نمناک اخبارورزشی تصادف خودروی سفارت عربستان در تبریز
سفارت عربستان ، بازی تراکتورسازی و الاهلی
حاشیه سازی برخی رسانه های سعودی در پی تصادف خودروی سفارت عربستان که برای استقبال از کاروان الاهلی در مسیر فرودگاه شهید مدنی تبریز رفته بود ادامه دارد.
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1394
بازدید : 3,396 نفر

مطابق با گزارش سفارت عربستان، دیروز هنگامی که خودروی سفارت عربستان سعودی به سوی فرودگاه شهید مدنی تبریز در یکی از بزرگراه ها در حال حرکت بود، با برخورد با یک کامیون دچار سانحه رانندگی شد.

با توجه به حساسیت بازی تراکتورسازی ایران با الاهلی عربستان، جوسازی هایی که رسانه ها و دستگاه های رسمی عربستانی (همچون شبکه العربیة، فدراسیون فوتبال عربستان و سفارت این کشور) در مورد این که شهرها و جاده های ایران امنیت مناسبی ندارد، تصادفی که دیروز برای خودرو سفارت این کشور در ایران رخ داد، ابتدا بازتاب گسترده ای یافت (زیرا گمان می کردند از پیش برنامه ریزی شده است) اما پس از بررسی هویت راننده خودرو کامیون و همچنین بررسی سابقه خودرو کامیون از سوی پلیس راه ایران، اطمینان حاصل شد که آن حادثه عمدی نبوده و تنها یک رخداد غیرعامدانه لحاظ شد.

یکی از اعضاء وزارت ورزش عربستان در این رابطه گفت:این یک حادثه عادی بود. خودروی سفارت با سرعت استاندارد جاده ای ایران در حال حرکت بود و هنگامی که می خواستیم تغییر مسیر دهیم، با وجودی که تمام ضوابط را رعایت کردیم، کامیونی که بسیار بد رانندگی می کرد و دائما سرعتش کم و زیاد می شد، از عقب به ما خورد و سبب آسیب رساندن به خودرو سفارت شد. خودرو آسیب دید اما خوشبختانه هیچ آسیب جانی نداشت. هزینه وارده به خودرو زیاد بود (حدود 50 میلیون تومان).

گفتنی است که مطابق با قوانین تشریفاتی نا نوشته، نباید خودروهای کشور میزبان، در تنگ ترین حالت، بیش از یک متر به خودروهای مهمان و بالاخص پلاک سیاسی نزدیک شوند.

لازم به ذکر است که تیم های عربستانی مدتی است که پیش از آن که به ایران بیایند، از ای اف سی، تضمین امنیتی شهرهای میزبان شان را می گیرند.

این ها در حالی است که در اسفند سال 91، خودروی سفارت عربستان که راننده اش به دلیل مست بودن در کامرانیه تهران یک نفر را کُشت و یک نفر را زخمی کرد.

تصادف خودروی سفارت عربستان در تبریز

تصادف خودروی سفارت عربستان در تبریز
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 16
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 15 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف