سهام عدالت

تاریخ آخرین مهلت تسویه بدهی سهام عدالت

تاریخ انتشار : 23 مهر 1396کد مطلب : 58109زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان خصوصی سازی تاکید داشته که آخرین مهلت تسویه بدهی دارندگان سهام عدالت مهرماه است.

جزییات جدید از تسویه بدهی سهام عدالت

در تاریخ 15 مهر سال جاری در گروه پارلمانی این خبرگزاری گفت وگوی از محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نحوه پرداخت سود سهام عدالت منتشر شد که در پی این گفت وگو سازمان خصوصی سازی جوابیه ای را برای خبرگزاران واصل داشته است.

تسویه بدهی سهام عدالت

تسویه بدهی سهام عدالت

دریافت وجه از مردم توسط دولت درباره "سهام عدالت" توجیه منطقی ندارد

متن این جوابیه به شرح زیر است:

با سلام

احتراما پیرو گفت وگو منتشر شده در آن رسانه با جناب آقای پورابراهیمی نماینده محترم مردم کرمان در مورخ 1396/5/15 تحت عنوان «دریافت وجه از مردم توسط دولت درباره سهام عدالت توجیه منطقی ندارد»، موارد زیر جهت استحضار و اقدام لازم بر اساس قانون مطبوعات و به منظور تنویر افکار عمومی به حضور ارائه می گردد:

به استناد مفاد تبصره 3 ماده 6 آیین نامه اجرایی توزیع سهام عدالت مصوب 226037 - 1- 63 مورخ 1388/1/29 شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در صورتی که در پایان دوره تقسیط (10 ساله)، بهای سهام مورد واگذاری به طور کامل تسویه نشده باشد، خریداران می توانند حداکثر ظرف مدت 6 ماه راسا نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب سهام مورد خریداری اقدام کنند. در غیر این صورت سازمان خصوصی سازی به میزان مبلغ بدهی تسویه شده سهام مورد وثیقه را آزاد نماید.

در همین راستا بر اساس مفاد تبصره 4 ماده یک تصویب نامه شماره 167979 مورخ 1396/9/14 شورای عالی آخرین مهلت پرداخت مانده اقساط تسویه نشده پایان شهریور تعیین شده بود که بر اساس آخرین تصمیم این شورا مهلت یاد شده تا پایان مهرماه سال جاری تمدید شده است.

نکته شایان تذکر اینکه کلیه مشمولین سهام عدالت در پرداخت و یا عدم پرداخت مانده اقساط تسویه شده کاملا مختار بوده و به هیچ عنوان اجباری در این فرآیند وجود ندارد و سازمان خصوصی سازی صرفا حسب تکالیف سازمانی و قانونی خود و با راه اندازی سامانه ساماندهی سهام عدالت به نشانی samanese.ir شرایط تحقق حقوق حقه مشمولین سهام عدالت را فراهم نموده است.

سید جعفر سبحانی

مشاور رئیس کل سازمان

تاریخ آخرین مهلت تسویه بدهی سهام عدالت

410
این مطلب مفید بود ؟82
برگرفته از تسنیم - / ل
برچسب :
وبگردی