تشخیص مصرف مواد مخدر
بعد از تشخیص مصرف مواد مخدر به وسیله ی آزمایشات مختلف محققان در تازه ترین یافته هایشان موفق به کشف روشی شده اند که از طریق اثر انگشت می توان تشخیص به کوکائین داد.

جدیدترین راه تشخیص اعتیاد این بار از روی اثر انگشت!!!

در تشخیص مصرف مواد مخدر با توجه به نوع مواد مخدر در برخی موارد به دلیل حساسیت نوع مواد مصرفی از روش های مختلف بهره برده می شود که جدیدترین راه تشخیص مصرف مواد مخدر از طریق اثر انگشت فرد است.

به گزارش یونایتدپرس،گروهی از محققان دانشگاه سوری (Surrey)، آزمایشگاه ملی فیزیک، کالج کینگز لندن، دانشگاه شفیلد هالام (که همگی در انگلیس قراردارند) و پزشکی قانونی هلند، با استفاده از یک روش شیمیایی به نام 'طیف سنجی جرمی' متوجه شدند که اثر انگشت برای تشخیص مصرف کوکائین توسط یک فرد به اندازه آزمایش نمونه های بزاق دقیق است.

 تشخیص مصرف کوکائین

روش انجام این آزمایش

محققان می گویند:زمانی که فرد کوکائین مصرف می کند، رده هایی از ماده benzoylecgonine که بدن از آن برای سوخت و ساز کوکائین استفاده می کند و ماده methylecgonine محصول جانبی گیاه کوکا که در کوکائین وجود دارد، در اثر انگشت شخص مصرف کننده باقی می ماند.

 این روش نه تنها غیرتهاجمی و بهداشتی تر از آزمایش های خون و بزاق است بلکه نمی تواند جعلی باشد.

 برای تشخیص وجود این مواد شیمیایی، افشانه ای از مواد حلال روی نوار حاوی اثر انگشت فرد مظنون پاشیده می شود.

 این روش در پزشکی قانونی روش شناخته شده ای است، اما برای نخستین بار است که در تشخیص استعمال مواد مخدر به کار می رود.

 نتایج این مطالعه در مجله Analyst منتشر شده است.

تشخیص مصرف مواد مخدر از روی اثر انگشت

4.250
این مطلب مفید بود ؟428
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا /ن
برچسب :
وبگردی