نمناک سرگرمیگوناگون تست شیشه ضد گلوله 84 سال پیش + عکس
شیشه ضد گلوله ، عکس شیشه ضد گلوله
تصویری از تست شیشه ضد گلوله را در نیویورک سال 1931مشاهده می کنید که با این اقدام ضخیم بودن و مقاومت شیشه اثبات می شود.

تست جالب شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله در نگاه اول کاملا شبیه به شیشه های معمولی است اما در عمل اینگونه نیست . شیشه های معمولی به محض اصابت فشنگ به آنها درهم می شکنند و خرد خواهند شد اما شیشه های ضد گلوله همانطور که از اسمشان پیداست از عبور گلوله جلوگیری می کنند . البته اسم صحیح این شیشه ها ، شیشه با مقاومت بالا می باشد چون هیچ گونه شیشه ضد گلوله ای در دنیا وجود ندارد.

در عکس زیر که متعلق به سال 1931 یعنی 84 سال قبل می باشد شخصی در نیویورک صورت خود را پشت یک شیشه که قرار داده تا از این طریق شیشۀ ضد گلوله را تست کنند.

شیشه ضد گلوله

در تکنولوژی ساخت این شیشه ها روشهای مختلفی توسط شرکت های سازنده  به کار گرفته می شود اما اصولا و به طور معمول این شیشه ها با استفاده از روشی به نام لایه لایه سازی یا به انگلیسی Lamination  ساخته می شوند . به این صورت که از یک نوع پلاستیک سخت به نام پلی کربنات در عمل لایه سازی و بین لایه های شیشه استفاده می کنند . به همین دلیل معمولا شیشه ضد گلوله ضخیم تر از شیشه معمولی است .

شیشه ضد گلوله ، تست شیشه ضد گلوله 84 سال پیش

تست شیشه ضد گلوله 84 سال پیش + عکس
:
امتیاز : 2 تعداد رای : 5
برگرفته از جوان و تاریخ - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف