تصمیم گیری
مطالعات جدید حاکی از آن است که زنان در زمینه تصمیم گیری در مقایسه با مردان به یک میزان منطقی هستند و احساس در تصمیم گیری آنها نقشی ندارد.

خانم ها در زمینه تصمیم گیری منطقی چه تفاوتی با آقایان دارند

تصمیم گیری در خانم ها و آقایان چه تفاوتی با یکدیگر دارد ؟ آیا مردان در تصمیم گیری منطقی بهتر عمل می کنند ؟ نقش جنسیت در تصمیم گیری منطقی چیست ؟ جواب سوالات خود را در این بخش از نمناک بیابید.

نقش جنسیت در تصمیم گیری منطقی

بسیاری از افراد بر این باورند که زنان در قیاس با مردان احساساتی هستند و در زمان تصمیم گیری احساس بر منطق آنها غلبه می کند و مانع تصمیم گیری منطقی در آنها می شود، اما مطالعات جدید حاکی از آن است که با وجود احساساتی بودن زنان، آنها در شرایط تصمیم گیری در مقایسه با مردان به یک اندازه منطقی هستند و احساس در تصمیم گیری آنها نقشی ندارد .
محققان دریافتند جنسیت در تصمیم گیری منطقی نقش ندارد، اما احساسات زنان منجر به بروز استرس در آنها می شود که این استرس باید نظارت شود تا از بروز بیماری های قلبی در آنها جلوگیری شود .

تصمیم گیری منطقی

آیا زنان در تصمیم گیری منطقی بهتر عمل می کنند 

ربکا فریسدورف، رهبر این مطالعه در کشور کانادا اظهار کرد :زنان نسبت به مردان اثر منفی بیشتری در بعضی از مسائل از خود بروز می دهند که این امر منجر به بروز آسیب در آنها می شود. این مورد در مردان کمتر است .
این بررسی بر روی شش هزار و 100 نفر انجام شد و محققان را به نتایج سودمندی رساند. در این بررسی از شرکت کنندگان 20 پرسش در مورد قتل عمد، شکنجه، دروغ، سقط جنین و تحقیق در مورد حیوانات پرسیده شد و پاسخ آنها مورد بررسی قرار گرفت .
نتایج این بررسی نشان داد زنان و مردان در تصمیم گیری به یک میزان منطقی هستند و مدرکی دال بر این موضوع که نشان دهد جنسیت در تصمیم گیری نقش دارد، به دست نیامد .
بررسی انجام شده در مجله “Personality and Social Psychology Bulletin” منتشر شده است .

سرانجام کدامیک:زنان یا مردان؟

خانم دکتر مارا ماتر، پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، و نیکول لایتهال، پژوهشگر دانشگاه دوک در کارولینای شمالی، پژوهشی گیرا را بر روی فرآیند تصمیم گیری زنان و مردان هنگام استرس انجام دادند .

تصمیم گیری منطقی

نقش جنسیت در تصمیم گیری منطقی چگونه است

این پژوهش بر اساس یک بازی قمار مجازی انجام شد. آن ها دست یافتند هنگامی که زنان تحت استرس قرار می گیرند، هوشمندانه تر تصمیم می گیرند:هنگامی که جلوتر هستند از بازی خارج می شوند و یا تصمیمات مطمئن ‎ تری می گیرند؛ این در حالی است که مردان کاملا بالعکس عمل می کنند:آن ها برای کوچکترین شانس پیروزی هر آنچه دارند را می دهند .
در مطالعه دیگر که توسط رود فان دِنبوس در هلند انجام شد، مشخص شد که مردان بیشتر به ریسک پذیری تن می دهند. علاوه بر آن، نتایج این مطالعه نشان می دهد که زنان هنگام استرس و یا نزدیک شدن به موعد مقرر قادرند تصمیم های بهتری بگیرند. در این پژوهش آمده همچنین که زنان نسبت به مردان بیشتر در مورد قدرت تصمیم گیری خود انتقاد دارند .

تفاوت های جالب زنان و مردان در تصمیم گیری منطقی

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از ایسنا ، فرادید / ف
برچسب :
وبگردی