نمناک اخبارجامعه همراه با مراسم تشییع پیکر آتش نشانان پلاسکو + تصاویر
تشییع پیکر آتش نشانان ، وداع با آتش نشانان در مصلی تهران
مردم برای وداع و تشییع پیکر آتش نشانان شهید حادثه تلخ ریزش ساختمان پلاسکو به مصلای تهران آمدند. اخبار لحظه به لحظه از این مراسم را مشاهده خواهید کرد.
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1395

مراسم وداع تشییع پیکر آتش نشانان

مراسم از حدود ساعت 9:10 دقیقه با حضور علی لاریجانی رییس قوه مقننه، آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، رحمانی فضلی وزیر کشور، حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری، جعفری دولت آبادی دادستان تهران، پرویز فتاح رییس کمیته امداد، سرلشگر رحیم صفوی، استاندار تهران، رییس شورای شهر و جمعی از اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان لشگری و اقشار مختلف مردم آغاز شد.

اسامی شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو عبارتند از:فریدون علی تبار، محمد آقایی، محسن قدبانی، حسین حسین زاده، علیرضا سفی زاده، حسین سلطانی، رضا شفیعی، امیرحسین داداشی، مجتبی کوهی، علی مستوفی، ناصر مهرورز، بهنام مرزاخانی، حامد هوایی قوشچی، علی امینی، محسن روحانی، رضا نظری و بهنام میرزاخانی.

همچنین آتش نشانان ایستگاه های مختلف تهران به احترام همقطاران شهید خود خبردار در محوطه مصلی ایستاده اند.

**08:10 در حال حاضر خانواده های شهدای آتش نشان و اقشار مختلفی از مردم در محل مصلای تهران حضور دارند تا پس از تشییع، پیکر 16 شهید آتش نشان حادثه پلاسکو را برای خاکسپاری در قطعه 50 بهشت زهرا(س) بدرقه کنند.

آیت الله امامی کاشانی با چشمانی اشک بار برپیکر شهدای آتش نشان نماز اقامه می کند.

تشییع پیکر آتش نشانان

در حال حاضر تمامی درهای مصلی باز است حکایت از این دارد که شهروندان گروه گروه در حال حضور در مصلی و شرکت در مراسم هستند و خیابان های منتهی به مصلی مملو از جمعیت است.

شهروندان به صورت خودجوش بنرها و بلاکاردهایی به پاس رشادت ها و ایثار آتش نشان ها چاپ و در محوطه نصب کرده بودند.

شهرداری و پلیس راهور تهران نیز تدابیر ترافیکی و تسهیلاتی را برای تردد شهروندان جهت حضور در مراسم تعیین و اعلام کرده اند.

تصاویر وداع با آتش نشانان شهید حادثه تلخ پلاسکو

تشییع پیکر آتش نشانان

تشییع پیکر آتش نشانان

تشییع پیکر آتش نشانان

تشییع پیکر آتش نشانان

تشییع پیکر آتش نشانان

پس از پایان نماز، پیکرهای شهدا در میان مداحی و سینه زنی از مصلی خارج شد تا بر دوش همقطاران و مردم سوگوار تا خیابان های شهید مفتح و شهید مطهری و میدان هفت تیر تشییع شود. هر چند به علت ازدحام جمعیت، حرکت خودروهای حامل پیکر شهدا به سختی و آرامی صورت می گیرد.

در ضلع جنوبی مصلی چهار دستگاه کامیون آتش نشانی گل زده و آماده انتقال پیکر شهدای آتش نشان به سمت بهشت زهرا(س) بودند.

حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان

خانواده های شهدای آتش نشان و اقشار مختلف مردم از سراسر کشور از ساعتی قبل از شروع مراسم در محل مصلای تهران حضور داشتند تا پس از تشییع، پیکر 16 شهید آتش نشان حادثه پلاسکو را برای خاکسپاری در قطعه 50 بهشت زهرا(س) بدرقه کنند.

همچنین آتش نشانان ایستگاه های مختلف علاوه بر حضور گشترده در داخل شبستان، به احترام همقطاران شهید خود در محوطه مصلی، خبردار ایستاده بودند .

گزارش ها حکایت از این دارد که شهروندان گروه گروه با در دست داشتن شاخه های گل های سفید و پرچم های سیاه در مصلی و خیابان های منتهی به مصلی حضور داشتند و خیابان های منتهی به مصلی مملو از جمعیت بود.

برخی از مردم با نواختن طبل و سنج و نواهای سوگواری محلی به عزاداری در میان جمعیت می پرداختند و شماری دیگر از شهروندان شعار «برتو درود، بر تو سلام آتش نشان قهرمان» سر می دادند.

 

10:11: اغاز تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو

تشییع پیکر آتش نشانان

 

10:15:  پیکرهای مطهر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو بر روی خودرو مخصوصی قرار گرفته تا از مسیر خیابان مفتح تا خیابان شهید مطهری تشییع شود.

 

تشییع پیکر آتش نشانان

 

10:20: وداع مردم با پیکر شهدای آتش نشان

تشییع پیکر آتش نشانان

10:33: جشن تولد شهید آتش نشان علی امینی در شب وداع
 
لحظه به لحظه با مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 
10:34: وداع اتش نشانان با یاران سفر کرده
 
لحظه به لحظه با مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 
10:39: وداع تلخ با همکاران
 
لحظه به لحظه با مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 

10:48: لحظه به لحظه بر خیل مردمی که برای بدرقه شهدای اتش نشان به بهشت زهرا(س) می آیند افزوده می شود.

لحظه به لحظه با مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو

10:50/ توزیع اتیکت هایی با مضمون «من آتش نشانم» بین مردم واستقبال مردم از آن و نصب بر روی سینه های خود.

10:56/ پرچم های یا حسین(ع)، یا زهرا(س) و یا زینب(س) در دست اکثر مردم، بدرقه کننده پیکر شهدای آتش نشان است.

تشییع پیکر آتش نشانان

10:58/ بسیاری از مردم با چشمانی اشک بار پیکر آتش نشانان را بدرقه می کنند.

 

11:00: وداع سعید کمانی آتش نشانی که به طور معجزه آسایی از سقوط نردبان آتش نشانی جان سالم به در برد با شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 

لحظه به لحظه با مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 
11:11: حضور گسترده مردم در قطعه 50 بهشت زهرا (س)
 
لحظه به لحظه با مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 
11:14: خانه ابدی شهدای آتش نشان در مجاورت قطعه ٥٠ نیز برای پذیرفتن پیکر پاک این شهدا آماده شده است و در حالی که مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان در مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است صدها نفر از مردم در جوار قبور آماده شده، منتظر رسیدن پیکرهای شهدای آتش نشان هستند.
 
20:11 مردم تهران در تقاطع خیابان مفتح و مطهری با فریادهای الله اکبر، لااله الا الله و یا حسین در حال تشییع پیکر شهدای آتش نشان هستند. 
 
 
 
11:33: پلیس راهور تهران:همزمان با برگزاری آیین تشییع پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو بار ترافیکی خیابان های بهشتی ، بزرگراه رسالت، مطهری، سهروردی و شریعتی سنگین است
 
11:35: ازدحام جمعیت در خیابان مفتح تهران
 
 
تشییع پیکر آتش نشانان
 
 11:52: برادر دوقلوی حامد هوایی شهید آتش نشان که هر دو در عملیات پلاسکو حضور داشتند

تشییع پیکر آتش نشانان
 
12:00: همدردی شهروندان با آتش نشانان حادثه پلاسکو

تشییع پیکر آتش نشانان

 

 12:01: پیرزنی با در دست داشتن عکسی از شهدای آتش نشان می گفت:" فرزندش مدافع حرم است و هنوز پیکرش به ایران بازنگشته است.تمام این روزها دعا کردم که پیکر شهدای آتش نشان از زیر آوار ساختمان پلاسکو خارج شود و خوشحالم که این اتفاق افتاد. شهادت افتخار است و آتش نشان ها نیز کم از شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم ندارند." 

12:02: در طول مراسم آن زمان که از بلندگوی مصلی نام شهدای آتش نشان با ذکر الله اکبر یاد می شد، انگار چیزی قلبهای حاضرین را چنگ می زد. زن جوانی که به همراه فرزند نوزاد خود در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان حضور پیدا کرده بود به خبرنگار میزان گفت:" امروز آمدم تا به خانواده شهدای آتش نشان نشان دهم که آنها تنها نیستند. مردم ایران همه در کنار آنها بوده و قدر جوانان دلاور آنها را که از خود گذشتگی کردند، می دانند."

12:04: در گوشه ای از مصلی تهران مادر یکی از شهدای آتش نشان با گریه های بلند می گفت:«پسرم خانه را برای عروسیت آماده کرده بودم»

12:05:  در گوشه ای از خیابان مفتح نیز به یاد شهدای آتش نشان، کبوترهایی در هوا رها شدند.

 12:06: ازدحام جمعیت در پل های هوایی و خیابان های اطراف مصلی امام خمینی (ره) شور و حال بیشتری به این مراسم باشکوه داده است.
 
12:07: دست نوشته های مردم با مطالبی چون «تکه های خدایی به خدا پیوست» اشک را بر چشمان جاری می سازد. دمام زنی جوانان هیئت های مذهبی نیز در گوشه ای از خیابان به چشم می خورد.
 
12:31: ازدحام جمعیت در تشییع شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
 
تشییع پیکر آتش نشانان
 
13:03: در میان این جمعیت وفادار از همه زیباتر حضور جوانان آتش نشان بود که با همان لباس زیبای آتش نشانی به مراسم حال و هوای دیگری داده بودند. جوانانی که حرفشان این بود که مسیر را شما برای ما هموارتر کردید. این را از حرفهای یکی از آتشنشان ها فهمیدم که به دیگری میگفت بسیاری از دوستان و اقوامم به شغل آتش نشانی علاقه پیدا کرده اند و مایل هستند عضو افتخاری آتش نشانی شوند.
 
تشییع پیکر آتش نشانان
 
13:13: حضور بیش از 5هزار نفر در بهشت زهرا/ مردم در انتظار پیکر پاک شهدای آتش نشان. 
 
 13:50: ورود پیکر شهدای آتش نشان به قطعه 50 بهشت زهرا (س). 
 
13:53: اولین پیکر از شهدای آتش نشان به بهشت زهراس) رسید.
 
14:02/ مراسم خاکسپاری 16 شهید آتش نشان در قطعه 50 بهشت زهرا(س) در حال انجام است.

14:10/ آخرین وداع با آتش نشانان شهید

14:35/ آتش نشانان سینه زنان و بر سر زنان به سوگ همکاران خود نشستند.

14:30/ سیل عظیم حضور مردم در بهشت زهرا(س)؛ شعارهای «یا زهرا(س)»، «یا حسین(ع)» و «یا شهید راهت ادامه دارد» در بهشت زهرا(س) طنین انداز شد. مردم همچنان منتظر آمدن پیکر سایر آتش نشانان به قطعه 50 بهشت زهرا(س) هستند.

14:26/ فریادهای «یا حسین(ع)» «یا حسین(ع)» در بهشت زهرا(س) پیچید.

14:15/ پیکر شهید علی امینی و پیکر شهید ناصر مهرورز به خاک سپرده شد. آتش نشانان و مردم در حال سینه زدن و عزاداری هستند.

همراه با مراسم تشییع پیکر آتش نشانان پلاسکو + تصاویر

همراه با مراسم تشییع پیکر آتش نشانان پلاسکو + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 34
برگرفته از ایسنا- فارس-برترینها-ایرنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 32 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف