نمناک اخبارسیاست حذف 5 روز از تعطیلات رسمی کشور در سال 97
تعطیلات رسمی ، تعطیلات رسمی کشور
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از احتمال حذف 5 روز از روزهای تعطیل از تقویم تعطیلات رسمی کشور در سال 97 خبر داد.
تاریخ انتشار : 18 آذر 1396

 احتمال حذف 5 روز از تعطیلات رسمی کشور

احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز در جلسه شورای بخش خصوصی با دولت که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت:بهتر است کمیته ای تخصصی مجزا و خارج از شورای گفت وگوی بخش خصوصی با دولت تشکیل شود تا مصوبات شورا و موارد پی جویی در آن با دقت و سرعت بهتری اجرایی شود.

وی با اشاره به برخی کارکردهای شورای گفت وگوی بخش خصوصی با دولت افزود:محور بحث های ارائه شده در این شورا باید بر حل مشکلات و معضلات پیش روی واحدهای تولیدی باشد همچنین بخشی از مشکلات موجود بر سر راه تولید و واحدهای تولیدی استانی بوده که در قالب همین قبیل جلسات قابل ردگیری بوده و برای مشکلات ملی نیز قانون تمهیداتی لازم را در نظر گرفته است.

احمد امیرآبادی

احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت:در شورای گفت وگوی بخش خصوصی با دولت نمایندگان قوای سه گانه حضور داشتند که مصوبات جلسه شورای گفت وگوی استان نیز می تواند مشکلات و معضلات پیش روی خود را به دبیرخانه شورای ملی ارجاع دهد تا مشکلات حاکمیتی که در این زمینه وجود دارد نیز از این طریق برطرف شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال بازنگری در تعطیلات رسمی کشور عنوان کرد:بحث بررسی مجدد تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست پیگیری بوده که احتمال می رود در قانون جدید تعطیلاتی از قبیل 12 فروردین، 15 خرداد و 29 اسفندماه از روزهای تعطیلی در سال های آینده حذف شود.

امیرآبادی با اشاره به اینکه تعطیلی روز8 ربیع الاول مصوبه مجلس بوده و در اصلاح برخی روزهای تعطیل سال قرار نخواهد گرفت، تأکید کرد:در تقویم جدید تعطیلات رسمی کشور به احتمال زیاد 5 روز از روزهای تعطیل فعلی از تقویم تعطیلات کشور حذف خواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت حمایت از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی ابراز کرد:اگر قرار است محصول داخلی ما با مشابه خارجی خود رقابت کند باید هزینه های تولیدی را کاهش داد در حالی که واقعیت امروز واحدهای تولیدی افزایش هزینه های تولیدی و افزایش قیمت تمام شده و از طرفی نیز فشارهای اقتصادی برای تولیدکنندگان است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هزینه های سرسام آور واحدهای نظارتی عنوان کرد:دریافت 3 میلیون پول برای نیم ساعت بازدید کنترل کیفیت و مباحث دیگر کاملاً اجحاف در حق تولید است که ضرورت دارد تا این قانون مورد بازنگری قرار گیرد.

حذف 5 روز از تعطیلات رسمی کشور در سال 97

حذف 5 روز از تعطیلات رسمی کشور در سال 97
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 15
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 10 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف