نمناک سبک زندگیکودک ایده های جالب برای تزیین مدادهای ساده کودک
تزیین مداد ، تزیین مدادهای ساده
با ایده های جالب و خلاقانه میتوانید برای بازگشت به مدرسه کودکتان مدادهای ساده اش را رنگارنگ و زیبا تزیین کنید.

نحوه تزیین مدادهای ساده برای مدرسه کودکان

مداد، یکی از اصلی ترین و مهم ترین لوازمی است که باید در کیف تمام بچه مدرسه ای ها پیدا شود.در این مطلب علاوه براینکه به چند نکته در مورد انواع مداد اشاره کرده ایم تا کمی انتخاب را برای شما ساده تر کنیم آموزش تزیین مداد ساده را نیز برای شماآماده کردیم تا با این روش مدادهای ساده و یکنواخت فرزندتان را رنگارنگ و جذاب کنید.

آموزش تزیین مدادهای ساده برای مدرسه

برای این کار کافی است مدادهای ساده ای برای کودکتان تهیه کنید. قسمت بالایی مدادها را چسب نواری بچسبانید تا رنگ نگیرد. سپس از رنگ روغن در چند رنگ استفاده کرده و با قلم مو سطح بیرونی مدادها را رنگ آمیزی کنید. صبر کنید تا سطح مدادها کاملا خشک شود. حتی می توانید با ماژیک های نوک باریک روی سطح مداد جملاتی که فرزندتان دوست دارد و یا حتی اسم آن را بنویسید.

تزئین مداد

تزیین مداد

وسایلی که برای رنگ کردن مدادهای ساده نیاز دارید

تزئین مداد

تزئین مدادهای ساده مدرسه

مدادها را روی سطح شیب دار مانند شکل قرار بدهید و با قلم مو رنگ های متفاوت به آن بزنید

تزئین مداد

تزئین مدادهای ساده برای مدرسه

عکس آماده شده مدادهای ساده رنگ شده کودکان برای بازگشت به مدرسه

چند نکته برای خرید یک مداد

1. بهتر است برای بچه های کلاس اول یا دوم، مدادهای معمولی بخرید و از خریدن مداد نوکی برای آنها خودداری کنید. دلیل اینکه می گویند بچه ها باید نوشتن را با مدادهای معمولی شروع کنند، این است که بیشتر آنها در ابتدای راه یاد گرفتن نوشتن حروف و کلمات، فشار زیادی به دست خود و نوک مداد می آورند. به همین دلیل هم امکان شکستن مکرر نوک مداد نوکی در اثر این فشار و پرتاپ شدن احتمالی آن در چشم بچه ها یا همکلاسی هایشان وجود خواهد داشت.

2. برای بچه هایی که اندامی ظریف و انگشتان کوچکی دارند، مدادهای خیلی بزرگ نگیرید. اگر مداد به اندازه کافی سبک و متناسب با اندازه انگشتان بچه ها نباشد، ممکن است فشار زیادی به مفصل های انگشت آنها وارد کند و حتی باعث تغییر شکل انگشتان شود.

3. هرگز دوسر مداد را برای بچه ها نتراشید چون احتمال فرورفتن نوک تیز مداد در چشم بچه ها وجود خواهد داشت.

4. مدادهای معمولی برای نوشتن تکالیف، بهتر از مدادهای طراحی با نوک های بسیار ضخیم و تیره رنگ هستند. برخی والدین گمان می کنند هرچه نوک مداد بچه ها تیره تر و ضخیم تر باشد، به دلیل اینکه خیلی هم روان می نویسد، راحت تر خواهند بود. در حالی که اگر مدادهای مخصوص طراحی را به جای مدادهای معمولی مخصوص نوشتن برای بچه ها انتخاب کنید، فقط باعث پخش شدن بیش از اندازه رنگ مداد در کتاب و دفتر و کثیف و نامرتب شدن تکالیف آنها می شوید.

5. هرچه مهارت بچه ها در نوشتن بیشتر شود، می توانند از مدادهایی با نوک های نازک تر و مدادنوکی های مختلف استفاده کنند.

6. هرچه قطر نوک مداد نوکی بیشتر باشد، روانی آن هم بیشتر خواهد بود و فشار کمتری به عضلات دست و انگشت ها هنگام نوشتن تکالیف وارد خواهد شد.

7. بهتر است بچه های بزرگ تر برای انجام تکالیف خود از مدادنوکی هایی با نوک 5/0 تا 7/0 استفاده کنند.

8. شکل مداد باید به گونه ای باشد که به پوست و مفاصل انگشت ها فشار اضافی وارد نکند. مدادهای گرد و سه گوش، از راحت ترین مدادهایی هستند که دست گرفتن آنها برای چند ساعت هم مشکلی ایجاد نمی کند.

9. در انتخاب مداد به این نکته که آیا پاک کردن آن با پاک کن های معمولی کار ساده ای است یا نه هم توجه کنید.

10. تجربه در خرید مداد، نقش مهمی دارد. اگر مدادی خریدید که فرزند شما با آن احساس راحتی می کرد، سعی کنید در دفعات بعد از خرید مدادهای جدید خودداری کنید و دوباره همان مارک و مدل قبلی را بخرید.

11. مدادهایHB، بسیار نرم و روان تر از سایر مدادها مانند مدادهای H یا B هستند. به همین دلیل توصیه می شود هنگام خرید مداد، انتهای آن را نگاه کنید تا ببینید عبارت HB روی آن درج شده است، یا نه؟

12. مدادهای HB برای نوشتن تکالیف مناسب هستند. مدادهایB، برای طراحی مناسب تراند. مدادهای H هم بیشتر به درد نوشتن نکات ریز و کمرنگ تر در حاشیه کتاب می خورند.

ایده های جالب برای تزیین مدادهای ساده کودک

ایده های جالب برای تزیین مدادهای ساده کودک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف