انتهای پیام/م

13 هزار خودروی دپو شده در گمرک کی ترخیص می شوند؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی