نمناک اخبارجامعه افزایش تعرفه شماره گذاری خودرو در سال 94
خودرو ، شماره گذاری خودرو
رئیس شماره گذاری پلیس راهور ناجا از افزایش تعرفه شماره گذاری خودرو ها در سال 94 خبر داد.
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394
بازدید : 3,593 نفر

سرهنگ سعید روحی با بیان اینکه به موجب تبصره 78 قانون بودجه، تعرفه شماره گذاری خودروها در سال جاری به دو دسته تقسیم می شود، اظهار داشت:هزینه پلاک شماره گذاری خودروهای وارداتی شامل سواری، وانت، کامیونت، کامیون، کشنده، اتوبوس، مینی بوس و خودروهای کشاورزی، یک میلیون ریال است.

وی، هزینه پلاک خودروهای سنگین نظیر کامیونت، کامیون، کشنده، اتوبوس، مینی بوس و خودروهای کشاورزی تولید داخل را مبلغ یک میلیون ریال و خودروهای نیمه یدک را مبلغ 500 هزار ریال عنوان کرد.

رئیس شماره گذاری پلیس راهور ناجا با بیان اینکه هزینه پلاک خودروهای سواری و وانت تولید داخل را 500 هزار ریال است، ادامه داد:البته خودروهای تولید داخل که قیمت آن از طریق کارخانه سازنده و دیگر نهادهای رسمی، بیش از 500 میلیون ریال تعیین شده، هزینه پلاک آن یک میلیون ریال ( 100 هزار تومان) است.

سرهنگ روحی گفت:هزینه پلاک خودروهای مزایده ای برابر قیمت فروشی که در کاردکس مزایده درج شده، مشخص می شود، در صورتی که قیمت آن بیش از 500 میلیون ریال ( 50 میلیون تومان) باشد، هزینه پلاک آن 100 هزار تومان و اگر کمتر از 500 میلیون ریال قیمت گذاری شده، هزینه پلاک آن 50 هزار تومان است.

به گفته این مقام انتظامی، ارائه خدمات تعویض پلاک و نقل و انتقال برای کلیه خودروها اعم از وارداتی و تولید داخل، تعرفه 500 هزار ریال (50 هزار تومان) مبنای کار است.

پلاک زوج یا فرد براساس انتخاب مالک و کاربر شماره گذاری صورت نمی گیرد

روحی در پاسخ به این سوال که با توجه به اجرای طرح زوج و فرد، مالکان خودروهای با پلاک زوج می توانند پلاک خودروهای خود را به پلاک فرد یا بالعکس تغییر دهند، گفت:برابر آئین نامه و قانون، پلیس راهور موظف به شماره گذاری وسیله نقلیه است و تکلیفی در خصوص ارائه پلاک زوج یا فرد براساس انتخاب شخص مالک ندارد.

رئیس شماره گذاری پلیس راهور ناجا در خاطرنشان کرد:تخصیص و انتخاب پلاک زوج یا فرد در اختیار کاربر شماره گذاری نیست.

افزایش تعرفه شماره گذاری خودرو در سال 94

افزایش تعرفه شماره گذاری خودرو در سال 94
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 7
برگرفته از پایگاه خبری پلیس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف