دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه آیا مدارس فردا شنبه 11 دی تعطیل است؟
مدارس ، تعطیلی مدارس
مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا اندیشیده شده اما مدارس فردا شنبه تعطیل نیست.
بازدید : 5,593 نفر

وضعیت تعطیلی مدارس در 11 دی

ناصر مهردادی، درباره وضعیت آلودگی هوای تهران در ساعتهای آتی و تمهیدات اندیشیده شده اظهار کرد:پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها امروز (جمعه 10 دی) ایجاد شده که این وضعیت موجب شده تا جلسه کمیته هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا تشکیل شود و تمهیداتی را برای جلوگیری از افزایش آلودگی بیندیشد.

وی ادامه داد:در این جلسه مقرر شد تا تمامی فعالیت واحدهای شن و ماسه از روز شنبه ممنوع شود؛ همچنین فروش مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک پایتخت از روز شنبه تا سه شنبه هفته پیش رو متوقف خواهد بود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران عنوان کرد:از دیگر مصوبات جلسه و تمهیدات در نظر گرفته شده افزایش محدوده طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد تا سه شنبه 14 دی و تا ساعت 19 در تهران است.

مهردادی تصریح کرد:این تمهیدات و برنامه ریزی ها به نوعی پیشگیرانه است و اگر وضعیت بهبود پیدا کند که جلسه ای نخواهیم داشت اما اگر کیفیت هوا به شرایط اضطرار برسد جلسه کمیته به منظور برنامه ریزی های دیگر تشکیل خواهد شد.

وی افزود:فعلاً برنامه های ذکرشده در ساعتهای آتی اجرایی خواهد شد و همه چیز بستگی به شرایط پیش رو دارد؛ البته از نظرات ایستگاههای هواشناسی و اندازه گیری ایستگاههای پایش بهره لازم را می بریم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران درباره تعطیلی مدارس و مهدهای کودک نیز اظهار کرد:برنامه ای برای تعطیلی مدارس تهران در روز شنبه نخواهیم داشت.

مهردادی افزود:بر اساس شاخصهای اندازه گیری ایستگاههای پایش، امروز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داریم و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت کنونی و رفع آلودگی ناشی از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون باشیم.

وی با بیان "در صورت ایجاد شرایط اضطرار تصمیمات جدیدتری می گیریم"، گفت:در گذشته عدد اندازه گیری 200 را شرایط اضطرار می دانستند که این عدد در حال حاضر به 150 کاهش یافته است و در صورت وقوع آن جلسات تشکیل می شود.

آیا مدارس فردا شنبه 11 دی تعطیل است؟

برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 7 15
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف