اعلام تعرفه های جدید اینترنت + جدول

تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396کد مطلب : 54004تعداد نظرات : 1 نظر
جدول قیمت های ارائه اینترنت بر مبنای مصوبه سازمان تنظیم مقررات را در گزارش زیر ملاحظه کنید.

قیمتهای جدید اینترنت اعلام شد

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر عرضه اینترنت با سیاست مصرف منصفانه و ارائه سرعت حداقل 512 کیلوبیت بر ثانیه گفت:اپراتورها بسته به شرایط و در حوزه رقابتی می توانند اینترنت داخلی را تا 10 برابر حدود تعیین شده ارائه دهند.

صادق عباسی شاهکوه با اشاره به ارائه اینترنت بر مبنای سرعت به جای حجم گفت:تاکنون اینترنت در بخش ثابت و ADSL به این شکل بود که مردم حجم خریداری می کردند و برای هر گیگابایت 3000 تومان می دادند که البته با افزایش حجم این قیمت کاهش می یافت. این سیاست اکنون تغییر کرده و از این پس به جای اینکه افراد حجم خریداری کنند، سرعت را خریداری می کنند.

وی درباره نحوه تعرفه اینترنت اظهار کرد:کاربران ماهانه 10 گیگابایت اینترنت بین الملل و دو برابر آن اینترنت داخلی خواهند داشت. هزینه اینترنت تا دو مگابیت 20 هزار تومان، از 2 تا 6 مگابیت 35 هزار تومان، از شش تا حدود 20 مگ 50 هزار تومان است. برای کسانی که در حال حاضر مصرف پایین دارند، برای اینکه احساس گران شدن نکنند، نیز سطح 10 هزار تومانی تعریف کردی l که شامل 3 گیگابایت اینترنت بین الملل و 6 گیگابایت داخلی است.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره اینترنت ارائه شده توسط فیبر نوری و سرعت های بالای 16 مگابیت بر ثانیه نیز بیان کرد:در جهت تقویت شبکه ملی اطلاعات، قیمت گذاری آن به نحوی است که برای اینترنت داخل نصف اینترنت بین الملل تمام می شود. در سرعت 20 مگابیت در ثانیه حجم 50 و 100 گیگابایت برای اینترنت بین الملل و داخل است. سرعت 50 مگابیت در ثانیه نیز دارای 70 و 140 گیگابایت برای اینترنت بین الملل و داخل است.

جدول قیمت های ارائه اینترنت بر مبنای مصوبه سازمان تنظیم مقررات به صورت زیر است.

جدول اینترنت


*طبق اظهارات عباسی شاهکوه، اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت می توانند برای رقابت، حجم مصرفی اینترنت داخلی را تا 10 برابر و اینترنت بین الملل را تا دو برابر این حدود تعیین شده ارائه دهند.

سیاست مصرف منصفانه و نه اینترنت بی نهایت

عباسی شاهکوه درباره سیاست مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) توضیح داد:در دنیا متداول است وقتی در بخش ثابت سرعت را می فروشند، یک محدودیت هم قرار می دهند و اینترنت واقعا نامحدود نیست، زیرا ممکن است یک مشترک دائما دانلود و شبکه را اشغال کند. به همین دلیل یک حد را قرار داده که اصطلاحا به آن مصرف منصفانه می گویند. به این معنا که اگرچه سرعت را خریدید، اما تا یک حد می توانید با همان سرعت دانلود کنید. پس از آن یا سرعت را محدود و یا هزینه حجم اضافه را دریافت می کنند.

وی ادامه داد:ما از مدل دوم استفاده کردیم. بدین ترتیب که کاربران باید برای مصرف اضافه جداگانه حجم بخرند. البته مصرف متداول بیشتر از این نمی شود. قیمت حجم اضافه نیز تقریبا مانند گذشته و حدود 3000 تومان برای هر گیگابایت اضافه در اینترنت بین الملل و از 1000 تا 1500 تومان برای اینترنت داخلی است. همچنین در حجم اضافه می تواند هر قیمتی که برای اینترنت داخل وجود دارد، یک دهم می شود و برای اینترنت بین الملل می تواند 40 درصد پایین تر باشد.

اپراتورها مجازند تا 10 برابر حجم تعیین شده بروند

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه اپراتورها این اجازه را دارند که از 20 گیگ تا 200 گیگ هم بروند، گفت:با 200 گیگابایت اینترنت ماهانه برای سرعت 2 مگابیت در ثانیه، می توان در روز یکسره تا 8 ساعت فیلم دانلود کرد و حتی به تماشای تلویزیون آنلاین پرداخت بدون اینکه حجم تمام شود. البته در اینترنت داخلی زیرا مصرف حجم بالا معمولا برای اینترنت داخل است و طراحی شبکه ملی اطلاعات هم برای اینترنت داخل است.

عباسی شاهکوه با تاکید بر شرایط رقابتی بین اپراتورها برای ارائه حجم اینترنت بیان کرد:اپراتورها بسته به شرایط و در حوزه رقابتی می توانند اینترنت داخلی را تا 10 برابر این حد تعیین شده ارائه دهند. اینترنت بین الملل نیز اجازه دارد تا دو برابر افزایش یابد. به مرور که انتقال افزایش پیدا می کند اطمینان داریم که اپراتورها حجم را بیشتر از این مقدار خواهند داد، کما اینکه در حال حاضر بعضی اپراتورها هستند که تا 100 گیگابایت اینترنت می دهند.

سرعت فیبر نوری تا 50 مگابیت بر ثانیه

وی با اشاره به تعرفه گذاری برای اینترنت بر مبنای فیبر نوری، بیان کرد:مخابرات می تواند در سراسر کشور روی فیبر نوری کار کند و در حال حاضر فیبر نوری را در بعضی از شهرها واگذار کرده است. اپراتور ایرانیان نت نیز روی فیبر نوری کار می کند. ایرانیان نت قبلا دوره حفاظت داشت که حفاظت سراسری آن هم اکنون تمام شده و به هشت شهر بزرگ رسیده است. بنابراین سایر FCP ها نیز مجاز هستند در خارج از این هشت شهر بزرگ به حوزه فیبر نوری وارد شوند.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه برای فناوری های مختلف، تعرفه گذاری شده است، افزود:تعرفه های قبلی همه بر اساس ADSL بود که معمولا تا 16 مگابیت در ثانیه سرعت داشت. ما سرعت های بالاتر را نیز در این طرح خود تعریف کردیم. ممکن است در آینده بعد از ADSL، VDSL بیاید که اپراتورها اکنون روی آن کار می کنند و یا ممکن است فیبر نوری واگذار شود که تا سرعت 50 مگابیت در ثانیه را نیز پوشش می دهد.

زمان اجرایی شدن مصوبه تا پایان مرداد

عباسی شاهکوه درباره زمان اجرایی شدن این مصوبه از طرف اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت اظهار کرد:این تعرفه ها نهایتا تا آخر هفته ابلاغ می شود. همچنین ظرف یک هفته پس از ابلاغ اپراتورها باید آن را اجرایی کنند. بنابراین این طرح نهایتا تا پایان مرداد اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعمال حداقل سرعت پیش از این وجود نداشت، گفت:اکنون در چنین شرایطی که اینترنت داخلی ما بیشتر به مردم عرضه می شود، اپراتورها مجاز نیستند سرعت کمتر از 512 کیلوبیت بر ثانیه ارائه دهند. تاکید ما روی سرویس های داخلی است که امیدواریم با کیفیت و سرعت بیشتری به مردم ارائه شود و انگیزه ای برای اپراتورها باشد که سرویس های داخلی را افزایش دهند تا شبکه ملی اطلاعات به نحو مناسبی در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در هر مدلی ممکن است تخلف یا خطا اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد:با وجود این، نظارت بر سرعت از نظارت بر حجم آسان تر و اجرایی تر است. البته بیشتر خود کاربران باید این نظارت را انجام دهند. بنابراین کاربران در صورت مشاهده تخلف می توانند ابتدا به اپراتور ارجاع داده و اگر نتیجه نداد به رگولاتوری شکایت کنند.

اعلام تعرفه های جدید اینترنت + جدول

اعلام تعرفه های جدید اینترنت + جدول : امتیاز : 4 تعداد رای : 5
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از عصر ایران - / ل
برچسب :
نظرات1 نظر به ثبت رسیده است
محمد1396-05-11
قیمتا پیش کشتون.اگه میتونید اینترنت پاکدشت رو که الان بالاتر از 128 به کاربرا نمیده ارتقا بدید
00
وبگردی