نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو تشدید اگزمای پوست با شنا کردن
اگزمای پوست ، اگزمای پوستی درمان
آیا می دانید که شنا کردن می تواند در بروز بیماری های پوستی می تواند تاثیر داشته باشد؟و آیا افرادی که مبتلا به اگزمای پوستی هستند می توانند در استخر شنا کنند؟

بیماران مبتلا به اگزمای پوست چگونه می توانند شنا کنند؟

افراد تمایل زیادی به شنا در استخرها دارند، تا جایی که برخی روزها در یک سانس، افراد زیادی مشغول شنا هستند. اما آیا شنا در آب مشترک سلامت پوست را به خطر می اندازد؟ ضدعفونی کننده هایی که برای ضدعفونی کردن آب استخرها به کار می رود، می تواند برای سلامتی مضر باشد. کلرین بیش از حد می تواند باعث راش و اگزمای پوست شود.
 
عوارض شنا بر اگزمای پوستی
 
درباره شنا کردن افراد مبتلا به اگزما تصورات مختلفی  وجود دارد و بسیاری از این افراد فکر می کنند که شنا کردن برای شان امکان پذیر نیست. در واقعیت هم واکنش افراد مبتلا به اگزما نسبت به شنا کردن یکسان نیست و همین نکته مساله را پیچیده تر می کند.
 
در حالی که تماس با کُلُر باعث تشدید اگزما در بین بعضی افراد مبتلا به این بیماری پوستی می شود، اما کسانی هستند که می گویند تماس با کُلُر واقعا تاثیر مثبتی روی وضعیت پوست شان داشته است. اگر تماس با کُلُر باعث تحریک اگزمای پوستی شما می شود، قبل از وارد شدن به آب استخر، حتما از مرطوب کننده های غلیظ استفاده کنید تا از تماس با کُلُر جلوگیری کند. وقتی از استخر بیرون آمدید باید سریعا دوش بگیرید و باز هم کرم مرطوب کننده غلیظ به بدن تان بزنید.
 
البته بهتر است از مسئولان استخر درباره زمان اضافه کردن کُلُر به آب سوال کنید، چون غلظت این ماده به مرور زمان کاهش می یابد و تاثیر منفی آن هم کمتر می شود. بنابراین می توانید زمانی را برای ورود به استخر انتخاب کنید که کُلُر به تازگی وارد آب نشده باشد. این نکته را هم در نظر بگیرید که افزایش زمان شنا کردن در استخر، به پوست کمک می کند تا خودش را با کُلُر تطبیق دهد.

تشدید اگزمای پوست با شنا کردن

تشدید اگزمای پوست با شنا کردن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از دکترسلام-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف