نمناک اخباراقتصاد ترکیه چشم به راه گردشگران ایرانی!
گردشگران ایرانی ، ترکیه
مسئولان گردشگری ترکیه خواستار افزایش پروازها از مبدا ایران شدند تا بتوانند از طریق جذب گرشگران ایرانی، کمبودهای بی سابقه خود را در این بخش تا حدی جبران کنند.
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1395

ترکیه دست به دامن گردشگران ایرانی شد!

  
«مولود کاووس اوغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه اظهار امیدواری کرده است که تعداد گردشگران ایرانی در ترکیه براساس روابط دو جانبه گردشگری افزایش یابد.
 
یک دیپلمات ترک به نشریه «حریت دیلی نیوز» گفت:وزیر امور خارجه ترکیه در ملاقات با محمود واعظی، وزیر ارتباطات و اطلاعات و فناوری ایران عنوان کرده که ما مایلیم که شرکت های هواپیمایی ایران اجازه پرواز به نقاط مختلف ترکیه را داشته باشند تا گردشگران ایرانی از این طریق سفر راحت تری در ترکیه داشته باشند.
 
ترکیه
 
 
روسیه پس از انهدام جت جنگی خود توسط ارتش ترکیه در ماه نوامبر، تحریم های اقتصادی را علیه ترکیه اعمال و تمامی پروازهای چارتر به مقصد ترکیه را لغو کرد و به یک باره صنعت گردشگری ترکیه که وابستگی فراوانی به گردشگران روس دارد را با چالشی بی سابقه مواجه کرد، بحرانی که امروز تا حدی سخت و زیان آور شده که مقامات عالی رتبه ترکیه را مستاصل در پی یافتن راه برون رفتی از این شرایط قرار داده و در این میان افزایش گردشگرانی از ایران و کشورهای عربی استراتژی جدید ترکیه برای جبران کمبود خود در صنعت گردشگری است.
 
براساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری روسیه، تعداد گردشگران خارجی ترکیه در ماه فوریه 2016 در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی با نزول 10 درصدی به 1.24 میلیون نفر رسید که این کاهش در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.
 
ترکیه
 
 
همچنین در دو ماهه ابتدایی سال 2016 میلادی در مجموع 2.4 میلیون گردشگر خارجی ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده اند که این رقم نیز نشان از کاهش 8.5 درصدی در مقایسه با سال 2015 میلادی دارد.
 نگرانی های امنیتی به سبب انفجارهای تروریستی چندماه اخیر در استانبول و آنکارا موجب شده گرشگران خارجی چندان رغبتی برای سفر به ترکیه نداشته باشند.

ترکیه چشم به راه گردشگران ایرانی!

ترکیه چشم به راه گردشگران ایرانی!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف