نمناک تکنولوژیترفندستان ترفندهای آیفون برای نجات جان شما در مواقع اورژانسی
ترفندهای آیفون ، اشتراک گذاری موقعیت کنونی
آیفون از ویژگی هایی برخوردار است که در مواقع اورژانسی واقعا به شما کمک میکند و شما با دانستن این ترفندهای آیفون جان خود را نجات میدهید.

معرفی ترفندهای آیفون برای نجات جان

آیفون امکاناتی را در اختیار شما قرار داده است که انگار شما یک پزشک را در گوشی خود دارید ومیتواند خیلی به شما کمک کند . 

اگر گوشی شما iPhone است قطعاً از امکانات متعدد این گوشی هوشمند آگاه هستید و به طور روزمره از آن ها استفاده می کنند. اما برخی قابلیت ها هستند که کاربرد روزانه ندارند اما فعال سازی آن ها می تواند در مواقع ضروری و اورژانسی، بسیار کمک حال شما باشد. در این مطلب به معرفی 6 ترفند آی فون می پردازیم که می توانند حتی جان شما را نجات دهند.

 

1. ساخت یک شناسنامه سلامت

در iOS به طور پیش فرض اپلیکیشنی به نام Health وجود دارد. شما می توانید تمامی مشخصات پزشکی و سلامت خود را همانند شرایط خاص پزشکی، آلرژی ها، داروهایی که مصرف می کنید، گروه خونی، شماره تلفن های ضروری و... را در آن وارد نمایید. با این کار در صورتی که در شرایط خاص و اورژانسی گرفتار شدید، دیگران می توانند با مطالعه ی این جزئیات به شما کمک کنند. ساخت یک شناسنامه ی سلامت با مراجعه به تب Medical ID در اپ Health و انتخاب Create Medical ID امکان پذیر است. اگر مایلید هنگامی که گوشی در حالت قفل است نیز اطلاعات پزشکی توسط دیگران قابل مطالعه باشد، بایستی در صفحه ی Medical ID گزینه ی Show When Locked را فعال کنید. دیگران برای مطالعه ی شناسه ی پزشکی شما در حالت قفل، بایستی ابتدا Emergency و سپس Medical ID را لمس نمایند.

 

ترفندهای آیفون

ساخت یک شناسنامه سلامت

  2. به اشتراک گذاری موقعیت کنونی با خانواده و ...

با استفاده از اپلیکیشن Find Friends می توانید موقعیت کنونی خود را با افراد قابل اعتماد و نزدیک خود به اشتراک بگذارید. این به اشتراک گذاری می تواند ساعتی، روزانه و یا حتی همیشگی باشد. این موضوع هنگامی که قرار است دیر به خانه بیایید و یا زمانی که می خواهید دیگران از این که به سلامت به جایی می رسید مطمئن شوند بسیار کاربردی است.

 

ترفندهای آیفون

موقیت کنونی خود را به اشتراک بگذارید

 

3. یافتن موقعیت کنونی گوشی

اپلیکیشن Find My iPhone دو کاربرد مهم دارد:یافتن گوشی گمشده و موقعیت یابی افراد. در نتیجه استفاده از آن بسیار توصیه می شود. با فعال سازی این اپلیکیشن، یک فرد قابل اعتماد با ورود به حساب iCloud شما می تواند در هر زمان پی ببرد که گوشی شما کجاست و در نتیجه شما کجا هستید.

 

ترفندهای آیفون

موقعیت کنونی گوشی

 

4. دانلود نقشه های آفلاین شهرها و مکان ها

استفاده از اپلیکیشن Google Maps منوط به آنلاین بودن و دسترسی به اینترنت است. اما اگر زمانی دسترسی به اینترنت نداشته باشید و برای یافتن موقعیت خود و دسترسی به نقاط دیگر نیازمند این اپ باشید چاره چیست؟ برای چنین مواقعی بهتر است نقشه ی منطقه ی مورد نظر خود را یک بار دانلود و ذخیره کنید تا بتوانید از آن در حالت آفلاین نیز استفاده کنید. برای این کار ابتدا مکان مورد نظر را داخل اپلیکیشن جستجو کنید. سپس دکمه ی More (سه نقطه ی عمودی) را لمس کرده و Download را انتخاب کنید.

 

ترفندهای آی فون

نقشه های آفلاین را دانلود کنید

 

5. نحوه فعال سازی Hey Siri

این قابلیت که در iPhone 6s و گوشی های جدیدتر وجود دارد موجب می شود بدون نیاز به دکمه ی Home و تنها با بیان عبارت Hey Siri، دستیار دیجیتالی شخصی خود را فعال کنید و با شخصی تماس بگیرید یا پیامی بفرستید. بدون این که نیاز باشید از دست تان استفاده کنید و فقط با استفاده از صوت خود. برای انجام تنظیمات مربوط به این قابلیت به Settings->General->Siri مراجعه کنید.

 

ترفندهای آیفون

نجات جان شما با آیفون

 

6. فعال سازی هشدار با فلش

شما می توانید اطلاع رسانی از طریق فلش دوربین را فعال نمایید تا به هنگام دریافت یک پیام یا تماس، علاوه بر زنگ خوردن دستگاه یا لرزاننده، فلش هم زده شود. این قابلیت در موقعیت های خاص که در یک محیط تاریک هستید می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای فعال سازی آن به Settings->General->Accessibility رفته و LED Flash for Alerts را فعال نمایید.

فعالسازی هشدار با فلش

ایفون در مواقع اورژانسی

 

ترفندهای آیفون برای نجات جان شما در مواقع اورژانسی

ترفندهای آیفون برای نجات جان شما در مواقع اورژانسی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ترفندستان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف