نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی بهترین راه ترک خود ارضایی زن و مرد متاهل
ترک خود ارضايي ، راههاي درمان خودارضايي
ترک خود ارضایی آنقدرها هم سخت و دست نیافتنی نیست. راه حلی ساده می تواند در درمان و رهایی از خودارضایی زنان و مردان در سنین مختلف فوق العاده اثر گذار باشد.

قدم اول در درمان و ترک خود ارضایی زنان و مدران بعد از ازدواج

متاسفانه مشکل خودارضایی در میان زنان و مردان متاهل یکی از عوامل اصلی اختلالات جنسی و برقراری رابطه زناشویی است. زنان و مدران متاهل که دچار خودارضایی هستند برای رهایی و ترک خودارضایی بایستی از راه های اصولی برای درمان عمل کنند.

مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با بیان اینکه«خودارضایی گاه نشانه ای از وسواس است و حتی ممکن است درفرد منجر به اعتیاد رفتاری شود و ایجاد وابستگی نماید»، گفت:«افراد به محض وسوسه شدن باید مکان تنها وخلوت خود را ترک کنند و در میان جمع حضور پیدا کنند .»

ترک خودارضایی

ساده ترین راه درمان و ترک خودارضایی زنان و مدران بعد از ازدواج

روشی موثر در ترک خودارضایی 

مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد در رابطه با ترک خودارضایی بعد از ازدواج گفت:

خود ارضایی در افراد متاهل گاه منجر به کاهش روابط زناشویی با همسر و نارضایتی وی از زندگی زناشویی می شود که دراینصورت به این افراد توصیه می شود این عمل را نخست در حضور همسر خود انجام دهند و در گام بعدی اجازه دهند همسرشان این کار را برایشان انجام دهد تا آرام آرام یاد بگیرند که توسط همسر خود ارضاء شوند و دیگر به خودارضایی روی نیاورند .

وی با تاکید بر اینکه«قطعی ترین راه برای ترک خودارضایی برای افرادی که مجرد هستند ازدواج است»، رعایت مواردی همچون اجتناب از دیدن تصاویر تحریک کننده، پرکردن اوقات فراغت، نخوابیدن با شکم پر بویژه در محیط بسیار گرم و به روی شکم، استحمام کوتاه مدت بدون تمرکز و توجه به اندام تناسلی و حضور در جمع به محض احساس افکار تحریک کننده را از دیگر راهکارهای مناسب برای کاهش و ترک خود ارضایی ذکرکرد . به افرادی که به این عمل عادت کرده اند پیشنهاد می کنیم جدول هفتگی تنظیم کنند و به عنوان مثال اگر هفته ای 3 بار مرتکب این عمل می شود با خود قراری بگذارند که در هفته بعد این عمل را به 2 بار در هفته کاهش دهند وبه همین ترتیب آن را به صفر برسانند و اگر احیانا در روند کار موفق نبودند و عود وجود داشت بدون احساس شکست و ناتوانی در ترک خودارضایی تلاش دوباره ای را آغاز کنند و بدانند که با توکل به خدا می توانند موفق باشند. ضمن این که هرگونه نگرانی درباره گذشته و این که این کاری که قبلا انجام داده اند اکنون یا در آینده ممکن است به توانایی جنسی و باروری آنان لطمه زده باشد بی مورد است .»

مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد خاطر نشان کرد:« افرادی که بر اثر انجام این عمل فکر خودکشی می کنند بایستی بلافاصله به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنند تا مورد بررسی بیشتر واحتمالا درمان دارویی قرار بگیرند .»

ترک خود ارضایی ، درمان و ترک خود ارضایی زنان و مردان بعد از ازدواج

برگرفته از سلامت نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 193 33
نظر کاربران
ح ا

ح ا

خیلی عالی بود

پاسخ دادن 14 8
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف