نمناک اخبارجامعه در دنیا با چقدر برف تعطیلی مدارس تایید می شود؟
تعطیلی مدارس ، برف
کشورهای دیگر در شرایط خاص تعطیلی مدارس در زمستان را اعلام می کنند ، با بررسی این شرایط در می یابیم که با بارش یک برف ساده هرگز مدرسه ای تعطیل نمی شود.
تاریخ انتشار : 4 آذر 1395

شرایط تعطیلی مدارس در زمستان در کشورهای دیگر

 در چند روز گذشته با آمدن برف های شدید در سراسر ایران، به علت شرایط هوایی اضطراری مدارس ده ها شهر ایران تعطیل شد. "شرایط هوایی اضطراری" مثل برف، طوفان و ... یکی از دلایلی است که مدارس را در کشور های مختلف تعطیل می کند اما شرایطی که در آن در کشور های مختلف مدارس تعطیل می شوند متفاوت است.

 
پیش بینی آمدن برف هم برخی از مدارس آمریکا را تعطیل می کند
 
در ایالت متحده آمریکا در هنگام بارش برف، وضعیت تعطیلی مدارس در ایالت های مختلف متفاوت است؛ مدارس برخی از ایالت های این کشور با آمدن هر برفی تعطیل می شوند و برف های نیم متری مدارس در برخی از ایالت های دیگر را تعطیل نمی کنند.
 
البته در مناطق شهری ایالت متحده آمریکا مانند نیویورک و شیکاگو به این علت که این شهرها تجهیزات بیشتری برای برف روبی دارند میزان برف بیشتری منجر به تعطیلی مدارس می شود.
 
همچنین در مناطق سبز رنگ نقشه که نوشته شده است آمدن هر میزان برفی منجر به تعطیلی مدارس می شود، گاهی حتی پیش بینی آمدن برف هم منجر به تعطیلی مدارس در این منطقه می شود.
 
منفی 40 درجه دمای تعطیلی مدارس در کانادا
 
در شهرهای شمالی کانادا کشوری که به گفته دیوید فیلیپس یک اقلیم شناس دومین میزان برف را در دنیا دارد، بر خلاف مناطق جنوبی آمریکا، شرایط سخت تری منجر به تعطیلی مدارس می شود و مسئولیت تعطیل کردن مدارس بر عهده مدیران مدارس است؛ در این کشور در روزهایی که دما به منفی 40 درجه می رسد مدیران مدارس می توانند مدارس را تعطیل کنند، البته دمای منفی 35 درجه هم می تواند منجر به تعطیلی مدارس در کانادا شود.
 
به طور کلی مدیران مدارس در این کشور می توانند این تصمیم ها را بگیرند:
 
* اگر امکان دارد هوا دوباره گرم شود، مدارس را تا ساعت 10 صبح تعطیل کنند و پس از آن باز کنند.
 
* تعطیلی مدارس برای کل روز و برای همه.
 
* تعطیل کردن مدارس فقط برای مقطع دبستان.
 
* تعطیل کردن مدارس برای دانش آموزان و نه برای کار کنان.
 
* اختیاری کردن مدارس و انداختن مسئولیت کودکان برعهده خانواده ها
 
اما در شهرهای جنوبی کانادا یک مقام ارشد در مدارس برای مثال یک مسئول آموزش و پرورش در مدارس تصمیم می گیرد که بعضی مدارس یا همه آنها را در شرایط هوایی اضطراری تعطیل کند یا نه، آنها هنگامی که خیابان ها برای عبور و مرور و رانندگی معلم ها، خانواده ها و سرویس های مدارس خطرناک باشد، می توانند تصمیم بر تعطیلی مدارس بگیرند.
 
سوئد کشوری آماده در مقابل برف
 
در مسئله امنیت در هنگام برف ها، سوئد یکی از آماده ترین کشورها است؛ در هنگام فصل زمستان مسئولان داخلی کشور موظف هستند خیابان های این کشور را تمیز کنند، رانندگان مجبورند چرخ خودروهای خود را با میزان برف هماهنگ کنند و مغازه دارها هم باید پیاده روها را تمیز کنند.
 
سخنگوی سفارت سوئد در لندن در رابطه با شرایط زمستان در سوئد به گاردین گفته است:هنگامی که برف ببارد، نهادهای مختلف در خیابان ها نمک می ریزند.
 
او همچنین در رابطه با شرایط تعطیلی مدارس در این کشور گفت:حتی اگر روزی دمای هوا منفی 10 یا 15 درجه سلسیوس باشد کودکان در خیابان ها بازی می کنند و مدارس هم تعطیل نمی شوند. 

در دنیا با چقدر برف تعطیلی مدارس تایید می شود؟

در دنیا با چقدر برف تعطیلی مدارس تایید می شود؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از خبرآنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف