تعطیلی مدارس

فقط مدارس حوزه انتخابیه روز شنبه تعطیل است

تاریخ انتشار : 2 اسفند 1398کد مطلب : 4476زمان مطالعه : 3 دقیقه
60 درصد مدارس محل شعبه های اخذ رای است و تعطیلی فردا شنبه فقط در این مدارس و مدارسی انجام می شود که صندوق های اخذ رای و شمارش آرا تا شنبه طول می کشد.

تعطیلی مدارس فردای انتخابات

ایرنا: محسن حاجی میرزایی امروز جمعه دوم دی ماه از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح در وزارت کشور حضور یافت و در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد. 

حاجی میرزایی در حاشیه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در محل ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:مجلس شورای اسلامی بدون تردید یکی از بهترین ارکان کشور و نهادهای قانونی برای آینده کشور است، آینده ای که به باورها، ایمان، آرامش، امنیت، اقتصاد، کسب و کار،فرهنگ، آموزش و به آینده فرزندان ما ارتباط پیدا می کند. 

وی افزود:حضور در انتخابات به معنای مشارکت در کیفیت ساختن آینده است، برای ساختن آینده ای بهتر، آینده ای با پیشرفت کشور و مناسبات بهتر در داخل و خارج. 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا تعطیلی برخی مدارس در روز شنبه به دلیل بیماری کرونا است، گفت:فردا تعطیل عمومی نداریم، 60 درصد از شعبه های اخذ رای در مدارس کشور انجام می شود و فرهنگیان به عنوان گروه های مرجع و مورد اعتماد ملت محل اخذ آرا هستند، از این رو مدارسی که شمارش آرا تا روز شنبه به پایان می رسد با صلاحدید مناطق آموزش و پرورش می توانند فردا را تعطیل کنند، اما این تعطیلی عمومی نیست. 

وی افزود:تعطیلی روز شنبه برای مدارسی است که حوزه انتخابیه است؛ چرا که شمارش آرا تا صبح شنبه به اتمام نمی رسد. 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا با توجه به ورود ویروس کرونا در کشور، تصمیم گیری و تعطیلی بر عهده شماست یا ستادی که تشکیل شده و اینکه این تعطیلی ها چگونه اعلام می شود، اظهار کرد:به دستور رییس جمهوری ستادی در وزارت بهداشت تشکیل شده که همه دستگاه های مرتبط در آن حضور دارند و بطور دائم اوضاع را رصد و تحولات را بررسی می کنند و با توجه به شرایط متناسب تصمیم می گیرند. 

وی ادامه داد:در حال حاضر تصمیمی برای تعطیلی مدارس نیست. در صورت صلاح دید آن ستاد و شورای تامین هر استان درباره تعطیلی مدارس تصمیم می گیرند و وزارت آموزش و پرورش هم در آن مشارکت دارد. 

حاجی میرزایی تصریح کرد:در آموزش و پرورش برای تامین آرامش خاطر خانواده ها همه معاونان سلامت و تربیت را در یک گفتگوی ویدیویی برخط با مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارتباط دادیم و همه توصیه ها و دستور و دستورالعمل های لازم برای آگاهی والدین به آنان منتقل شد. برای آگاهی دانش آموزان معلمان و مدیران بروشورهایی تهیه شده و در اختیار مدارس قرار گرفته است. 

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:به مدیران کل آموزش و پرورش در سراسر کشور تاکید می کنم، اگر لازم باشد تک تک مدارس از وضعیت بهداشت، بوفه و تغذیه مدارس و سرویس های بهداشتی تامین شود تا اطمینان خاطر حاصل شود و اگر به تجهیزات و تمهیدات لازم و بیشتر نیاز است این کار انجام خواهد شد و متناسب با صلاح دید تصمیم گیری خواهیم کرد. 

وی ادامه داد:ستاد به طور دائم جلسه تشکیل می دهد و اوضاع را بررسی می کند و برای سلامت فرزندان هر تصمیمی لازم باشد، اتخاذ خواهد شد. 

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه دوم اسفند برای تعیین 290 نماینده مجلس شورای اسلامی برای 208 حوزه انتخابیه و 7 نماینده مجلس خبرگان رهبری در 5 حوزه انتخابیه تهران، قم، فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی برگزار می شود. 

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد 9 میلیون و 644 هزار و 981 نفر است که تعداد 200 هزار و 198 نفر رای اولی هستند. 

در کل کشور 57 میلیون و 918 هزار و 159 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، 2 میلیون و 931 هزار و 766 نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن 18 سالگی برای اولین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند. تعداد 6 هزار و 689 شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، 6 هزار و 112 شعبه شهری، 577 شعبه روستایی و 461 شعبه سیار اخذ رای است.

انتهای پیام/م

فقط مدارس حوزه انتخابیه روز شنبه تعطیل است

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی