نمناک ورزشفوتبال ترین های لیگ برتر فوتبال ایران دوره دوازدهم
لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران دوره دوازدهم خود را با قهرمانی استقلال به پایان رساند. اما ترین های لیگ برتر جام خلیج فارس چه تیم هایی به خود اختصاص دادند؟ با ما همراه باشید.

با توجه به هجده تیمی شدن لیگ برتر از دوره ی ششم رقابت ها، با مقایسه ای میان شش دوره ی اخیر رقابت های لیگ برتر ایران، به بررسی رکوردهای شش ساله ی اخیر پرداختیم.

بیشترین پیروزی

در این فصل دوازدهم لیگ برتر ایران، استقلال و سپاهان، هریک با 19 پیروزی، بیشترین تعداد پیروزی در لیگ را کسب کردند. این در حالیست که رکورد بیشترین پیروزی در لیگ برتر در اختیار سپاهان، ذوب آهن و تراکتور سازی و استقلال بود. سپاهان در لیگ نهم و استقلال و ذوب آهن در لیگ هشتم و تراکتور سازی در لیگ یازدهم با 19 پیروزی رکورد بیشترین پیروزی در لیگ برتر را در اختیار داشتند.

کمترین پیروزی
در لیگ دوازدهم، گهر دورود با سه پیروزی، کمترین تعداد پیروزی را بدست آورد. این رکورد تا پیش از این در اختیار شیرین فراز با 3 پیروزی در لیگ هفتم بود.

بیشترین تساوی
بیشترین تعداد تساوی در این دوره از رقابت های لیگ برتر را صبای قم با 15 تساوی بدست آورد. رکورد بیشترین تساوی در لیگ های حرفه ای هجده تیمه در اختیار ذوب آهن اصفهان در لیگ یازدهم است. این تیم با 18 تساوی در یک فصل این رکورد را در اختیار دارد.

کمترین تساوی
عنوان کمترین تساوی در این فصل از رقابت های لیگ برتر را سپاهان و پیکان با 7 تساوی بدست آوردند. رکورد کمترین تساوی در رقابت های لیگ برتر در اختیار صنعت نفت آبادان است. این تیم با 3 تساوی در لیگ دهم این رکورد را بدست آورده است.

بیشترین باخت
در این دوره از رقابت ها، پیکان و گهر دورود با 21 شکست، رکورد بیشترین شکست را رقم زدند. بیشترین تعداد شکست در طول سال های 18 تیمه ای لیگ برتر در اختیار دو تیم برق شیراز و مس سرچشمه با بیست شکست در فصل های هشتم و یازدهم لیگ برتر بوده است.

کمترین باخت
عنوان شکست ناپذیرترین تیم در این فصل از رقابت های لیگ برتر نیز در دستان استقلال و تراکتورسازی قرار گرفت. این دو تیم با پنج شکست در طول این فصل از رقابت ها کمترین شکست را متحمل شدند. پیش از این سپاهان در لیگ یازدهم نیز پنج بار شکست خورده بود.

بیشترین گل زده
برترین خط حمله ی لیگ دوازدهم را سپاهان با 60گل در اختیار داشت. رکورد بیشترین گل زده در طول فصل های لیگ 18 تیمی در اختیار استقلال تهران است. این تیم در هشتمین دوره از این رقابت ها با 70 گل زده، به این رکورد دست یافت.

کمترین گل زده
ضعیف ترین تیم این دوره از رقابت ها در امر گلزنی گهر دورود با 24 گل است. رکورد ضعیف ترین خط حمله ی لیگ برتر در اختیار مس سرچشمه با 23 گل زده در لیگ یازدهم است.

بهترین خط دفاعی
برترین خط دفاعی لیگ در این دوره از رقابت های لیگ برتر در اختیار استقلال با تنها 18 گل خورده بود. تا پیش از این، رکورد برترین خط دفاعی در اختیار سپاهان با 27 گل خورده در لیگ یازدهم بود.

ضعیف ترین خط دفاعی
پیکان در این فصل از رقابت ها، رکوردی خاص از خود به جا گذاشت. این تیم با 66 گل خورده، ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را به خود اختصاص داد. پیش از این استیل آذین در لیگ دهم با دریافت 63 گل ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را در اختیار داشت.

بهترین وضعیت تفاضل گل
سپاهان اصفهان با تفاضل گل 27+ بهترین وضعیت را از لحاظ تفاضل گل در اختیار داشت. رکورد تفاضل گل نیز در شش دوره اخیر رقابت های لیگ برتر فوتبال متعلق به سپاهان در لیگ نهم است. این تیم در آن فصل با تفاضل 37+ لیگ را به پایان رساند.

بدترین وضعیت تفاضل گل
تیم پیکان با تفاضل 40_ بدترین تفاضل گل را رقم زد. تا پیش از این، استیل آذین با تفاضل 33- در لیگ دهم رکورددار این شاخص بود.

آقای گل
سیدجلال رافخایی از ملوان با 19 گل زده برترین گلزن این فصل از رقابت های لیگ برتر شد. رکورد آقای گلی در شش دوره ی اخیر لیگ برتر در اختیار رضا نوروزی از فولاد است. او در لیگ دهم 24 گل به ثمر رساند.

بیشترین تغییرات
نفت آبادان با چهار مربی در طول فصل بیشترین تغییرات را داشت. در این تیم کاستا، کاسیمیرو، فیروزی و سلامات به عنوان سرمربی مشغول به کار بودند.

خشن ترین و جوانمردانه ترین تیم
آلومینیوم هرمزگان با 73 کارت زرد و چهار کارت قرمز خشن ترین تیم و فجر سپاسی با 63 کارت زرد و بدون دریافت کارت قرمز جوانمردانه ترین تیم لیگ دوازدهم حرفه ای کشور لقب گرفتند.

دوره دوازدهم لیگ برتر جام خلیج فارس در حالی به پایان راه خود رسید که مسئولان فوتبال کشور از آغاز فصل آینده لیگ برتر با 16 تیم خبر دادند.

ترین های لیگ برتر فوتبال ایران دوره دوازدهم

ترین های لیگ برتر فوتبال ایران دوره دوازدهم
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 65
برگرفته از varzesh3.com
این مطلب مفید بود ؟ 39 26
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف