نمناک دنیای مدگوناگون ترکیب زیورآلات کنار هم مد جدید و امروزی
ترکیب زیورآلات ، ترکیب جواهرات
منظورمان از ترکیب زیورآلات این است که شما همزمان از چند دستبند مختلف و چند انگشتر استفاده کنید و استایل جدیدی برای خودتان بسازید.

ترکیب زیورآلات مد جدید دخترانه

با زیورآلات می توانید یک لباس ساده و یکنواخت را تغییر بدهید. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما کمد لباس هایتان را با تعدادی اکسسوری جذاب و زیبا رنگ و لعاب نبخشید. با این روش وجه تمایزی بین استایل و تیپ خود با دیگر افراد ایجاد می کنید. در این مطلب راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب را برای شما آماده کرده ایم.

اگرچه سادگی اصل اول در فشن است اما همیشه قابل اجرا نیست و گاهی لازک است از لباس ها و اکسسوری های متعدد در کنار هم استفاده کنیم. ترکیب زیورآلات یکی از روش هایی است که به زیباتر شدن استایل شما کمک می کند به شرطی که این ترکیب به درستی اجرا شود. اگر ترکیب جواهرات را درست انجام ندهید ظاهری شلوغ و نامرتب خواهید داشت و بقیه لباس های شما نیز تحتالشعاع این ظاهر شلوغ قرار گرفته و کمرنگ خواهند شد. در این مقاله اصولی را که رعایت آن برای ترکیب درست جواهرات ضرورت دارد بیان خواهیم نمود.

ترکیب زیورآلات

ترکیب زیورآلات با ظاهری نامرتبانتخاب جواهرات


استایل مشخصی داشته باشید: اگر در کار ترکیب جواهرات تجربه ای نداشته باشید بهتر است با یک استایل مشابه شروع کنید. به طور مثال همه جواهرات خود را با سبک آنتیک یا سبک مینیمال انتخاب کنید تا استایل شما متحد و منسجم به نظر برسد چون ترکیب جواهرات از یک استایل مشابه ریسک کمتری دارد. ساده ترین سبک برای ترکیب، سبک مینیمال است مانند گردنبند با آویز کوچک، دستبند زنجیری ساده و حلقه های ساده با نگین کوچک. اما اگر جسارت و تجربه بیشتری دارید می توانید از نمونه های متضادتر در کنار هم استفاده کنید مثل جواهرات آنتیک در کنار جواهرات ساده که برای مهمانی ها مناسب تر است.


دنبال یک عنصر مشترک بگردید: برای سادگی کار ترکیب جواهرات بهتر است بین قطعات جواهرات شما یک عنصر مشترک وجود داشته باشد به طور مثال جنس فلز به کار رفته در این جواهرات می تواند مشترک باشد یا این که در همه آن ها یک نوع سنگ به کار رفته باشد. اگر نوع فلز جواهرات شما متفاوت باشد سعی کنید از سنگ همرنگ استفاده کنید و برعکس. شکل یکسان هم می تواند یک عنصر مشترک باشد مثل جواهراتی به شکل قلب یا مثلث.


جواهرات سبک و سنگین را با هم ترکیب کنید: همه جواهراتی که در کنار هم استفاده می کنید نباید شکل یکسانی داشته باشند بلکه آن ها را در فرم ها و ضخامت های متفاوت به کار ببرید. مثلا دستبند ضخیم نگین دار در کنار دستبند نازک ساده و یا زنجیر طلای نازک در کنار گردنبند مروارید.


سعی کنید متعادل به نظر برسید: برای ایجاد تعادل در استایل سعی کنید روی یک بخش از بدن تاکید بیشتری داشته باشید و در مجموع سعی کنید متعادل باشید مثلا اگر از چند گردنبند در کنار هم استفاده می کنید تعداد دستبندها را به حداقل برسانید و تنها از یک یا دو عدد انگشتر استفاده کنید. به این شکل شما روی بالاتنه و گردن خود تاکید می کنید و علاوه بر آن ظاهر شما چندان شلوغ به نظر نمی رسد.

ترکیب چند گردنبند


چند گردنبند با طول متفاوت ببندید: نکته اصلی در ترکیب گردنبند این است که از گردنبندهایی با طول های متفاوت استفاده کنید تا هرکدام بتوانند خودشان را نشان دهند. بهتر است ابتدا با یک چوکر چهل سانتی کتری شروع کنید که دقیقا روی خط گردن شما بایستد سپس گردنبند بعدی را پنج سانتی متر بلندتر انتخاب کنید و همین طور مرحله به مرحله پیش بروید. آن ها را طوری انتخاب کنید و ببندید که در هم گیر نکنند و گره نخورند.


در ترکیب آویزها دقت کنید:گردنبندی که دارای آوایز باشد نقش مهمی در ترکیب جواهرات دارد و با کمک آن می توانید بین گردنبندهای خود مرز ایجاد کنید. ابعاد مدال و آویز خود را نیز طوری در نظر بگیرید که گردنبندهای دیگر مانع از دیده شدن آن نشوند و فاصله کافی بینشان وجود داشته باشد.

ترکیب چند دستبند


روی یک مچ دست تمرکز کنید: اگر در ترکیب دستبندها تجربه ای ندارید بهتر است با ترکیبات ساده شروع کنید و به جای چند دستبند از یک یا دو دستبند در هر مچ دست استفاده کنید اما در تعداد دستبندهایی که می توان استفاده کرد محدودیتی وجود ندارد و هر تعدادی را می توان با هم در یک دست استفاده کرد و دست دیگ را خالی گذاشت اما اگر دوست ندارید یک دستتان خالی باشد از یک دستبند ساده و ظریف استفاده کنید.

ترکیب زیورآلات

اصول ترکیب زیورآلات


از دستبندهایی با ضخامت و فرم متنوع استفاده کنید: سعی کنید از دستبندهایی در کنار هم استفاده کنید که در شکل و ضخامت متفاوت و متنوع باشند مثلا یک دستبند ظریف زنجیری را با یک النگوی درشت رنگی و یا چند دستبند مهره دار استفاده کنید. اگر دستبندهای شما هم شکل را ترجیح می دهید بهتر است آن ها را از جنس های مختلف در فلز و سنگ انتخاب کنید.


ساعت خود را با آن ها هماهنگ کنید:ساعت مچی شما هم می تواند بخشی از جواهرات شما در نظر گرفته شود که باید با دستبندهای دیگر به درستی ترکیب شود و عناصر مشترکی با آن ها داشته باشد. به طور مثال اگر از دستبند طلا و نقره استفاده می کنید ساعت خود را از همین رنگ ها یا دارای عناصری با این رنگ انتخاب کنید. اگر ساعت شما بند فلزی ندارد رنگ بند آن را در نظر بگیرید و جواهرات دیگر را با آن ست کنید.

ترکیب چند انگشتر


انگشترها را میان انگشتان خود پخش کنید:در این مورد تقریبا محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید انگشترهای خود را به هر تعداد و در هر انگشتی که می خواهید استفاده کنید مثلا یک انگشتر را در انگشت اشاره و سه انگشتر در انگشت وسط و دو انگشتر را برای انگشت سبابه به کار ببرید اما اگر می خواهید روی انگشتر خاصی تاکید کنید تا بیشتر دیده شود انگشتان کناری آن را خالی بگذارید.

ترکیب زیورآلات

ترکیب زیورآلات مد جدید دخترانه


انگشترها را میان بندهای انگشتان خود پخش کنید: به جای این که همه انگشترها را در بند پایین انگشت خود قرار دهید آن ها را میان بندها پخش کنید. مثلا یک انگشتر را در بند پایین و یک را در بند بالا استفاده کنید. برای این منظور شما به انگشترهای کوچک تری نیاز دارید که برای این منظور تهیه شده اند.


از اشکال و سایزهای مختلف استفاده کنید: همان طور که در مورد دستبندها گفتیم این نکته را در مورد انگشترها هم رعایت کنید و از انگشترهایی با فرم های افقی و عمودی وضخامت های متنوع و جنس های مختلف که دارای یک عنصر مشترک باشند استفاده کنید مثلا در انگشت وسط از یک انگشتر با نگین بزرگ در در انگشت اشاره از یک انگشتر ظریف استفاده کنید.

ترکیب زیورآلات کنار هم مد جدید و امروزی

ترکیب زیورآلات کنار هم مد جدید و امروزی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از مجله قرمز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف