نمناک اخبارحوادث تصادف هواپیمای ماهان با کامیون + عکس
تصادف هواپیما ، فرودگاه مهرآباد
یک فروند هواپیمای RJ100 شرکت هواپیمایی ماهان هنگام پارک در فرودگاه مهرآباد با یک دستگاه کامیون حمل سوخت برخورد کرد. پیش تر تصادف هواپیما با مینی بوس نیز رخ داده بود.
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1393
بازدید : 10,775 نفر

هر از چند گاهی، خبری از تصادف هواپیما با کشورمان منتشر می شود تا این سوال مطرح شود که چرا تعداد این حوادث، به نسبت دیگر کشورها اینقدر زیاد است و نمی توان جلوی تکرار آن را گرفت؟ 

نمونه هایی چون تصادف عجیب یک خودرو با ایرباس شرکت هواپیمایی آتا، برخورد اتوبوس با هواپیمای زاگرس در مهرآباد و تصادف عجیب مینی بوس «آسمان» با هواپیمای «هما»  و نیز برخورد یکی از دستگاههای فنی با یکی از هواپیماهای بوئینگ ام دی شرکت هما از دیگر حوادثی هستند که طی ماهها و سال گذشته در کشورمان رخ داده اند. 
در آخرین نمونه از این اتفاقات تلخ نیز، بعد از ظهر روز چهارشنبه 29 بهمن ماه 1393 یک فروند هواپیمای RJ100 شرکت هواپیمایی ماهان هنگام پارک در فرودگاه مهرآباد با یک دستگاه کامیون حمل سوخت برخورد کرد. 
 
برخورد هواپیما و کامیون
 
بر اساس اطلاعات منتشره در سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی، این هواپیما به شماره رجیستر EP-MOI با حدود 15.5 سال سن، دچار خسارت هایی شده و حتی نوک بال سمت چپ این هواپیما کنده شده است. 
 
برخورد هواپیما و کامیون
 
خوشبختانه به نظر می رسد علت سرعت کم دو وسیله نقلیه و تصادف جزیی رخ داده، کامیون حمل سوخت با مشکلی مواجه نشده است چراکه محموله چنین خودروهایی آنهم در فرودگاه مهمی چون مهرآباد، نباید با کوچکترین حادثه ای مواجه شود. 
 
 نکته جالب درباره این هواپیما این است که بر اثر طوفان تاریخی روز 12 خرداد در تهران، یکی از پله هایی که وظیفه انتقال مسافران را بر عهده دارد واژگون شده و به بدنه این هواپیما اصابت کرده بود و به خاطر این حادثه، هواپیمای مذکور مدتی زمینگیر بود و با گذشت چند ماه، مجددا این هواپیما با تصادف دیگری، برای مدتی زمین گیر خواهد شد. 
 
برخورد هواپیما و کامیون
 
BAe 146 یک نوع هواپیمای مسافربری متوسط ساخت شرکت بریتیش آئرواسپیس (هم اکنون بخشی از بی ای ئی سیستمز) در کشور انگلیس است. نخستین پرواز آن در سپتامبر 1981 انجام شد و دو سال بعد کاربرد تجاری یافت. در سال 1992، نمونه بهبود یافته این هواپیما با عنوان Avro RJ به بازار آمد. در نهایت ساخت این هواپیما از سال 2111 پس از تولید 387 فروند متوقف شد.

رئیس اداره مراقبت پرواز فرودگاه مهر آباد گفت:حادثه ای در فرودگاه مهر آباد روی نداده است و خبرهای منتشر شده در این زمینه را تکذیب می کنم.
رحیمی افزود:هر حادثه ای که در فرودگاه مهرآباد روی دهد باید به برج مراقبت پرواز گزارش شود اما حادثه ای روی نداده است.
برخی خبرگزاری ها از برخورد تانکر سوخت گیری با یکی از هواپیماهای ماهان خبر داده بودند و اعلام کردند که در برخورد تانکر سوختگیری با هواپیما بال هواپیما کنده شده و آتش سوزی روی داده است.

تصادف هواپیمای ماهان با کامیون + عکس

تصادف هواپیمای ماهان با کامیون + عکس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 23
برگرفته از صبحانه , واحد مرکزی خبر -/ف
این مطلب مفید بود ؟ 20 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف