نمناک دنیای مدگوناگون شیشه های مربا را اینطوری تزیین کنید
شیشه مربا ، تزیین شیشه مربا
ایده ای جدید و بسیار زیبا برای تزیین شیشه مربا و ترشی به شما آموزش میدهیم, به راحتی شیشه های مربا را خوشگل سازی کنید.

ایده جالب تزیین شیشه مربا

تزیین شیشه مربا و ترشی یکی از فعالیت های هنری زیبا و متفاوت است که اغلب توسط خانم های هنرمند انجام می گیرد و مهم ترین مورد استفاده آن برای تزیین یخچال عروس است اما علاوه بر آن همه خانم های کدبانو می توانند با به کارگیری این روش تغییرات اساسی در آشپزخانه ایجاد نمایند .

شیشه مربا

تزیین شیشه مربا و ترشی

وسایل مورد نیاز
ظرف شیشه ای ساده مربا؛ رنگ شیشه ای با پایه آب، قرمز، آبی تیره، زرد، سبز روشن، بنفش، صورتی و نارنجی؛ خمیر دورگیر طلایی؛ کاغذ سفید؛ نوار چسب کاغذی؛ دستمال کاغذی؛ خودکار؛ دستمال آشپزخانه؛ مداد فرم؛ قیچی؛ قلم موی نازک نقاشی و ظرف آب.

آماده کردن شیشه
1- ظروف مخصوص مربا را بشویید.
2- با مداد نرم روی چند تکه کاغذ، طرح چند میوه را بکشید.
3- دور تا دور کاغذها را با قیچی کوچک کنید تا برای قرار گرفتن درون ظرف شیشه ای مربا، اندازه باشد.
4- کاغذها را داخل ظروف شیشه ای بچسبانید، کاغذها اصلاً نباید تاخوردگی و چین و چروک داشته باشند تا طرح به طور کامل روی شیشه هویدا باشد.

کشیدن خطوط
1- هر یک از ظرف های شیشه ای را روی یک دستمال آشپزخانه به صورت خوابیده قرار دهید و بعد با خمیر دورگیر شروع کنید به کشیدن خطوط مشخص شده از طرح هر میوه. دقت کنید که تیوب حاوی دورگیر را به طور یکنواخت و بسیار نرم فشار دهید. میزان پخش شدن دورگیر روی شیشه بستگی به رطوبت و دمای اتاق کارتان دارد. شرایط ایده آل برای این کار اتاق گرم و خشک است.
2- خمیر دورگیر طلایی را به آهستگی و با دقت روی خطوط بکشید. اجازه دهید یک طرف کار خشک شود و بعد به سراغ سمت دیگر ظرف بروید. قسمت های اضافی خطوط را بعد از خشک شدن می توانید با نوک یک چاقوی آشپزخانه پاک کنید. بعد از اتمام کار دورگیری، اجازه دهید تا کارتان خشک شود.

رنگ آمیزی ظروف
1- هر یک از ظرف ها را به شکل خوابیده روی دستمال بگذارید و بین خطوط را طبق طرح اصلی با رنگ شیشه نقاشی کنید. از قرمز برای توت فرنگی، از آبی تیره برای رنگ زمینه، بنفش برای آلوها، زرد برای لیمو و نارنجی برای پرتقال. رنگ آمیزی هر بخشی که تمام شد چیزی حدود 20 دقیقه طول می کشد تا خشک شود و بعد به کار خود ادامه دهید. بعد از تمام شدن کار و خشک شدن تمام رنگ ها، ظرف را بشویید و بعد آن را با یک دستمال تمیز و خشک پاک کنید تا خوب برق بیفتد.
2- قسمت های ضخیم تر و سخت تر دو روز طول می کشد تا خشک شوند. روی خطوط دورگیری شده را رنگ شیشه بی رنگ بمالید تا محکم تر شوند و به راحتی آسیب نبینند.

شیشه های مربا را اینطوری تزیین کنید

شیشه های مربا را اینطوری تزیین کنید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از زندگی آنلاین -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف