نمناک اخبارجامعه مرگ زن جوان با تزریق اشتباه خون در ساری
تزریق خون ، تزریق خون اشتباهی
زن جوان در یکی از بیمارستان های شهر ساری تحت عمل جراحی قرار گرفته بود و بخاطر تزریق اشتباه خون جان خود را از دست داد.
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1397

مرگ دلخراش زن جوان با تزریق اشتباه خون

زن جوان که برای درمان دیسک کمر در یکی از بیمارستان های شهر ساری تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، به خاطر تزریق اشتباه خون جان باخت.

این سانحه روز 19 فروردین در حالی رخ داد که این زن 44 ساله با پای خود به بیمارستان رفت و غیر از درد کمر هیچ مشکل دیگری نداشت، اما اشتباه کادر پزشکی زمان عمل جراحی مرگ وی را رقم زد.

بر اساس اطلاعات و محتویات پرونده پزشکی این بیمار، وی هنگام عمل جراحی به تزریق خون نیاز پیدا کرد اما به اشتباه خون غیر هم گروه به وی تزریق شد و بر اثر این اتفاق ناگهان حال زن میانسال دگرگون شد. همین موضوع باعث شد بیمار دچار خونریزی شدید شده و ساعتی بعد دچار ایست قلبی شود و تلاش پزشکان برای نجات وی بی نتیجه ماند.

با اعلام موضوع به خانواده این زن، همسرش با انتخاب وکیل و مراجعه به دادسرای شهرستان ساری از کادر پزشکی بیمارستان به اتهام کوتاهی پزشکی منجر به فوت شکایت کرد و با دستور مقام قضایی ،جسد برای معین کردن علت اصلی مرگ و تحقیقات بیشتر در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت. 

در حال حاضر تحقیقات از سوی کلانتری آغاز شده و نامه ای نیز به نظام پزشکی ارسال شده تا اندازه درصد قصور کادر بیمارستان در این حادثه تلخ معلوم شود.

مرگ زن جوان با تزریق اشتباه خون در ساری

مرگ زن جوان با تزریق اشتباه خون در ساری
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 9
برگرفته از ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف