نمناک اخبارجامعه جوان 26 ساله کرجی در ترکیه آدم کشت و به ایران گریخت
ترکیه ، قتل
پسرجوان ایرانی که با رؤیای رسیدن به زندگی بی دردسر، راهی کشور ترکیه شد اما سرنوشت شومی در انتظارش بود و دست به قتل صاحبکارش زد.
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1396

ماجرای عجیب فرار قاتل ایرانی از ترکیه

پسرجوان ایرانی که با رؤیای رسیدن به زندگی بی دردسر، راهی کشور ترکیه شده اما ازسرناچاری به عنوان چوپان دریک مزرعه مشغول به کار شده بود، به اتهام کشتن صاحبکارش دردادگاه جنایی کرج، محاکمه خواهد شد.

18 آذر 95 گزارشی ازطریق پلیس بین الملل-اینترپل- در اختیار پلیس آگاهی البرز قرار گرفت که درآن اعلام شده بود پسر 26 ساله ایرانی پس ازکشتن مرد مزرعه دار 50ساله ای به نام ابراهیم و سرقت اموال مقتول گریخته است. تا اینکه درتحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد وی مخفیانه به ایران گریخته و در شهر کرج مخفی شده است.»پس ازدریافت این گزارش، بازپرس شعبه 13 دادسرای جنایی کرج دستور شناسایی مخفیگاه قاتل فراری و بازداشت وی را صادر کرد. بدین ترتیب کارآگاهان پس از چند ماه عملیات اطلاعاتی، روز سوم اردیبهشت 96 جواد را در یک قرار صوری و بدون هیچ مقاومتی دستگیرکردند.وی در بازجویی ها با اعتراف به قتل مزرعه دار ترکیه ای، انگیزه خود از قتل را دفاع مشروع عنوان کرد.
اعتراف به قتل
جواد گفت:«چند ماه قبل به صورت قانونی و برای یافتن کار از کشور خارج شدم و به ترکیه رفتم. اما پس از کلی سرگردانی و بی پولی بالاخره ازسرناچاری به عنوان چوپان با حقوقی ناچیز در مزرعه مردی به نام ابراهیم مشغول به کار شدم و روزانه از 150 گوسفند نگهداری می کردم. 3 ماه گذشت اما او حقوقم را نمی داد وهربار به بهانه ای طفره می رفت. تا اینکه روز حادثه وقتی مشغول تمیز کردن طویله بودم به سراغم آمد که فهمیدم نقشه شومی دارد. درآن شرایط هیچ امکان فراری نداشتم. به همین خاطر دستش را گاز گرفتم وفرارکردم. اما ناگهان متوجه شدم در را قفل کرده. به همین خاطردرحالی که هیچ چاره ای نداشتم با اسلحه شکاری که برای نگهبانی از گله گوسفندان در اختیارم بود 2 گلوله به طرفش شلیک کردم. بعد هم جسدش را زیر علف ها پنهان کردم. خانه مقتول در فاصله 5 کیلومتری طویله بود. به آنجا رفتم و شیشه را شکستم. بعد هم وارد خانه اش شدم و مقداری پول برداشتم وسواربر خودروی وانت بار مقتول خودم را به شهر دیگری رساندم. خودرو را رها کردم و یک ماه زندگی مخفیانه ای داشتم. تا اینکه پولهایم تمام شد و ناچار به عنوان کارگر روزمزد در رستورانی مشغول به کار شدم. اما به دلیل اینکه ماجرای قتل فاش شـــــــــده بود، می دانستم تحت تعقیب هستم. بنابراین به طور قاچاقی به کشور بازگشتم اما فکر نمی کردم شناسایی و دستگیر شوم.
رؤیایی که بر باد رفت
جواد با ناراحتی ادامه داد:معافیت پزشکی داشتم و از سربازی معاف شده بودم. در کرج به عنوان نقاش ساختمان کار می کردم اما ازدرآمد و کارم راضی نبودم. فکر می کردم سفر به خارج از کشور مرا از سردرگمی و بیکاری نجات می دهد. اما افسوس که مجبور بودم روزانه 150 گوسفند را به چرا ببرم و شب ها در طویله بخوابم. این درحالی بود که صاحب مزرعه که مردی بداخلاق بود بارها به بهانه بیماری یا تلف شدن گوسفندانش مرا مورد توهین و تحقیر قرار داده و حقوقم را پرداخت نمی کرد. اما من که پناهی نداشتم و درمانده بودم به ناچارمجبور به کار در شرایط خیلی سخت بودم.
محاکمه متهم دردادگاه جنایی کرج
پس از دریافت گزارش پلیس بین الملل، قاضی هدایت رنجبر- رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک کرج -دستور تشکیل پرونده شخصیتی متهم و بررسی وضعیت سلامت روانی اش را صادر کرد. تا اینکه پزشکی قانونی اعلام کرد وی فاقد علائم اختلال روانپزشکی است. بنابراین متهم تحویل ندامتگاه کرج شد و برای دفاع از وی وکیل تسخیری انتخاب شد. سپس 3 قاضی دادگاه عالی جنایی کرج، دستور تعیین وقت محاکمه علنی متهم را صادر کردند تا با حضور وکیل مدافع متهم وتشریح چگونگی قتل مرد مزرعه دار ترکیه ای، انگیزه جواد از کشتن صاحبکارش مشخص شود. در حالی که متهم انگیزه خود را دفاع در برابر خواسته نامشروع مقتول بیان کرده و با ابراز ندامت و پشیمانی به تکرار ادعاهایش می پردازد، اما پلیس ترکیه سرقت پول نقد و کینه از بدرفتاری مقتول را انگیزه جنایت دانسته است. درعین حال از مسئولان قضایی ایران درخواست شده، متهم را برای محاکمه دراختیاردادگاه عالی جنایی محل جنایت قراردهند.

ماجرای فرار قاتل ایرانی از ترکیه

جوان 26 ساله کرجی در ترکیه آدم کشت و به ایران گریخت
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 26
برگرفته از ایران آنلاین - /م
این مطلب مفید بود ؟ 15 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف