نمناک ورزشگوناگون پیام تسلیت علی دایی برای درگذشت سلیم موذن زاده
علی دایی ، اینستاگرام
علی دایی با انتشار عکسی در اینستاگرام خود، درگذشت سلیم مؤذن زاده اردبیلی مداح معروف ایران را تسلیت گفت.
تاریخ انتشار : 3 آذر 1395
بازدید : 2,585 نفر

تسلیت اینستاگرامی علی دایی برای درگذشت سلیم موذن زاده

علی دایی اسطوره فوتبال ایران در صفحه اینستاگرام خود مطلبی درباره مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی نوشت. علی دایی به درگذشت سلیم موذن زاده اردبیلی واکنش نشان داد و با انتشار عکسی از این مداح اهل بیت درگذشت او را تسلیت گفت . این مداح اهل بیت دیروز صبح دار فانی را وداع گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

صبح دیروز سلیم موذن زاده اردبیلی مداح نامدار درگذشت. فوت این چهره که همشهری علی دایی است، باعث ناراحتی آقای گل فوتبال جهان شده است. علی دایی به این موضوع واکنش نشان داد و در صفحه اینستاگرام خود عکسی منتشر کرد که او را در کنار این مداح معروف نشان می دهد.

دایی زیر این عکس نوشت:درگذشت استاد ارجمند حاج سلیم موذن زاده اردبیلی را به تمامی دوستداران ایشان تسلیت عرض می نمایم.

علی دایی

واکنش علی دایی به درگذشت سلیم موذن زاده

سلیم موذن زاده مداح نامدار اردبیلی صبح امروز در سن 80 سالگی دار فانی را وداع گفت. این ذاکر اهل بیت، از خانواده ای ریشه دارد که موذن بودن و ذکر اهل بیت در آن ریشه ای تاریخی دارد و این صدای جادویی و ماندگار نسل به نسل منتقل شده تا به پنج برادر موذن زاده رسید که از میان آنها، حاج رحیم موذن زاده و حاج سلیم موذن زاده ، شناخته شده تر بودند.

حاج سلیم نیز امروز به برادرش پیوست تا ایرانی ها از یکی دیگر از صداهای ماندگار تاریخ ایران محروم شوند. او بیش تر نوحه هایش را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان های فارسی و عربی نیز تسلط داشت. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن زاده اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران است و برادرش رحیم مؤذن زاده اردبیلی نیز از مؤذنان اسلامی بود.

مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی که بیش از 60 سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه های نوحه خوانی و مداحی نموده بود. از او حدود دو هزار و 500 عنوان نوار کاست و سی دی مربوط به برنامه های عزاداری و نوحه خوانی موجود هست.
 
مرحوم موذن زاده می گفت که حنجره اش وقف حضرت سیدالشهداء (ع) است و درست نیست که از آن برای موارد دیگر استفاده نماید.

پیام تسلیت علی دایی برای درگذشت سلیم موذن زاده

پیام تسلیت علی دایی برای درگذشت سلیم موذن زاده
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف