نمناک اخبارفرهنگ و هنر مراسم تشییع پیکر ولی الله مومنی بازیگر و دوبلور پیشکسوت برگزار شد
ولی الله مومنی ، تشییع ولی الله مومنی
پیکر ولی الله مومنی بازیگر و دوبلور باسابقه سینما و تلویزیون که بازی در نقش میرزا کوچک خان جنگلی از شاخص ترین بازیهای وی می باشد امروز از مقابل خانه سینما برگزار شد.
تاریخ انتشار : 10 دی 1394

مراسم تشییع پیکر ولی الله مومنی

مراسم تشیع پیکر بازیگر و دوبلور سینما و تلویزیون ولی الله مؤمنی در خانه سینما واقع در خیابان وصال شیرازی با حضور برخی از هنرمندان و خانواده وی برگزار شد.

مراسم تشییع ولی الله مومنی

مراسم تشییع پیکر ولی الله مومنی

در ابتدا حمیدرضا آشتیانی پور گفت:سخن گفتن در مورد مؤمنی بسیار سخت است و رغبتی در این باره ندارم. او ویژگی های زیادی داشت، هزار بیت شعر حفظ بود، خط خوبی داشت، اهل ورزش و از سلامتی جسمی بالایی برخوردار بود.

وی افزود:ترک کردن چنین هنرمندانی از میان ما باعث آزرده خاطر همه ما می شود و از همه مهمتر این که نمی توان جایگزینی برای آن ها پیدا کرد و شاید سال ها به طول انجامد.

علی دهکردی بیان کرد:ما در سوگ هنرمند ملی هستیم و غیر از جامعه هنرمندان، آحاد مردم نیز در سوگ مؤمنی نشستند چون همه ما از او خاطره داریم. شاید منصفانه ترین و عادلانه ترین حرف ها در مورد هنرمندان این باشد که باید در مراسم جشن و ستایش آن ها حرف بزنیم اما همه ما می دانیم مرگ جزئی از زندگی ما است و نمی توان از آن فرار کرد.

وی افزود:مؤمنی یکی از بهترین ها بود که از میان ما رفت، او بازیگر توانمند در عرصه سینما و تلویزیون بود. در ارائه نقش در آثار تاریخی بسیار توانمند بود. خدمت همه اهالی سینما و تلویزیون و خانواده او تسلیت عرض می کنم.

سیامک اطلسی گفت:بعد از شنیدن خبر فوت مؤمنی شوکه شدم چون به قد و قامت او نمی آمد که این جهان را ترک کند. ولی الله شریف و انسان، در کار هایش موفق بود.

وی افزود:در دو صنف با مؤمنی همکار بودم. یکی در دوبلاژ و دیگری در سینما که بیشتر مواقع به خصوص در وادی دوبله با هم روز را به شب می رساندیم. من به نقش میرزا کوچک خان او افتخار می کنم.

وی ادامه داد:برای وضعیت جسمانی و روحی مؤمنی زود بود که از میان ما برود. حتما چیزی درونش بوده که به مرگ او ختم شده است، او عادت نداشت درد هایش را بروز دهد.

رضا صفایی پور بیان کرد:حدود 40 سال با مؤمنی کنار هم بودیم،چیز های زیادی مانند ادب، تواضع، منش و مهربانی را از او یاد گرفتم.

آرش معیریان عنوان کرد:دو شب پیش برای اولین بار پیامک مؤمنی به من ارسال نشد، خوشحال شدم که قرار است اولین بار در دادن پیام پیش قدم باشم اما غافل از اینکه اتفاقی برای او افتاده بود چون فردای آن شب در یکی از سایت ها خبر فوت او را خواندم، شوکه شدم. مؤمنی اخلاق، روحیه، حافظه و انرژی فراوانی داشت. من نیز در این غم بزرگ شریکم و آرزوی مغفرت برای روح آن بزرگوار دارم.

وی افزود:امیدوارم قدر هنرمندان عزیزی که در جمع ما هستند و فردا و فرداها ممکن است از میان بروند را بدانیم.

جلیل فرجاد گفت:مؤمنی هم صفات خوبی مانند انسانیت، مردانگی و فتوت را در خود جمع کرده بود، هیچ وقت ترش رویی از این عزیز ندیدم و هیچ وقت رفتار ناپسندی نسبت به همکارانش نداشت. به طور کلی بخشش و بزرگی در وجود او سرشار بود و موج می زند.

مجید رجبی معمار گفت:مرگ جزو لاینفک زندگی است، به نوبه خود از کسانی که احساس مسئولیت کردند و به این مراسم آمدند تشکر می کنم، باید قدر این آمدن ها را بدانیم، من از جانب خانه هنرمندان و شورای عالی خانه هنرمندان به خانواده و اهالی سینما و تلویزیون و دوبلور های عزیز تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند او را با محمد و آل محشور کند.

وی افزود:ما مسئولان باید قدر شناس هنرمندان باشیم و بعد از وفات آن ها نیز آن ها را از یاد نبریم.

امیرمحمد صمصامی بیان کرد:همه ما جمع شدیم که به ولی الله بگوییم که دوستت داریم، مؤمنی از معدود هنرمندانی بود که از دل ها وارد شد نه از در ها، او بسیار شریف و بزرگ بود.

در ادامه برادر ولی الله مؤمنی نیز ضمن تشکر و قدردانی از کسانی که در این مراسم حضور پیدا کردند صحبت هایی را در خصوص منش و معرفت برادر خود کرد.

در پایان مراسم نیز نماز این مرحوم توسط حاضرین خوانده شد و تشیع پیکرش را شاهد بودیم.

گفتنی است در این مراسم هنرمندانی چون منوچهر اسماعیلی، سیامک اطلسی، جلیل فرجاد، منوچهر والی زاده، علی دهکردی، مجید قناد، جواد پزشکیان، حبیب اسماعیلی، آرش معیریان و... حضور داشتند.

شایان ذکر مراسم ختم این بازیگر جمعه ساعت 11 دی ماه ساعت 10:30 در مسجد الرسول (ص) برگزار می شود.

ولی الله مومنی در معمای شاه

ولی الله مومنی در فیلم معمای شاه

ولی الله مومنی در نقش میرزا کوچک خان

ولی الله مومنی در نقش میرزا کوچک خان جنگلی

ولی الله مومنی ، مراسم تشییع ولی الله مومنی بازیگر معمای شاه

مراسم تشییع پیکر ولی الله مومنی بازیگر و دوبلور پیشکسوت برگزار شد
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف