نمناک اخبارسیاست تست موشک بالستیک با برد 2 هزار کیلومتر در ایران
موشک بالستیک ، موشک های دوربرد ایران
سردار علی عبدالهی معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی در جشنواره علمی باقر العلوم(ع)، گفت: دو هفته پیش موشک بالستیک با برد دو هزار کیلومتر و خطای 8 متر تست کردیم.
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1395

تست موشک بالستیک با برد 2 هزار کیلومتر در ایران

سردار عبداللهی افزود:ستاد کل نیروهای مسلح 10 درصد از منابع بنیه دفاعی را یرای تحقیقات قرار داده که عدد قابل توجهی است ولی در بخش دولتی زیر یک درصد بودجه اختصاص داده شده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح نام این موشک را اعلام نکرده است.

گفتنی است، موشک های بالستیک 2 هزار کیلومتری ایران شامل موشک های قدر اف و سجیل 1 و 2 می شوند و هنوز مشخص نیست که آیا این موشک ها به خطای فوق العاده 8 متر دست یافته اند یا موشک جدیدی تست شده است.

موشک عمادآخرین موشک بالستیک دوربرد ایرانی که سال گذشته رونمایی شد، موشک عماد بود که بعدها برد آن 1700 کیلومتر اعلام شد. در این موشک، برای نخستین بار از کلاهکی استفاده شده بود که قادر به هدایت کلاهک تا لحظه اصابت به هدف بود.

اخیرا، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان نشست "ایران موشکی" که مشهد مقدس برگزرا شده بود، طی سخنان مهمی گفته بود که، "موشک سجیل جدیدی که نسبت به سجیل 1 شرایط بهتری دارد و دارای هدایت پایانی مسیر است به زودی وارد ظرفیت سپاه می شود.

منظور سردار حاجی زاده از هدایت پایانی مسیر، همان تکنولوژی است که در موشک عماد به کار رفته بود.

تست موشک بالستیک با برد 2 هزار کیلومتر در ایران

تست موشک بالستیک با برد 2 هزار کیلومتر در ایران
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
برگرفته از تسنیم/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف