نمناک سبک زندگیکار و زندگی تعریف شما از محیط کار مناسب چیست؟
محیط کار ، محیط کاری مناسب
محیط کار مناسب برای افراد مختلف تعاریف متفاوتی دارد که در برخی مسائل می توان به طور کلی شرایط محیط کاری را به دو بخش فیزیکی و روانی تقسیم کرد.

مواردی مفید از محیط کار مناسب

محیط های کاری مختلف شرایطی متفاوت بت یکدیگر را دارند که با توجه و وابستگی به درجه و رشته کاری می توان انها را از یکدیگر متمایز نمود.

شرایط فیزیکی محیط کار شامل فضای کار، نوع میز و صندلی، ابزارهایی که افراد با آنها کار می کنند از کامپیوتر تا تجهیزات صنعتی، نوع چیدمان میزها، تفکیک فضاها بر حسب نوع کار گروه های مختلف و مواردی از این دست دانست. مناسب بودن این شرایط، از پیش نیازهای اولیه افزایش کارایی افراد است.

مورد بعدی شرایط روانی محیط کار است. شرایط روانی شامل افرادی که با آنها کار می کنیم. وجود روابط دوستانه بین افراد می تواند نقش مهمی در افزایش کیفیت کاری که انجام می شود داشته باشد. اعتماد متقابل بین مدیران و کارکنان از موارد دیگر در این زمینه است.

 شرایط محیط کار خوب

نکاتی در مورد محیط کاری مناسب 

بسیاری از افراد انتظار دارند در محیط کار خود پیشرفت کنند و دوست دارند محیط کار آنها این امکان را در اختیارشان بگذارد. وجود تعادل در محیط کار هم فاکتور بسیار مهمی می تواند باشد. مثلا تعادل بین حقوق افراد و تخصص آنها. رفتار و برخورد یکسان قوانین شرکت با افراد. به موقع بودن زمان پرداخت حقوق. (با توجه به اینکه بسیاری از شرکتها در زمان حاضر با مشکل نقدینگی روبرو هستند این موضوع هم می تواند معیار تصمیم گیری برای بسیاری باشد.)

در نهایت هر کدوم از ما تعریف متفاوتی از محیط کار مناسب داریم. برای هر شخص یک ویژگی می تواند اهمیت بیشتری بر ویژگی دیگری داشته باشد. به نظر شما محیط کار مناسب چه تعریفی دارد؟

قصدم این نیست که شما به ایده آل هایتان فکر کنید و همه مواردی که محل کار شما را تبدیل به بهشتی مثل گوگل می کند را بنویسید، بلکه اگر همین حالا مشغول به کار در شرکتی هستید، خوب و بدهای آن را بنویسید. به چه دلیل محل کاری فعلی را انتخاب کرده اید؟ به چه دلیل می خواهید از محیط کار فعلی جدا بشوید؟

 

تعریف شما از محیط کار مناسب چیست؟

تعریف شما از محیط کار مناسب چیست؟
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 37
برگرفته از thecoach.ir /ن
این مطلب مفید بود ؟ 23 14
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف