نمناک بهداشت و سلامتتغذیه توصیه هایی برای جلوگیری از تضعیف معده
تضعیف معده ، سلامت با داروهای گیاهی
برای جلوگیری از تضعیف معده و هم چنین آداب صحیح غذا خوردن و پیشگیری از بیماری های معده می توان به کتاب داروخانه اهل بیت(ع) به قلم علیرضا قوامی خطیب مراجعه کرد.

خطر تضعیف معده با آب خوردن حین غذا

کتاب داروخانه اهل بیت 306 صفحه ای که توسط انتشارات «نقش اندیشه» منتشر شده، برگرفته و جمع آوری شده از احادیث معتبر اهل بیت (ع) در زمینه طب، سلامت با داروهای گیاهی است.در این کتاب درمان و رازهای بیماری ها و سفارشات ائمه آمده است که با رعایت نکاتی می توان از تضعیف معده جلوگیری کرد.

اگر همراه یا قبل و بعد از غذا آب بنوشیم و حجم آن هم زیاد باشد (1 تا 2 لیوان) این آب با غذای خورده شده مخلوط می شود و باعث رقیق شدن غذا و سرد شدن داخل معده می شود و از آنجا که هضم انسان نیاز به حرارت دارد، عمل هضم مختل می شود.

«داروخانه اهل بیت(ع)» در هشت فصل با عناوین راز بیماری ها، سفارش های امام رضا(ع)، درمان با نیایش، درمان با گیاهان و میوه ها، درمان با قرآن و آداب غذا خوردن و برنامه غذایی به رشته تحریر درآمده است.

کتاب «داروخانه اهل بیت (ع)» به قلم «علیرضا قوامی خطیب» با موضوع داروهای گیاهی و طب سنتی وارد بازار نشر شد. نگارنده این کتاب در مقدمه این مجموعه آورده است:این کتاب برگرفته و جمع آوری شده از احادیث معتبر اهل بیت در زمینه طب و سلامت و داروهای گیاهی و ... است.

 

تضعیف معده

آب خوردن در وسط غذا و بلافاصله بعد از غذا موجب زخم معده می شود 

بخشی از کتاب داروخانه اهل بیت (ع)

در بخش نخست این کتاب می خوانیم:بیمار شدن در قاموس دین انواع گوناگونی دارد که برخی از آنها مربوط به عوامل تغذیه ای و مادی است که در جهان وجود دارد و براثر افراط و تفریط در به کار بردن آنها برخی مردم به برخی بیماری ها دچار می شوند که به وسیله داروهای شیمیایی و یا داروهای سنتی و گیاهی به درمان خویش می پردازند.

قوامی در بخش دیگری از این کتاب با استناد به آیات و روایات آورده است:کسی که می خواهد معده اش به او آزار نرساند در بین غذا آب نخورد چون کسی که این عمل را انجام دهد بدنش مرطوب می شود و معده اش را ضعیف می کند و در این صورت عروق، قوت غذا را نمی گیرد، چون هنگامی که آب بر روی غذا خورده شود موجب اختلال در معده می شود.

مولف در بخش ششم با عنوان «گیاهان، میوه ها و خوراکی ها» از ابوذر نقل کرده است:سینی ای از انجیر به پیامبر(ص) هدیه شد. به یارانش فرمود:بخورید، چون اگر بنا بود بگویم میوه ای از بهشت است، همین میوه را می گفتم، چون میوه ای است بدون هسته. آن را بخورید، چون بواسیر را ریشه کنه می کند و برای درمان نقرس سودمند است.

در بخش های دیگری از این کتاب درباره آداب غذا خوردن، آداب آشامیدن، آداب میوه خوردن و ظرف غذا و هر آنچه در آموزه های دینی در این باره آمده است مطالبی به نگارش در آمده است.

در این بخش در آداب غذا بر شستن دست ها، در آوردن کفش ها، بر زبان آوردن نام خدا، منتظر نماندن پس از گذاشتن نان، خواندن دعای ویژه، آغاز و پایان غذا با نمک، خوردن با دست راست و 3 انگشت، پاره نکردن نان با کارد و .... تأکید شده است. کتاب «داروخانه اهل بیت(ع)» در 3000 شمارگان، قطع رقعی و 306 صفحه به قیمت 220 هزار ریال منتشر شده است.

توصیه هایی برای جلوگیری از تضعیف معده

توصیه هایی برای جلوگیری از تضعیف معده
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از افکارنیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف