نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت تشخیص سرطان در 10 ثانیه با نوعی قلم! + تصاویر
تشخیص سرطان ، روش های جدید تشخیص سرطان
گروهی از محققان سریعترین روش تشخیص سرطان را معرفی کردند ، ابزاری شبیه قلم که می تواند در 10 ثانیه وجود سلول و بافت سرطانی در بدن را شناسایی کند.
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1396
بازدید : 2,696 نفر

تشخیص سرطان در 10 ثانیه با استفاده از نوعی قلم!

پیشرفت علم و ادامه مطالعات تحقیقاتی برای کشف راهی جدید و البته سریع برای تشخیص بیماری های سخت مثل سرطان تا کنون نتایج قابل توجهی داشته است، نتایجی که ساعاتی پیش جدیدترین ان در دیلی میل منتشر شد ؛ ساخت مدادی برای تشخیص سرطان در 10 ثانیه .

New pen-like device can detect cancer in just 10 seconds - and it could be in hospitals by 2018

روش های جدید تشخیص سرطان

 

ابزار جدید که در 10 ثانیه سرطان را تشخیص می دهد

نتایج تلاش محققان دانشگاه تگزاس آستین توجه دنیای پزشکی را به خود جلب کرد ، ابزاری که می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی وجود تومور و نشانه های سرطان را در بدن موجود زنده تشخیص دهد ساخته شد. این وسیله که "MasSpec pen نام دارد با ایجاد کمترین آسیب ممکن به بدن بیمار می تواند سرطان را تشخیص دهد.آخرین نتایج بدست آمده از تست این ابزار دقت 96 درصدی آن را در شناسایی سرطان ثابت کرد.

محققان اطمینان دارند تا سال آینده 2018 این ابزار برای تشخیص سرطان وادر دنیا پزشکی شده و قابل استفاده خواهد بود. قلم تشخیص سرطان بعد از تماس با نوک انگشت فرد به سرعت می تواند تشخیص وجود یا عدم وجود نشانه های سرطان در بدن او را انجام دهد.

تشخیص سرطان

تشخیص سرطان

نتایج آزمایشات و تست قلم تشخیص سرطان 

"لیویا اسکاییناتو" استادیار شیمی در دانشگاه آستین، می گوید:"این یک روش روشی کاملا ساده و شفاف است ، راهی این بسیار خاص با توانایی و حساسیت بالا. در حقیقت این اولین روش غیر مخرب یعنی بدون ایجاد هیچ نوع تخریبی در بدن بیمار برای تشخیص بیماری سرطان است.

وی در مورد روش عملکرد قلم تشخیص سرطان گفت :سلول های انسانی مولکول های گوناگون را تولید می کنند و سرطان یک مجموعه منحصر به فرد از آنها را می سازد که می تواند برای تشخیص الگو استفاده شود. Eberlin می گوید:MasSpec Pen از طریق آزمایش قادر به تعیین اثر انگشت مولکولی طبیعی و سرطان است.

تشخیص سرطان

سریعترین روش تشخیص تشخیص سرطان کشف شد

تشخیص سرطان

قلمی برای تشخیص سرطان در 10 ثانیه

در این تحقیق، محققان 253 نمونه بافت انسان را از تومورهای ریه، تخمدان، تیروئید و سرطان آزمایش کردند و آنها را با نمونه های بافت های سالم مقایسه کردند. این دستگاه در شناسایی بافت های سرطانی 96&%دقیق بود. محققان همچنین MasSpec Pen را در موش های زنده با تومور آزمایش کردند و دریافتند که این دستگاه قادر به شناسایی سرطان بدون آسیب رساندن به بافت سالم اطراف است؛این دستگاه همچنین می تواند انواع مختلفی از سرطان ریه و تیروئید را شناسایی کند. 

تشخیص سرطان در 10 ثانیه با نوعی قلم! + تصاویر

تشخیص سرطان در 10 ثانیه با نوعی قلم! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف