نمناک بهداشت و سلامتتغذیه تشخیص گوشت گاو از گوشت الاغ ممکن است؟
تشخیص گوشت گاو ، ویژگی های گوشت سالم
تشخیص گوشت گاو از الاغ برای اینکه در زمان خرید گوشت قرمز فریب افراد سودجو را نخورید اهمیت دارد چرا که این روزها در بازار همه چیز فروش مواد غذایی هیچ تضمینی برای سلامت مواد غذایی نیست.

راه های تشخیص گوشت گاو از گوشت الاغ با این روش ها:

 

 تشخیص گوشت گاو و گوسفند از گوشت های قرمز دیگر مانند گوشت الاغ و گاها اسب برای بعضی از افراد مشکل است به همین دلیل قدم اول در خرید گوشت سالم خرید از قصابی های معتبر و مطمئن است. البته امروزه خیلی از گوشت ها بسته بندی شده و از کارخانجات معتبر هستند و معمولاً قسمت های مختلف گوشت به صورت جداگانه به فروش می رسند بنابراین از روی لاشه حیوان نیز می توان به نوع آن پی برد.
اما گوشت هایی که تکه شده یا چرخ کرده هستند خیلی مشخص نیست از چه حیوانی تهیه شده اند بنابراین در اینجا فقط می توان از روی اعتماد به قصاب و کارخانه، گوشت را خریداری کرد. از لحاظ طعم و مزه نیز باید گفت طعم گوشت گاو و گوسفند خیلی با گوشت الاغ و... متفاوت نیست. حتی خیلی ها معتقدند گوشت الاغ شیرین است اما چنین موضوعی حقیقت ندارد و افراد عادی نمی توانند نوع گوشت را تشخیص دهند و فقط در آزمایشگاه های مخصوص می توان به این موضوع پی برد. 

 

 تشخیص گوشت گاو از گوشت الاق

ویژگی انواع گوشت ها

 

مهم ترین ویژگی گوشت الاغ از نظر متخصصان این است که بعد از استفاده از گوشت الاغ بسیار سریع و به مدت طولانی احساس سیری ایجاد می شود اما اگر بخواهیم از روی شکل ظاهری گوشت تشخیص دهیم باید ویژگی های گوشت سالم گاو و یا گوسفند را بشناسیم که عبارت است از:
گوشت بره  گوشتی روشن – صورتی پررنگ– کم چرب و لطیف است، زود می پزد و طعم بسیار خوبی دارد.
گوشت گوسفند استخوان دار است و چربی آن نسبت به چربی گوشت گاو یک به 10 است.
رنگ گوشت گوسفند، قرمز روشن است. در ماه های مهر و آ بان دوره فراوانی اش است و از اوایل فروردین تا 15 اردیبهشت کمتر در بازار پیدا می شود.
رنگ گوشت گوساله و گاو قرمز پررنگ است و البته گوشت گوساله چربی کمتری دارد. زمان فراوانی گوشت گوساله و گاو از اواخر بهار تا اوایل پاییز است.
چون طبع گوشت گوساله و گاو سردتر از طبع گوشت گوسفند است بعضی ها تمایل بیشتری به خوردن گوشت گوسفند دارند ولی گوشت گاو ارزان تر از گوشت گوسفند است.

نتیجه:

در تمام سایتهای معتبر دنیا این مطلب منتشر شده است که گوشت گاو و گوشت الاغ بسیار شبیه به هم هستند و به سختی می توان تفاوت انها را تشخیص داد بنابراین تا حد امکان از قصابی ها و فروشگاههای معتبر گوشت مصرفی را خریداری کنید چرا که در تمام دنیا سودجویان بسیاری گوشت الاغ را به جای گوشت گاو می فروشند.

تشخیص گوشت گاو از گوشت الاغ ممکن است؟

تشخیص گوشت گاو از گوشت الاغ ممکن است؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 134
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 88 46
نظر کاربران
بی نام

بی نام

درقدیم ایمانهاقویترازپول بودکی گوشت الاغ رابجای گوسفندوگاوبه خوردمردم میدانن وجدانی وجودداشت ولی الان فقط وفقط ازایمان و،وجدان اسمش مونده وبس همه به فکرحقه زدن به مردم وثروت اندوختنن ازرده بالاگرفته تاکاسب ،دندانپزشکی میری یه جوره سوپرمارکت میری جوردیگه همه اینوتواین چنددهه یادگرفتن که کلاه سرهمه بزارن

پاسخ دادن 21 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف