نمناک سبک زندگیکودک مراقب عوارض ترکاندن بادکنک در کنار فرزندتان باشید
ترکاندن بادکنک ، عوارض ترکاندن بادکنک
ترکاندن بادکنک می تواند صدایی بلندتر از صدای شلیک تفنگ شکاری ایجاد کند و ممکن است به شنوایی لطمه بزند.

تاثیر منفی ترکاندن بادکنک در شنوایی کودکان

بهتر است مراقب عوارض ترکاندن بادکنک در کنارفرزندتان باشید این کار می تواند آسیب های زیادی برای شنوایی آن ها در بر داشته باشد صدای ناشی از ترکیدن بادکنک عوارض زیادی برای سلامتی تان دربر دارد به توصیه های پزشکی در این زمینه بیشتر دقت کنید .
تحقیق جدیدی بیان می کند که ترکاندن بادکنک های تولد کودک، ممکن است به کاهش شنوایی او بی انجامد.
این مطالعه کانادایی نشان داد که ترکاندن بادکنک می تواند صدایی بلندتر از صدای شلیک تفنگ شکاری ایجاد کند و ممکن است به شنوایی لطمه بزند.
مؤلف راهبر این مطالعه، بیل هاجتس، استادیار صداشناسی در دانشگاه آلبرتا، گفت:«هر صدای بلندی یک اثر بالقوه مادام العمر دارد.»

 

ترکاندن بادکنک

عوارض ترکاندن بادکنک بر شنوایی کودکان

 

تیم او به اندازه گیری صدای ناشی از ترکیدن بادکنک به سه روش متفاوت پرداخت:ترکاندن با سوزن، باد کردن تا حد ترکیدن و فشردن بادکنک تا مرز ترکیدن.
بیشترین صدا مال وقتی بود که بادکنک بیش از حد باد می شد. به گفته محققان این صدای 168 دسی بلی از صدای شلیک تفنگ شکاری بیشتر بود.
بنا بر مرکز سلامت و ایمنی کار کانادا، بیشترین صدای لحظه ای نباید از 140 دسی بل بیشتر باشد. با اینکه این مطالعه نتوانست ثابت کند که ترکاندن بادکنک باعث کاهش شنوایی می شود، محققان گفتند که فقط یک بار تماس با صدایی بیش از 140 دسی بل می تواند به شنوایی کودک یا بزرگسال آسیب برساند.

 

ترکاندن بادکنک

عوارض ترکاندن بادکنک بر شنوایی کودکان

هاجتس گفت:«ما نمی گوییم که با بادکنک بازی نکنید. فقط مراقب ترکیدن آنها باشید. ما می خواهیم که افراد در طول عمر خود مراقب آسیب های شنوایی باشند چون هیچ سمعکی به اندازه خود گوش خوب نیست.»

مراقب عوارض ترکاندن بادکنک در کنار فرزندتان باشید

مراقب عوارض ترکاندن بادکنک در کنار فرزندتان باشید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از بی باک/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف