از این اعضا بسیار پیچیده در بدن ما چشم است. چشم انسان پنجره ای رو به سیستم داخلی بدن است. این پنجره می تواند میزان سلامت بدن را به شما اطلاع دهد.چشم ها در تشخیص افسردگی به شما کمک میکند.

تشخیص مبتلایان افسردگی با استفاده از چشم ها

بدن انسان یک شگفتی زیبا است. زمانی که شما دچار یک نا به هنجاری یا یک بیماری در بدن باشید سیگنال هایی از سوی خود بدن ارسال می شود.

این علامت های نشان دهنده از طریق برخی از اعضا بدن قابل مشاهده است که می تواند به کمک سیستم دفاعی آید.

چشم هایتان شما را لو می دهند و می گویند شما آدم افسرده ای هستید یا خیر؟ اما چگونه؟ محققان استرالیایی امیدوارند که با کمک یک پدیده بصری به زودی بتوانند به روشی موثر برای تشخیص زودهنگام اختلال روانی مانیا - افسردگی دست پیدا کنند.
دکتر استون میلر متخصص اعصاب در دانشگاه موناش در ملبورن و دستیاران وی نتایج این یافته خود را در مجله پیشرفت های آکادمی ملی علوم منتشر کرده اند. میلر می گوید:ما می دانیم که مانیا افسردگی (افسردگی - شیدایی) یا اختلال دوقطبی یک اختلال روانی به شدت موروثی است، اما دانشمندان جهان در زمینه کشف ژنهایی که در بروز اختلال دو قطبی دخیل هستند با مشکلات زیادی مواجه بوده اند.

 تشخیص افسردگی

تشخیص افسردگی

وی خاطرنشان می کند که یکی از مشکلات اصلی در تشخیص مبتلایان افسردگی این است که تشخیص بیماری ممکن است قابل اطمینان نباشد. میلر و دستیارانش تلاش کردند تا برای تشخیص مانیا - افسردگی یک نشانگر بیولوژیک پیدا کنند که برای تکمیل تشخیص بالینی قابل استفاده باشد. با این هدف آنها روی یک پدیده بصری که به طور مصنوعی ترغیب می شود موسوم به «رقابت دوچشمی» مطالعه کردند. هر روز چشم های چپ و راست انسان چیزهایی را می بیند که مغز تصاویر ورودی از دو چشم را با هم ترکیب می کند تا به ما امکان دهد فواصل را درک کنیم.
میلر می گوید؛ در برخی افراد ممکن است هر چشم تصویر متفاوتی را در یک لحظه ببیند که این وضعیت غیرطبیعی است یعنی به جای ترکیب دو تصویر از دو چشم، مغز ابتدا روی یک تصویر یک چشم تمرکز می کند و بعد روی تصویر چشم دیگر پرت می شود. این پدیده «پرتاب ادراکی» می تواند به درک بهتر مانیا - افسردگی و در نهایت تهیه آزمایشی برای تشخیص بیماری کمک کند.

روشی موثر برای تشخیص زودهنگام افسردگی

1.79
این مطلب مفید بود ؟36
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خبرآنلاین/ ر
برچسب :
نظرات
وبگردی