انار
از جمله میوه هایی که برای کمک به سلامت بدن بسیار مفید است می توان به انار اشاره کرد. انار حاوی مقادی زیادی آنتی اکسیدان است و میتواند سلول های بدن را در مقابل مولکول های مضر حفاظت کند.

قلب و عروق سالم با مصرف انار

انار میوه ای برای سلامت قلب و عروق

رادیکال های آزاد بر اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سموم موجود در محیط زیست و تغذیه ناسالم در بدن تولید می شوند. این میوه رقیق کننده طبیعی خون است.

انار،فواید انار،خواص انار،میوه های مفید برای قلب و عروق،میوه های ضد سرطان

تاثیرات مصرف انار روی قلب و عروق

به طور کلی دو نوع فرآیند لخته خون در بدن صورت می گیرد که نوع اول آن در مواقع جراحت به بهبود زخم کمک می کند اما نوع دوم آن خطرناک است و موجب انسداد عروق می شود.
با گذشت زمان و رواج الگوهای ناسالم زندگی دیواره های سرخرگ ها سفت و مسدود می شود. خاصیت آنتی اکسیدان انار این است که از اکسید شدن کلسترول جلوگیری می کند و یا به عبارت دیگر، انار مانع از سفت شدن دیواره های سرخرگ با چربی مازاد می شود.
انار همچنین می تواند میزان اکسیژن خون را افزایش دهد و به جریان سریع خون در رگ ها کمک کند. مصرف آب انار همچنین می تواند در مبارزه با سرطان پروستات و بیماری های قلبی مورد استفاده قرار گیرد.
نتایج دو مطالعه گسترده نشان می دهد آب انار، رشد سلول های سرطانی را نیز کاهش می دهد.

 

تضمین سلامت قلب و عروق با مصرف انار

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از isna.ir
وبگردی