ترفند فتوشاپ برای کار روی چشم
نرم افزار قدرتمند فتوشاپ این امکان را برای کاربران علاقه مند به کار تصویر فراهم کرده است که با اباری ساده بتوانند تغییرات دلخواه را بر روی تصاویر انجام دهند.یکی از ترفندهای فتوشاپ کار بر روی چشم افراد است.

آموزش یک ترفند فتوشاپ برای طبیعی جلوه دادن چشم

ترفندهای فتوشاپ بسیار زیاد است و می توان با استفاده از ابزارهای آن تصاویر بسیار نزدیک به واقعیت را خلق کرد که امکان تشخیص آنها از تصاویر واقعی تقریبا غیرممکن به نظر می رسد.

در این مطلب کار را با اضافه کردن یک هلال کوچک درخشنده به ناحیه پایینی عنبیه چشم انجام خواهیم داد، انجام این کار خیلی ساده است ولی نحوه انجام دادنش شاید شما رو سورپرایز کنه! 

آرایش چشم در فتوشاپ

تکنیک های آرایش در فتوشاپ

1 – عکس مورد نظر رو در فتوشاپ باز کنید و روی چشم زوم کنید (با کلیدهای  Ctrl+Spacebar+Click) ، حال یک لایه خالی جدید ایجاد کنید ، این کار رو میتونید با کلیک کردن بر روی دکمه Create new layer در پایین پلت لایه ها انجام بدید و یا با فشردن همزمان کلیدهای Ctrl+Alt+Shift+N ،کلید Alt رو برای این اضافه کردیم تا پنجره انتخاب نام لایه و ویژگی هاش ظاهر نشه ، حالا Shift+M را اونقدر بزنید تا ابزار Elliptical Marquee tool انتخاب بشه ، اکنون با نگه داشتن کلید Shift یک دایره در داخل عنبیه چشم بکشید که کمی کوچکتر از عنبیه است مشابه این تصویر :
آرایش چشم در فتوشاپ
 
2 – کلید D رو جهت پیش فرض کردن رنگهای Foreground و Background بزنید ، بعدش کلید X برای تعویض کردن جای این دوتا ، طوری که رنگ Foreground بشه سفید ، حالا برای پر کردن ناحیه انتخابی با رنگ Foreground که سفیده کلیدهای Alt+Backspace رو بزنید ، در پایان کلید Ctrl+D رو بزنید تا از حالت انتخاب خارج شوید .
آرایش چشم در فتوشاپ
 
3 – حالا ابزار Rectangular Marquee tool رو انتخاب کنید (Shift+M) ، انتخابی مشابه شکل زیر داشته باشید و سپس کلید Delete را بزنید تا نیمی از دایره سفید رنگ حذف بشه . سپس کلیدهای Ctrl+D را بزنید تا از حالت انتخاب خارج شوید .
 
آرایش چشم در فتوشاپ
 
4 – با اطمینان از اینکه یکی از ابزارهای انتخاب در حالت فعاله مثلا Rectangular Marquee Tool و یا … ، کلید Ctrl رو نگه دارید و بر روی تصویر کوچک بالاترین لایه کلیک کنید تا ناحیه انتخاب بشه ، حالا اشاره گر ماوس رو وارد ناحیه انتخابی کنید و مانند تصویر زیر ناحیه انتخاب را که یک نیم دایره است کمی بالاتر ببرید ، توصیه میکنم با کلید های جهت نما این کار را انجام بدید تا کار دقیقتری داشته باشید ، حالا کلید Delete را فشار دهید تا فقط یک ناحیه هلال مانند باقی بماند و سپس کلیدهای Ctrl+D را فشار دهید .
آرایش چشم در فتوشاپ
 
5 -  به اینجا بروید :Filter > Blur > Gaussian Blur و سپس مقدار 5 را وارد کنید و ok کنید ، این کار باعث میشه هلال ما به صورت خیلی نرم محو بشه و لبه هاش به صورت نامشخصی با تصویر ترکیب شده به نظر برسه ، البته انتخاب مقدار این افکت بستگی به تصویر شما دارشته و ممکن است کمتر و یا زیادتر مورد نیاز شود.
 
آرایش چشم در فتوشاپ
 
6 – برای اینکه هلال به صورت کامل با عنبیه چشم ترکیب بشه و حالت طبیعی به خودش بگیره ، Blending mode بالاترین لایه رو به soft light تغییر دهید .
 
آرایش چشم در فتوشاپ
 
7 - در نهایت باز هم اگر فکر میکنید که هلال اضافه شده خیلی براق و روشنه میتونید با کاهش Opacity بالاترین لایه تاثیر این افکت رو به حد مطلوب برسونید . می توان Opacity رو 81% انتخاب کرد .
 
نکته : 
در جایی که امکان استفاده از Blending mode ها و Adjustment Layer ها به جای یکدیگر وجود دارد چه زمانی از Blending Mode استفاده کنیم و چه زمانی از Adjustment Layer ؟
غالبا زمانی که مطمئن هستید افکت اعمال شده شدت زیادی خواهد داشت مثلا خیلی براق خواهد بود و در نهایت شما مجبور خواهید شد که درجه آن را کم کنید از Blending Mode ها استفاده کنید چون سریعتره و امکان کاهش شدت اون توسط Opacity لایه وجود داره (شبیه مرحله 6 که Soft light رو انتخاب کردیم و بعدش Opacity رو کاهش دادیم ) ، ولی اگر مطمئن نیستید که افکت اعمال شده چه شدتی داره و یا ممکنه بعدش نیاز پیدا کنیم مثلا کمی روشنترش کنیم و یا … بهتره از Adjustment Layer ها استفاده کنیم تا هر وقت نیاز داشتیم بتوانیم شدت روشنایی و پارامترهای دیگه رو به راحتی کم و زیاد کنیم .
 
آرایش چشم در فتوشاپ

 

ترفند فتوشاپ برای واقعی نشان دادن چشم

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از گویا آی تی-/ف
نظرات
وبگردی