نمناک اخبارسیاست ترور نافرجام سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان
ترور سید حسن نصرالله ، سید حسن نصرالله
ادعای ترور سید حسن نصرالله در سال 2006 توسط نشریه صهیونیستی هاآرتص نشریه منتشر شد. این روزنامه صهیونیستی مدعی شده استک ه محل حضور سید حسن نصرالله هدف موشک بسیار هوشمند اسرائیل فرار گرفته است.
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394
بازدید : 4,266 نفر

ماجرای ترور سید حسن نصرالله که ناکام ماند

روزنامه صهیونیستی هآرتص مدعی شد دبیرکل حزب الله لبنان در تابستان سال 2006 هدف یک عملیات ترور نافرجام قرار گرفت.

 بر همین اساس، عاموس هارئیل - کار شناس نظامی روزنامه هآرتص - با مطرح کردن این ادعا به نقل از منابع امنیتی صهیونیستی گفت این رژیم در سال 2006 محل حضور سید حسن نصرالله را به وسیله یک بمب بسیار هوشمند هدف قرار داد.

سید حسن نصرالله

سید حسن نصرالله در کنار محافظانش

وی مدعی شد این عملیات بسیار پیچیده، به دلیل دقیق نبودن اطلاعات جمع آوری شده توسط سرویسهای جاسوسی این رژیم شکست خورد.

ماجرای جنگ سال 2006

ادعای جدید این کار شناس نظامی صهیونیست درباره جنگ سال 2006 درحالی مطرح می شود که رژیم اشغالگر در آن جنگ شکست بسیار سنگینی را از مقاومت متحمل شد.

جنگ اسرائیل و آمریکا ضد مقاومت لبنان در سال 2006 معروف به جنگ ژوئیه و جنگ دوم لبنان از 12 ژوئیه 2006 (22تیر 1385) آغاز شد که دامنه آن شمال سرزمین های اشغالی و سراسر لبنان را در برگرفت و با قطعنامه 1701 شورای امنیت در 14 اوت 2006 (24 مرداد 1385) به پایان رسید.

در این حملات نیروی هوایی رژیم صهیونیستی 15 هزار بار مناطق مختلف لبنان را بمباران کرد، و نیروی دریایی این رژیم هم در عملیاتی بسیار گسترده نواحی ساحلی لبنان را به منظور تنگ تر کردن حلقه محاصره، بی وقفه گلوله باران کرد، و نیروی زمینی ارتش صهیونیستی هم دستکم 160 هزار گلوله توپ، 2500 گلوله خمپاره به سوی لبنان شلیک کرد.

هر چند در نتیجه این حملات که با استفاده از سلاح های غیرمجاز مانند بمب های خوشه ای فسفری همراه بود حدود 1200 تن از شهروندان لبنانی کشته و هزاران تن دیگر زخمی و بی خانمان شدند، اما این حملات برای رژیم صهیونیستی هیچگونه ارزش و دستاورد نظامی نداشت.

در این جنگ، نخستین بار تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی از تلفات طرف مقابل فرا تر رفت و در مقابل 74 شهید از اعضای جنبش مقاومت اسلامی لبنان، 117 نظامی و افسر ارشد رژیم صهیونیستی کشته شدند.

از صحنه های شگفت انگیز در جنگ 33 روزه، علاوه بر انهدام تانکهای بسیار پیشرفته مرکاوا، منهدم شدن دو فروند ناوچه جنگی اسرائیل بود.

ترور نافرجام سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان

ترور نافرجام سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از مشرق نیوز - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف